Лікування стовбуровими клітинами в Україні

Лікування стовбуровими клітинами в Україні
Лікування стовбуровими клітинами - досить новий, але дуже перспективний напрямок в медицині. Сьогодні воно активно освоюється у всіх розвинених країнах, і в тому числі в Україні.

У 2003 році лікування стовбуровими клітинами в Україні дозволено на офіційному рівні, і з тих пір українські медики в цій сфері досягли приголомшливих результатів. Унікальні авторські методики отримали міжнародне визнання і довели свою ефективність в клінічній практиці. За цей час були врятовані сотні пацієнтів з обширними опіками, хронічною ішемією нижніх кінцівок, панкреонекрозом. Були досягнуті значні клінічні результати при лікуванні цукрового діабету, дилатаційної кардіоміопатії, важких неврологічних захворювань, таких як хвороба Альцгеймера, розсіяний склероз, стан після перенесеного інсульту. Це означає, що жителі України, які потребують такої допомоги, зможуть пройти лікування вдома, у своїй країні.

Відзначимо, що Україна є одним зі світових лідерів клінічного впровадження методики лікування стовбуровими клітинами. Саме тому з кожним роком все більше медичних туристів з різних куточків світу їдуть лікуватися стовбуровими клітинами в нашу країну.

Скільки коштує лікування стовбуровими клітинами в Україні?

За зберігання пуповинної крові необхідно заплатити від $ 200, плаценти - від $ 150 в рік. Також потрібна окрема оплата за забір і підготовку матеріалу.

Технологія культивування та підготовки стовбурових клітин досить складна, вимагає використання дорогого устаткування і біотехнологічних лабораторій, тому не можна розраховувати на низьку вартість лікування. Вартість лікування визначається індивідуально. На вартості відображаються такі фактори, як стадія захворювання, вага і вік пацієнта, які медичні процедури потрібно застосувати в тому чи іншому випадку, і хто буде донором стовбурових клітин.

Однак, ціни на лікування стовбуровими клітинами в Україні є значно нижчими, ніж в розвинених країнах Європи і США. При цьому ефективність лікування в українських клініках не поступається закордонним, а в багатьох випадках - технологія лікування є унікальною і не має аналогів в світі. Отже, українці і гості країни з США, Європи, Китаю та інших країн мають можливість отримати інноваційну та кваліфіковану медичну допомогу за доступною ціною.

Які захворювання лікують стовбуровими клітинами в Україні?

Сюжет про лікування захворювань стовбуровими клітинами зняв телеканал 1+1

На результат клітинної терапії впливають такі важливі фактори, як стан організму пацієнта, тяжкість і тривалість хвороби, її ускладнення. Але проведені дослідження показують, що використання стовбурових клітин допомагає досягти позитивної динаміки в стані хворого. В українських медичних центрах лікують:
  • Цироз печінки - нерідко виявляється на пізніх стадіях. Потрапляючи в хворий орган, стовбурові клітини перетворюються в властиві йому живі. Відбувається оновлення печінки, і хвороба відступає. Завдяки такому лікуванню часто вдається уникнути пересадки органу.
  • Цукровий діабет - практика Інституту клітинної терапії показує, що лікування ефективне на 97%. Вплив на організм виявляється в комплексі: здійснюється стимуляція підшлункової залози, відбувається відновлення чутливості клітин до інсуліну, підвищується імунітет, покращується тонус судинних стінок;
  • Хвороба Альцгеймера - ін'єкції стовбурових клітин поки є єдиним підтвердженим методом лікування, здатним повернути хворого до нормальної життєдіяльності, інші ж відомі медицині методи можуть тільки зупинити подальший розвиток захворювання;
  • Розсіяний склероз - лікування даного захворювання за допомогою СК приносить куди кращі результати, ніж традиційні методи. Зокрема, у пацієнтів, які пройшли терапію, нормалізується робота мовного апарату, пам'ять, відновлюється робота нервових закінчень, спинного і головного мозку;
  • Лікування та профілактика вірусних інфекцій;
  • Дилятаційна кардіоміопатія;
  • Хронічна ішемія кінцівок;
  • Рак - пересадка СК сьогодні застосовується для лікування лейкемії, раку грудей, яєчка, легень. Доведено, що зниження імунних сил впливає на виникнення новоутворень. Застосування СК дозволяє підвищити імунітет, сприяє оновленню складу крові. Імунотерапія раку - новий метод, що знаходиться в експериментальній стадії, але вчені покладають на нього великі надії;
  • ДЦП - медики вважають, що найбільш сприятливий вік для проведення клітинної трансплантації - 7-9 років. На жаль, повне зцілення можливо не завжди. Але досвід показує, що часткове відновлення функцій організму і поліпшення якості життя дитини новими технологіями цілком під силу;
  • Інші захворювання.

Наскільки безпечно і ефективно лікування стовбуровими клітинами?

Дослідження стовбурових клітин

Терапія СК – молодий метод, що розвивається. Тому його ефективність і безпека - надзвичайно важливе питання. Велике значення має рівень підготовки фахівців, обладнання лабораторії, відповідність стандартам. У нас - саме такий - найвищий рівень!

На сьогодні у світовій науці відомо понад 5,6 тис. досліджень. Їх результат показав клінічну безпеку і високу ефективність інноваційного методу.
Віолетта Янишевська
Віолетта ЯнишевськаАвтор і медичний редактор