Використання стовбурових клітин для профілактики та лікування вірусних інфекцій. Лікування стовбуровими клітинами в Україні.

Новий штам вірусної інфекції - коронавірус COVID-19 сколихнув весь світ. На розробку вакцини проти вірусного захворювання підуть місяці, але рятувати тисячі хворих необхідно вже сьогодні. Пошук ефективних методів для профілактики та лікування вірусних інфекцій, зокрема ГРВІ та вірусу COVID-19, привів вчених до використання успішної інноваційної методики лікування - клітинна терапія з застосуванням стовбурових клітин, що на сьогодні використовується у лікуванні близько 100 різноманітних важких захворювань.

Стовбурові клітини в лікуванні коронавірусу. Що говорять дослідження?

Стовбурові клітини при вірусних захворюваннях дихальних шляхів

Китайські лікарі та вчені стали відомі всьому світу ефективною розробкою та впровадженням нових клітинних технологій у боротьбі з коронавірусом. Клінічні дослідження довелося проводити в умовах пандемії, де кожного дня тисячі пацієнтів уражалися новим  агресивним штамом вірусу. Адже Китай стикнувся з коронавірусом першим. Понад сотні пацієнтам з COVID-19 в лікарні в Пекіні ввели ін’єкції - мезенхімальні стовбурові клітини (МСК), щоб допомогти хворим вилікувати захворювання. Експериментальне лікування - є частиною багатьох клінічних досліджень по використанню стовбурових клітин в медичній практиці, що показали ранні перспективи у лікуванні важких вірусних інфекцій, а отже і вірусу COVID-19.

Pезультат лікування стовбуровими клітинами ускладнень коронавірусної інфекції

Результати використання стовбурових клітин: До і Після терапії

65-річна жінка, у важкому клінічному стані та яка боролася з хворобою майже два тижні, після терапії стовбуровими клітинами, всього через чотири дні після отримання ін’єкції повідомила про покращення стану та знову змогла ходити. Як видно на комп'ютерній томографії, вогнища запалення в легенях зникли в результаті лікування стовбуровими клітинами. Також, відбулося значне покрашення фізіологічних показників і пацієнтка була виписана з відділення інтенсивної терапії.

У решти семи пацієнтів, які страждали від важких симптомів коронавірусу, включаючи лихоманку та утруднене дихання, всі симптоми зникли через чотири дні, не виявляючи побічних ефектів. Трьох із цих пацієнтів виписали через 10 днів після лікування вірусної інфекції стовбуровими клітинами. Дослідники цього проекту назвали ці результати "заохочувальними та захопливими".

 

Які саме стовбурові клітини використовали для лікування коронавірусної інфекції?

Коронавірус всередині тканин

В залежності, які за вдання виконують стовбурові клітини, вони поділяються на наступні категорії:

 1. Гемопоетичні клітини (кровотворні): застосовують під час трансплантації захворювань крові
 2. Тканиноспецифічні стовбурові клітини: застосовують при потребі відновлення клітинної маси органу чи тканини
 3. Мезенхімальні стовбурові клітини: мають здатність змінюватися в клітини хрящової, жирової та кісткової тканин.

При важкому перебігу вірусної інфекції китайські спеціалісти вводили своїм пацієнтам саме мезенхімальні стовбурові клітини (МСК) - неспеціалізовані клітини, які відомі своїми протизапальними і імунорегуляційними властивостями. Припущення, яке потрібно було перевірити: «Чи зможуть стовбурові клітини значно покращити імунну відповідь організму, зменшити запальні прояви в легенях та знизити ризик розвитку дихальної недостатності?»

Варто розуміти! Терапія мезенхімальними стовбуровими клітинами (МСК) пупкового канатика не бореться з коронавірусом, вона застосовується у якості лікування та профілактики будь-яких видів вірусних інфекцій. Звичайно ж, сюди відносяться і усі ГРВІ, сезонний вірус грипу, віруси, що можуть спричинити SARS синдром, зокрема і Covid-19. Проводяться дослідження по лікуванню стовбуровими клітинами інших вірусних інфекцій, у тому числі важких – таких як ВІЛ інфекція, що викликає СНІД (синдром набутого імунодефіциту людини). Стовбурові клітини необхідні для підготовки та мобілізації всіх систем організму для боротьби з вірусними інфекціями та загального зміцнення імунітету.      

Які ефекти використання стовбурових клітин при вірусних інфекціях?

Стовбурові клітиниі для лікування чи профілактики вірусних інфекцій забезпечують  різноманітний вплив на підвищення власних можливостей організму або якісно подолати інфекцію, якщо захворювання вже розпочалося, або з профілактичною метою - під час епідемій, наприклад при пандемії COVID-19. Противірусний ефект стовбурових клітин забезпечується завдяки збільшення кількості лімфоцитів та посилення противірусного захисту за рахунок саме стовбурових клітин. Протизапальний ефект МСК досягається через зниження С-реактивного білка та багатьох цитокінів, а також збільшення кількості протизапальних білків, наприклад, IL-10. 

Сумарно, лікування стовбуровими клітинами забезпечує: 

 • Оптимізацію імунної відповіді організму - імуномодуліція.
 • Покращення дихальної функції та захист легень. Це відбувається завдяки відновленню альвеол та профілактиці фіброзу легень, який часто виникає як ускладенення COVID-19 та інших вірусних інфекцій, що виклакають SARS синдром і фіброз легень.  
 • Зниження ризиків ускладенень з боку інших органів та систем.
 • Прискорення відновлення та реабілітації після перенесеної вірусної інфекції.

Для отримання безкоштовної консультації щодо використання стовбурових клітин - заповніть заявку

Лікування стовбуровими клітинами «цитокінового шторму»

Вірус та стовбурові клітини

Часто, у випадку важкого перебігу вірусної інфекції, причина погіршення стану пацієнта, яка навіть може призвести до смерті, полягає в розвитку синдрому системної запальної відповіді - «цитокінового шторму» або «цитокінового каскаду». Це – неправильна та неконтрольована реакція імунної системи під час інфекції, що призводить до руйнування тканин в області запалення, а згодом і системної дії на весь організм, що може викликати смерть пацієнта. У випадку інфекції, спричиненої коронавірусом, запалення розвивається в легенях, а отже – при важкому перебігу захворювання розвивається серйозне пошкодження легень та порушення дихання та газообміну. Можливий вихід є: як показує дослідження - клітинна терапія вірусних інфекцій стовбуровими клітинами може зупинити неконтрольовану реакцію імунної системи організму завдяки унікальним протизапальним властивостям стовбурових клітин. Також, має значення здатність стовбурових клітин до активації відновлення та регенерації пошкодженої тканини. Крім лікування під час самої вірусної інфекції, стовбурові клітини активно використовують і в лікуванні наслідків та ускладнень інфекції.

Використання методів лікування стовбуровими клітинами в Україні

Важливо! Україна знаходиться серед світових лідерів з ефективного клінічного впровадження методики лікування стовбуровими клітинами. Сотні туристів кожного року їдуть в Україну з метою лікування широкого спектру захворювань з використанням клітинних технологій. Сьогодні в Україні клітинна терапія дозволяє лікувати пацієнтів з порушеннями репродуктивної функції, цукровим діабетом, неврологічними захворюваннями, серцевими хворобами та ще багатьох інших. Українські спеціалісти при лікуванні стовбуровими клітинами використовують різноманітні шляхи введення, в залежності від поставлених завдань:

 • Внутрішньовенне введення стовбурових клітин використовується при системних захворюваннях, наприклад при хворобах порушення обміну, наприклад, цукровому діабеті. При лікуванні вірусних інфекцій переважно використовується саме цей метод введення;
 • Трансплантація стовбурових клітин безпосередньо в уражений орган;
 • Ендолюмбальне введення стовбурових клітин – введення в спинномозковий канал, зазвичай при захворюваннях нервової системи;
 • Внутрішньо суглобове введення стовбурових клітин використовується при захворюваннях суглобів;
 • Інші.

Вартість лікування стовбуровими клітинами в Україні

Є достатньо високою, в середньому - від 8000 USD, через необхідність використання високовартісного біотехнологічного обладнання та лабораторій, але нижчою ніж у європейських країнах, США та Китаю. Вартість залежить від терапевтичної кількості стовбурових клітин, яка показна при тому чи іншому захворюванні. При цьому якість лікування відповідає закордонному, а в багатьох випадках - є унікальні технології лікування пацієнтів, що не мають аналогів в інших країнах.

Читайте також: Лікування стовбуровими клітинами в Україні.