Лікування раку язика за кордоном

Лікування раку язика за кордоном

Рак язика - злоякісне утворення, яке розвивається з клітин епітелію слизової органу. Серед всіх онкологічних патологій порожнини рота це найбільш поширений вид раку (діагностується приблизно в 65% випадків).

Захворювання відрізняється швидким ростом і схильністю до метастазування в лімфовузли, печінку, легені. Такий агресивний перебіг хвороби призводить до загибелі більшості пацієнтів вже протягом року.

Увага! Зовсім інші результати демонструє зарубіжна медицина: там успішно долають 5-річний рубіж виживання близько 90% онкохворих.

Лікування раку язика за кордоном засновано на використанні органозберігаючих підходів. Захворювання вимагає не тільки висококласного лікування, але і проведення ряду відновних процедур: реконструкції органу, відновлення мови та функції ковтання.

Після оперативного втручання призначається тривалий курс підтримуючої терапії, спрямований на стимуляцію імунітету для самостійної боротьби організму з хворобою. При необхідності лікарі використовують нові методи, найпоширенішим з яких є хіміотерапія без випадання волосся і системних розладів.

Така комплексна терапія дозволяє поліпшити стан здоров'я більшості пацієнтів і повернути їх до звичного способу життя.

Дізнатися вартість лікування

Бажаєте дізнатися скільки коштує лікування?

Дайте відповідь на кілька питань і отримайте попередню інформацію про вартість діагностики та лікування!

Чи є у Вас результати досліджень?*Можна вибрати кілька варіантів
ПЕТ-КТ
МРТ
КТ
Біопсія
Ангіографія
Інші
Дослідження не проводилися
Назад Далі

Що собою являє рак язика?

Візуально рак язика можна розпізнати по пухлині або рані на поверхні органу, що не загоюється. Ракові клітини можуть вражати як передню частину органу, так і задню. У 70% випадків пухлина розташовується на бічних поверхнях. Симптоматика захворювання може проявлятися по-різному, в залежності від місця локалізації пухлини.

Серед найбільш поширених причин виникнення патології фахівці називають куріння, зловживання алкоголем і зараження вірусом ВПЛ. Найчастіше захворювання розвивається в літньому віці, у дітей воно зустрічається рідко. У чоловіків патологія діагностується в 2 рази частіше, ніж у жінок.

Важливо! Після постановки діагнозу не можна допускати подальшого росту пухлини або її поширення на сусідні органи. Для цього необхідно якомога швидше приступити до лікування.

Переваги лікування раку язика за кордоном

Для громадян СНД лікування за кордоном, в тому числі і раку язика медичного туризму пов'язана з рядом переваг, що вигідно відрізняють зарубіжну медицину.

Головні з них:

 1. Хороші результати - лікування раку мови за кордоном в 97% випадків значно покращує стан. Це пояснюється тим, що в розвинених країнах держава здійснює фінансову підтримку всіх медичних установ і виділяє чималі кошти для проведення клінічних випробувань, планової заміни обладнання, підвищення кваліфікації лікарів;
 2. Персональний підхід - терапевтичний план розробляється на підставі даних повного обстеження. Залежно від його результатів ЛОР-онколог може призначити опромінення, хіміотерапію, таргетні препарати, імунотерапію;
 3. Використання сучасних технологій - завдяки біотерапії, радіотерапії, роботизованій хірургії, лікарям вдається зберегти пацієнту функцію мови і смакові відчуття;
 4. Міждисциплінарний підхід - успіх досягається в результаті злагодженої роботи команди фахівців: онкологів, хірургів, ЛОР-лікарів, логопедів, реабілітологів;
 5. Сучасна діагностика - використання новітніх підходів в діагностиці дозволяє ідентифікувати не тільки ракові клітини, але і виявити передракові стани. Експрес-діагностика займає всього 2 дні;
 6. Використання органозберігаючих методик - в 83% випадків виконуються малоінвазивні операції, які не залишають видимих рубців і зберігають функціональність органу;
 7. Проведення відновної хірургії - після видалення пухлини, щоб відновити основні функції (ковтання, жування, мови), нерідко потрібна якісна реконструкція органу, виконати яку можуть тільки висококласні фахівці.

Діагностика пухлини язика в клініках за кордоном

Увага! Повне обстеження - обов'язкова частина лікувального плану. Діагностичні дані дозволяють вибрати найбільш ефективні способи терапії. У більшості випадків діагностика не займає більше 3-х днів.

Обстеження починається з консультації онколога, під час якої лікар з'ясовує скарги, вивчає привезену хворим документацію, оцінює стан лімфовузлів і всього організму в цілому.

Для уточнення діагнозу призначають:

 • Аналізи крові (клінічний, біохімічний, імунологічний);
 • Ендоскопічне дослідження ЛОР-органів на наявність метастазів;
 • Рентгенологічне обстеження з метою виявлення розповсюдження онкологічного процесу на щелепу;
 • УЗД порожнини рота і шиї;
 • КТ і МРТ для уточнення розташування пухлини і стадії його розвитку;
 • Біопсію для точного визначення типу пухлини.

Таким чином, діагностика раку язика в клініках за кордоном включає цілий ряд обстежень, які допомагають фахівцям розробити найбільш ефективний план лікування і підібрати дієві методики.

Методи лікування раку язика за кордоном

Клініки з лікування раку мови за кордоном

Лікарі використовують як традиційні підходи до терапії онкологічних патологій (хірургічне втручання, променеву і хіміотерапію), так і інноваційні. Велика увага приділяється реабілітації.

Розглянемо основні методи, використовувані в клініках з лікування раку язика за кордоном.

Хірургічне втручання

Основним способом лікування будь-якого онкологічного захворювання було і залишається оперативне втручання. При операції на мові від хірургів потрібна особлива майстерність - адже цей орган бере участь в перетравленні їжі і формування звуків мови. З цих причин фахівці проводять втручання таким чином, щоб зберегти його в найбільшому обсязі.

На початкових етапах захворювання найчастіше операції виконують з використанням органозберігаючих методик.

Пухлина можуть видаляти, застосовуючи:

 • термокоагуляцію;
 • гамма-ніж;
 • сфокусований ультразвук або лазер.

У запущених випадках проводять класичну операцію - глоссектомію з видаленням прилеглих лімфовузлів і тканин. Радикальне втручання дозволяє позбутися від джерела ракових клітин, попередити подальший ріст пухлини і формування метастазів.

Залежно від обсягу ураження, може виконуватися часткова глоссектомія (видалення частини мови) або тотальна (видалення всього органу або його значної частини).

На великі пухлини попередньо впливають хіміотерапією або опроміненням. Процедури зменшують розміри пухлини, що полегшує хірургічне втручання. Щоб знищити ракові клітини, що залишилися після дій хірурга, проводять повторні курси радіо і хіміотерапії.

Щоб повернути мову і нормалізувати функцію ковтання використовують пластичну хірургію. Її можуть проводити одночасно з усуненням пухлини або пізніше.

Променева терапія

Застосовується як в комплексній терапії, так і самостійно. Опромінення перед операцією сприяє значному зменшенню новоутворення. Після втручання процедура проводиться для знищення залишків онкологічних клітин. Як метод паліативного лікування променева терапія використовується для полегшення стану хворого і продовження його життя.

Дистанційний метод

Використовується для боротьби з пухлинами невеликих розмірів, які піддають іонізуючому опроміненню високої потужності. Точний вплив безпосередньо на уражену ділянку значно збільшує терапевтичний ефект. Здорові тканини при цьому практично не страждають.

Хіміотерапія

Ефективна при наявності метастазів, в неоперабельних випадках і як один з методів підготовки до операції. Виконується курсами з обов'язковими перервами, які необхідні для відновлення організму від сильнодіючих препаратів.

Близькофокусна променева терапія

Процедура полягає в доставці джерела опромінення безпосередньо в уражені ділянки. З цією метою в пухлину через порожнисту голку вводиться препарат з радіоактивною речовиною. Таке локальне вплив дозволяє швидко зруйнувати освіту, так як точно розрахована доза діє тільки на атипові клітини. Навколишні тканини при виконанні процедури піддаються мінімальній дії радіації.

Лазерна та високочастотна термоабляції

Ефективна при знищенні невеликих утворень без ознак метастазування. Руйнування патологічного вогнища відбувається за рахунок впливу на нього високих температур. Це один з найменш травматичних методів, що дозволяють зберегти функції органу.

Термоабляція по методу HIFU

Ще одна щадна органозберігаюча методика, що застосовується в багатьох зарубіжних клініках. При її використанні пучок високоінтенсивного ультразвуку направляється безпосередньо на пухлину. При цьому відбувається нагрівання до 9000, що викликає загибель ракових клітин. Процедура виконується під контролем МРТ.

Кріоабляція

Локальне вплив наднизьких температур. Під час процедури на патологічну ділянку наноситься рідкий азот (t -200), що викликає некроз уражених тканин і руйнування судин, які живлять новоутворення. При використанні кріоабляціі навколишні тканини не страждають, тому при необхідності криодеструкцию можна проводити повторно.

Резекція язика і його реконструкція

Після видалення частини органу потрібно його реконструкція. Для цього використовують тканини пацієнта, що значно знижує ризик їх відторгнення.

Хірургічна реконструкція - складна високотехнологічна операція, під час якої трансплантують ділянку тканини, зшиваються нерви і судини. Для виконання втручань такого рівня потрібне спеціальне обладнання, тому їх проведення можливе далеко не в кожній клініці.

Реабілітація

Після видалення мови потрібно заново вчитися жувати, ковтати, вимовляти звуки. Над успішним відновленням цих навичок працюють фахівці різних напрямів: пластичний хірург, реабілітолог, логопед.

Ціни на лікування раку язика в зарубіжних клініках

Крім рівня оснащеності клініки і професіоналізму лікарів, всі пацієнти цікавляться вартістю лікування раку мови за кордоном. Відповісти точно на це питання, на жаль, неможливо. Остаточна ціна залежить від багатьох чинників: обраної для лікування країни, статусу клініки, стадії захворювання та складності необхідної терапії.

Орієнтовні ціни на основні процедури наведені в таблиці:

Процедура

Вартість в різних країнах, $ США

Ізраїль

Німеччина

Туреччина

Австрія

Хіміотерапія

від $3300

від $3500

від $2100

від $3000

Лазерна терапія

від $22000

Від $19000

від $12000

від $19000

Радіотерапія

від $9000

від $9000

від $5000

від $9500

Реконструкція язика

від $35000

від $35000

від $23000

від $33000

Віолетта Янишевська
Віолетта ЯнишевськаАвтор і медичний редактор