Лікування варикозу і захворювань вен в Австрії

Лікування варикозу в Австрії

Варикозне розширення вен - досить поширена патологія, яка спостерігається приблизно у кожного десятого жителя планети. Вона характеризується зниженням тонусу венозних стінок, застоєм крові у венах і їх деформацією. Вени, розширені варикозом найчастіше виявляються в області литкових м'язів і на задній поверхні колінних суглобів.

Ще зовсім недавно вилікувати варикоз було можна тільки шляхом флебектоміі - операції з видалення варикозних вен. Завдяки розвитку медицини, сьогодні для лікування використовуються і інші, більш щадні методи, які дозволяють уникнути відкритого втручання. На жаль, їх освоєння вітчизняною медициною відбувається не так швидко, як хотілося б. Тому багато пацієнтів їдуть на лікування варикозу в Австрію.

Дізнатися вартість лікування

Бажаєте дізнатися скільки коштує лікування?

Дайте відповідь на кілька питань і отримайте попередню інформацію про вартість діагностики та лікування!

Коли встановлено діагноз?*
Вперше
Інше
Назад Далі

Переваги лікування варикозного розширення вен в Австрії ендолазером

У 2001 році вчені запропонували абсолютно новий спосіб лікування за допомогою ендолазера. Методика була успішно освоєна австрійськими лікарями і впроваджена в повсякденну практику. Залежно від ступеня ураження судин, для лікування варикозного розширення вен в Австрії підбирається відповідний метод терапії:

 • Ендоваскулярний метод - при його використанні в області коліна робиться невеликий розріз. Через нього хірург вводить лазерний зонд в вену кінцівки. Втручання направлено на звуження венозних стінок, яке відбувається за рахунок впливу хвилі лазера. Операція проходить під контролем УЗД, що збільшує якість роботи фахівців;
 • Трансдермальний лазер - також застосовується в австрійських клініках. При використанні цього методу лазерна енергія проходить через шкіру зовні. Методика ефективна при лікуванні незначної патології і не може замінити відкритого втручання.

Для точного визначення уражених ділянок проводиться діагностика. Лазерна енергія під час лікування спрямовується виключно на ці місця. Такий підхід дозволяє зберегти здорові вени, а іноді і деякі пошкоджені ділянки.

Втручання проводиться під місцевою анестезією, пацієнт не відчуває під час операції ніякого болю.

Які ще методи використовують для лікування захворювань вен в Австрії?

Методи лікування захворювань вен в австрійських клініках

Для лікування вен в Австрії використовується весь арсенал існуючих на сьогодні методик. У медичних центрах фахівці намагаються застосовувати малоінвазивні методи:

 • Стріппінг - пошкоджені вени видаляються з використанням мікро-зонда, який впроваджується в вену з одного боку і виходить з іншого, при цьому вивертаючи її навиворіт;
 • Мікрофлебектомію - при цьому методі на шкірі пацієнтки роблять дрібні надрізи, через які усувають пошкоджені вени;
 • Лазерну коагуляцію - до пошкоджених вен застосовують лазер, в результаті чого усуваються розриви на їх внутрішніх стінках;
 • Склеротерапія - процедура полягає у введенні спеціальної піни за допомогою ін'єкції. Препарат викликає пошкодження судини, після чого його стінки стискаються і зростаються, утворюючи рубцеву тканину. У таку судину більше не надходить кров, а її функції беруть на себе здорові вени. Варикозне розширення на ногах після склеротерапії зникає протягом декількох тижнів;
 • Флебектомія - призначається при великих ураженнях. Ця техніка застосовується австрійськими фахівцями тільки у випадках, коли більш щадні втручання неефективні.

Чи у всіх випадках потрібне лікування варикозу?

При появі перших ознак варикозу потрібно негайно вживати заходів. Відвідати флеболога необхідно, якщо з'явилися:

 • Біль або дискомфорт в кінцівках;
 • Набряки і важкість у ногах, особливо після тривалого стояння;
 • Кровотечі з варикозних вен;
 • Зміна кольору шкіри, виразки;
 • Косметичні дефекти.

Операція при варикозному розширенні потрібно не завжди. Для лікування захворювань вен в Австрії існує чимало консервативних методів. Наприклад, на початкових стадіях захворювання допомогти вирішити проблему можуть компресійні панчохи.

При їх використанні відбувається стабільне стиснення ніг і поліпшення кровообігу. Але підходять панчохи не всім, і перед їх застосуванням бажано пройти обстеження кровоносних судин.

При відсутності ефекту від консервативного лікування, лікар підбирає інші, більш дієві методи терапії.

Віолетта Янишевська
Віолетта ЯнишевськаАвтор і медичний редактор