Новий метод лікування остеомієліту в Австрії!

Лікування остеомієліту

Лікування остеомієліту - одна з найбільш серйозних проблем з якими стикається ортопедична хірургія. В одній з клінік Відня була розроблена нова методика лікування остеомієліту а також причин його ускладнень за допомогою всього однієї операції.

Основними причинами появи остеомієліта є:

  1. Бактеріальне інфікування після операційних ран, відкритих переломів, поранень;
  2. Зараження крові через потрапляння в неї патогенів;
  3. Запальне ураження м'яких тканин що знаходяться в безпосередній близькості з кісткою;
  4. Інфікування протезованого суглоба.

Відсутність своєчасної діагностики та дієвої терапії гострих форм остеомієліту може призвести до серьйозних ускладнень, зокрема ампутації кінцівок.

Дізнатися вартість лікування

Бажаєте дізнатися скільки коштує лікування?

Дайте відповідь на кілька питань і отримаєте попередню інформацію про вартість діагностики та лікування!

Чи є у Вас результати досліджень?*Можна вибрати кілька варіантів
ПЕТ-КТ
МРТ
КТ
Біопсія
Ангіографія
Інші
Дослідження не проводилися
Назад Далі

Труднощі лікування і діагностики остеомієліту

У чому ж причина того що остеомієліт вважається хворобою, що складно піддається лікуванню? Поверхня відмерлих кісткових ділянок, а також імпланти є сприятливим середовищем для формування різноманітними бактеріями так званої «біоплівки».

Найбільш уразливими і схильними до ураження є ділянки з порушеним або недостатнім кровопостачанням. Як наслідок, формується слизова капсула, всередині якої ріст бактерій сповільнюється.

Перебуваючи в капсулі, мікроорганізми практично не піддіються дії загальної антибіотикотерапії, на наих також не впливає власна опірность імунітету, тим самим залишаючись непомітними.

Активізація патогенного процесу - ситуативна. Антибіотикотерапія в першу чергу знищує бактерії поза межами капсул, а ті що знаходяться в «біоплівці» мікроорганізми, здатна знищити лише висока концентрація доз антибіотиків.

При виникненні підозр захворюваності на остеомієліт призначають:

  1. Клінічний аналіз крові, в першу чергу звертаючи увагу на показники ШОЕ і вміст С-реактивного білка;
  2. Рентгенографію ураженої кістки. Інформативність даного обстеження можлива лише через три тижні після виникнення перших симптомів;
  3. Магніторезонансну або комп'ютерну томографію.

Для найбільш ефективного підбору медикаментозного лікування остеомієліту необхідна бактеріологічна діагностика; матеріал для посіву на чутливість до антибіотиків беруть за допомогою пункції, відкритої біопсії кісткової тканини, аспірації вмісту абсцесу, некректомії.

Нова методика лікування остеомієліта в Австрії

Методика лікування остеомієліту в Австрії

В одній з приватних віденських клінік «Дёблінг» лікарем-ортопедом Хайнцем Вінклером була розроблена методика яка має дві принципові переваги перед традиційною терапією:

  • Введення високих доз антибіотика безпосередньо в осередок інфікування, що дозволяє максимально знищити патогенний вміст біоплівок, при цьому не піддаючи увесь організм впливу антибіотика;
  • Використання донорської кісткової тканини дозволяє уникнути додаткових оперативних втручань.

Донорський кістковий матеріал «аллографт» отримують шляхом ретельного очищення та звільнення від всіх компонентів що мають антигенні властивості. Саме тому він не відторгається органімом реципієнта. У той же час основа кістки, що складається з колагену і мінеральних речовин залишається незайманою і здатна витримувати повноцінні навантаження, як і власна кістка пацієнта.

При необхідності, в тих випадках, коли остеомієліт супроводжується порушенням процесу загоєння переломів різної тяжкості або ж наявні інші дефекти, клініки Австрії мають можливість реконструювати ушкодження за допомогою титанових імплантів.

Після повної реконструкції лікарі на два-три дні встановлюють дренажі, а рани зашивають. Пацієнти досить швидко стають мобільними. Хірургічне лікування вдало доповнюється фізіотерапевтичними процедурами, які також проводять безпосередньо в клініці. Подібне поєднання сприяє тому що, переважна більшість пацієнтів відразу починають частково навантажувати кістку, а деякі - повністю (в залежності від масштабів хірургічного втручання).

Віолетта Янишевська
Віолетта ЯнишевськаАвтор і медичний редактор