Лікування грижі хребта в Німеччині

Лікування грижі хребта в Німеччині

Грижа міжхребцевих дисків одне з найбільш частих захворювань в опорно-руховому апараті. Виникненню грижі передує розрив фіброзного кільця, що оточує міжхребцевий диск, і зрушення ядра диска. При появі даної патології не варто розраховувати, що вона пропаде сама, потрібне негайне лікування.

Перед лікуванням грижі хребта в Німеччині проводиться всебічне обстеження для виявлення грижі і щоб визначити її вплив на нервові закінчення і кровообіг. Програма лікування формується індивідуально, враховуючи всі особливості кожного хворого.

Результати лікування хребта в Німеччині бувають набагато краще, ніж в інших країнах завдяки високій кваліфікації німецьких лікарів, найсучаснішому обладнанню і новітнім медикаментам.

Дізнатися вартість лікування

Бажаєте дізнатися скільки коштує лікування?

Дайте відповідь на кілька питань і отримаєте попередню інформацію про вартість діагностики та лікування!

Чи є у Вас результати досліджень?*Можна вибрати кілька варіантів
ПЕТ-КТ
МРТ
КТ
Біопсія
Ангіографія
Інші
Дослідження не проводилися
Назад Далі

Які методи лікування хребта застосовують в Німеччині?

Лікування хребта в Німеччині

Лікування міжхребцевої грижі в Німеччині виконується безопераційним, інноваційними або хірургічними методами.

Зазвичай починають з консервативного лікування: застосовують знеболювання, призначають лікувальну гімнастику і фізіотерапевтичні процедури, підбирають особливі пози для того щоб прибрати навантаження з травмованої ділянки. Воно є дуже дієвим і призводить до одужання в 90% випадків. Якщо ж лікування, що триває мінімум місяць, стан не покращує і при цьому прояви посилюються (особливо параліч), то необхідно оперативне втручання.

За рахунок наукових досліджень в Німеччині постійно з'являються інноваційні методики, які дають все більш очевидний ефект.

Консервативні методи лікування міжхребцевої грижі в Німеччині

До безопераційного лікування хребта в Німеччині відносяться:

 • Блокада епідуральним способом (дозволяє тимчасово прибрати біль).
 • Протизапальні препарати.
 • Фізіотерапевтичне лікування (повертає хребців гнучкість і маневреність).
 • Голковколювання (допомагає зняти спазм в м'язах).
 • Лікувальні вправи (дають можливість натренувати м'язи спини що сильно допомагає хребту).

Інноваційні методи лікування грижі хребта, які застосовують німецькі лікарі

До варіантів інноваційного лікування можна віднести:

 • Епідуральну катетеризацию - зниження натиску на синапси за рахунок впровадження певних медикаментів за допомогою невеликої порожнистої голки введеної безпосередньо в канал хребта.
 • Лазерну декомпресію - це введення в хребцевих канал вузького лазера мікроскопічних розмірів. Спочатку він дає можливість розглянути патологічний ділянку хребта. А далі впливає на нього при цьому прибираючи ділянки, що заважають, за рахунок чого знижується натиск на нервові закінчення.
 • Хемонукліоліз - це введення ферменту в хребцевий диск що розріджує грижу зсередини. Пізніше ця рідина відкачується.

Хірургічне видалення міжхребцевої грижі

Хірургічне видалення міжхребцевої грижі

Операцію з видалення міжхребцевої грижі в Німеччині обирають виключно в крайніх випадках, коли інші методики не дали результатів. І навіть в такому випадку частіше вибираються малоінвазивні операції:

 • Ендоскопічна мікродискектомія - це відсікання грижі за рахунок мінімального проколу м'яких тканин з використанням операційного мікроскопа.
 • Лазерна реконструкція - мікроопромінення спеціалізованим лазером міжхребцевого диска, що змушує клітини рости, і диск регенерує.
 • Деструкція фасеткових нервів - ізоляція нервів з подальшою деактивацією больових відчуттів, використовуючи радіочастоти.
 • Вертебропластика - введення цементу кісткової тканини при її нестачі, шляхом проколу в місці пошкодження.
 • Спіральна нуклеотомія - введення порожнистої голки в диск хребта, всередині якої проходить спиралевидна голка і видаляє частинки тканин для вивільнення кореня нерва.
 • Протезування міжхребцевого диска. Призначається в найбільш важких випадках хвороби. При цьому повністю видаляють уражений диск і замість нього розміщують протез здатний відновити рух хребта в цьому місці.

Ціни на лікування хребта в кращих клініках Німеччини

Клініки Німеччини по лікуванню хребта встановлюють свої ціни на основі тарифів, які визначив державний орган охорони здоров'я.

У будь-якому випадку, вартість лікування залежить від діагнозу, обраного методу лікування, наявності супутніх захворювань, розміру і розташування грижі, віку пацієнта і кваліфікації лікаря.

Віолетта Янишевська
Віолетта ЯнишевськаАвтор і медичний редактор