Трансплантація (пересадка) органів в Білорусі

Трансплантація органів в Білорусі

Пересадка органів в республіці Білорусь як один з методів лікування знаходиться на гідному рівні. Поступаючись США, лідеру в цій сфері, серед країн СНД Білорусь посідає перше місце за кількістю виконаних операцій подібного виду: 50 на 1 мільйон жителів республіки.

Трансплантація органів в Білорусі займає гарну позицію за якістю проведення операцій і за європейськими мірками. Республіка Білорусь перебуває у списку 20-ти розвинених країн світу з високим рівнем донорства органів, випереджаючи Канаду, Великобританію та Австралію і перебуваючи приблизно на однакових позиціях з Францією і Італією.

Центри трансплантації діють у всіх обласних містах республіки. Їх основною спеціалізацією є пересадка нирки. Серед органів, які з успіхом трансплантують білоруські фахівці, числяться печінка, серце і легені.

Крім громадян Білорусі за операціями подібного роду звертаються частіше за інших жителі України, які можуть проходити лікування за рахунок коштів цієї країни за домовленістю з Міністерством охорони здоров'я.

Дізнатися вартість лікування

Бажаєте дізнатися скільки коштує лікування?

Дайте відповідь на кілька питань і отримаєте попередню інформацію про вартість діагностики та лікування!

Чи є у Вас результати досліджень?*Можна вибрати кілька варіантів
ПЕТ-КТ
МРТ
КТ
Біопсія
Ангіографія
Інші
Дослідження не проводилися
Назад Далі

Переваги трансплантації органів в Білорусі:

 • Практика і багаторічний досвід лікарів, а також застосування сучасних методик. Це є основою правильно проведеної і успішної операції;
 • Сотні операцій в рік здійснюються білоруськими фахівцями в галузі трансплантології;
 • У білоруських центрах трансплантації успішно попереджають і вирішують проблеми, які можуть виникнути при пересадці (основна з них - відторгнення пересадженого органа);
 • Новітнє обладнання в клініках, де проводять пересадку органів;
 • Результат 92% операцій позитивний, про що свідчать статистичні дані. Цей факт практично гарантує при дотриманні деяких рекомендацій встановлення нормального самопочуття і стану здоров'я, а також повернення до нормального життя;
 • Знаходження в листі очікування близько 3-х місяців. В інших країнах цей період може займати і до 2-х років;
 • Вартість пересадки органів в Білорусі значно нижче, ніж в клініках Європи;
 • Пересадка можлива від нерідного донора (на відміну від операцій в інших країнах).

Статистика виживання після пересадки органів в Білорусі

Пересадка органів в Білорусії

Виживання пацієнтів після проведення операції подібного роду знаходиться на досить високому рівні, а також наближається до показників США і європейських країн.

Статистичні дані виживання після трансплантації органів в Білорусії різняться в залежності від їх виду. Це пов'язано з тим, що необхідність пересадки серця і печінки рятує людське життя. Без цього виду операції людина не зможе прожити більш тривалий період.

У свою чергу в разі пересадки нирки операція потрібна для підвищення якості життя. Необхідності підключення людини до апаратів на постійній основі немає, він може повернутися до звичайного життя. Після трансплантації нирки від живого донора 92% пацієнтів і від померлого 80% пацієнтів живуть більше 3 років.

Статистика виживання після пересадки печінки в клініках Білорусі на сьогоднішній день навіть краще, ніж в США і країнах Європи. Так, наприклад, однорічна виживаність після операції перебуває на рівні 91%, для порівняння цей же показник в США - 85%, в країнах Євросоюзу - 84%.

Трансплантація органів найчастіше дозволяє людині повноцінно жити. Свідченням цього є те, що в Білорусі після пересадки органів понад 30 жінок змогли стати матерями. У більшої кількості з них була пересаджена нирка, у деяких - печінка, у однієї з них - два ці органи.

Ціни на трансплантацію органів в клініках Білорусі

Для громадян Білорусі операції подібного роду проводяться безкоштовно. Іноземні пацієнти ж самостійно оплачують їх.

Варто відзначити, що орган для трансплантації надається безкоштовно. Вартість складається з оплати самої операції, роботи медичного персоналу, препаратів та іншого.

Ціна пересадки органів в Білорусі для іноземних громадян схожа на ціни, які є в європейських країнах:

 • Трансплантація нирки - близько 67 тисяч, в разі пересадки нирки від родича - близько 40 тисяч доларів;
 • Пересадка печінки - 132 тисячі доларів;
 • Пересадка серця - понад 100 тисяч доларів.
Віолетта Янишевська
Віолетта ЯнишевськаАвтор і медичний редактор