Дилатаційна кардіоміопатія та її лікування стовбуровими клітинами. 

З появою стовбурових клітин у лікуванні дилатаційної кардіоміопатії всі пацієнти, що знаходилися у довжелезний черзі на трансплантацію серця отримали реальну надію на життя. 

Якщо Ви маєте запасне серце - не читайте цю статтю. Але, оскільки ніхто таких запасних частин ще не має ні для себе, ні для батьків, ні для дітей, тому Ваші знання про інновації у лікуванні такої смертельно небезпечної серцевої хвороби допоможуть врятувати комусь життя. Знайте це та поділіться цією статтей з тими, хто цього потребує!

Яка доказова ефективність лікування стовбуровими клітинами дилатаційної кардіоміопатії?

З появою унікальних результатів лікування стовбуровими клітинами дилатаційної кардіоміопатії з підвищенням фракції викиду з 14% до рекордних 40% стало очевидно, що лікування стовбуровими клітинами вже зараз, а не в далекому майбутньому, в Києві, а не далеко за кордоном, є переконливою альтернативою трансплантації серця. 

Що рекомендує УАМТ стосовно лікування стовбуровими клітинами дилатаційної кардіоміопатії? 

Нещодавно нашим гостем під час #UAMT_live вебінару був Микола Соколов - головний лікар Інституту клітинної терапії (ІКТ) - медичного закладу, який є членом УАМТ і який ми впевнено рекомендуємо іноземним пацієнтам з точки зору безпеки, якості, високого рівня професійності лікарів,  обладнання клініки та наявності інноваційних сучасних технологій.

Микола Федорович, фахівець з клітинних технологій, провідний кардіолог, має багатий 35-річний досвід в антивіковій та превентивній терапії. В своєму інтерв’ю Ігорю Торському, віце-президенту УАМТ, пан Соколов зазначив, що саме Інститут Клітинної Терапії має успішний позитивний досвід лікування стовбуровими клітинами дилатаційної кардіоміопатії та навів конкретні дані: 

Навіщо Вам потрібна інформація про лікування стовбуровими клітинами дилатаційної кардіоміопатії? 

Здорове серце та серце при дилатаційній кардіоміопатії

Зважаючи на те, що дилатаційна кардіоміопатія - це не тільки розповсюджена, а ще й досі загадкова хвороба, ніхто не може бути впевненим на 100%, що не захворіє на це серцеве захворювання. Зважаючи на те, що істинна причина виникнення дилатаційної кардіоміопатії поки що невідома, пошуки інноваційних методів лікування не припиняються. Одним з найперспективніших напрямків є лікування стовбуровими клітинами. 

Але спочатку Ви повинні зрозуміти чому? Отже, дещо детальніше про саму хворобу: 

Чому у декого виявляється дилатаційна кардіоміопатія? 

Припускають, що найбільш ймовірними причинами виникнення дилятаційної кардіоміопатії можуть бути

 • віруси грипу, герпесу, Коксакі
 • бактерії або гриби
 • токсини, на першому місці - алкоголь
 • аутоімунні захворювання
 • феохромоцитома
 • нейром’язові захворювання (особливо м’язова дистрофія Дюшена)
 • мітохондріальні та метаболічні захворювання 

але зважаючи на той факт, що далеко не у всіх хворих на алкоголізм та інфікованих вірусом герпесу констатують специфічне для дилятаційної кардіоміопатії ураження міокарду, це все ще й досі лише припущення. 

Дилатаційна кардіоміопатія - це синдромокомплекс 

Тому при пошуках інноваційних методів лікування краще відноситися до дилатаційної кардіоміопатії, як до синдромокомплексу, а не як до окремого захворювання. А зважаючи на наявність у класифікації кардіоміопатій так званої ідіопатичної дилатаційної кардіоміопатії (діагнозу, який встановлюється на підставі виключення усіх основних ймовірних причин) взагалі у деяких опускаються руки щодо подальшого пошуку істинної причини та її усунення.  

Саме тому використання стовбурових клітин у лікуванні дилатаційної кардіоміопатії набуло такого великого значення та надало так багато нових надій лікарям та пацієнтам. 

Чим звичайне лікування дилатаційної кардіоміопатії принципово відрізняється від лікування стовбуровими клітинами? 

Класичне лікування дилатаційній кардіоміопатії та лікування стовбуровими клітинами

Лікування дилатаційної кардіоміопатії стовбуровими клітинами вважається терапією майбутнього тому, що звичайне лікування, на відміну від клітинної терапії, спрямоване тільки на усунення наслідків та ускладнень дилатаційної кардіоміопатії, таких як: 

 • серцева недостатність
 • кардіалгії
 • тромбоемболії
 • порушення серцевого ритму (екстрасистолії і т.і.) 

Звичайне лікування дилатаційної кардіоміопатії без використання клітинної терапії: 

 • не зупиняє прогресування хвороби 
 • не лікує безпосередньо стан міокарду 
 • не відновлює клітини 
 • не запобігає виникненню стійкої ремісії 

Натомість, при використанні стовбурових клітин механіка лікування полягає у відновленні тканинної структури хворого серця, у заміні пошкоджених клітин на нові. Такий напрям у лікуванні дилатаційної кардіоміопатії навіть отримав окрему назву - кардіоміопластика. До появи стовбурової медицини у лікуванні дилатаційної кардіоміопатії без трансплантації серця пацієнти були приречені, адже симптоматична терапія має доволі нетривалий ефект та не зупиняє розвиток та прогресування хвороби. 

В чому суть лікування дилатаційної кардіоміопатії стовбуровими клітинами? 

Важливо! При дилатаційній кардіоміопатії тканина міокарду руйнується та перетворюється на звичайну сполучну тканину, яка вже не може скорочуватися та перекачувати кров по організму пацієнта. Як відновити серце? Пацієнту вводяться стовбурові клітини, які сприяють створенню та розвитку нових судин в міокарді, що, призводить до заміни старого серця на нове без трансплантації. Це революційний напрямок у лікуванні дилятаційної кардіоміопатії.  Зазвичай використовують гемопоетичні та мезенхімальні клітини кісткового мозку, периферичної крові та крові з пуповини.  Також, в залежності від клініки та країни, в якій проводиться лікування дилатаційної кардіоміопатії, клітини жирової тканини та плаценти. 

Де лікують стовбуровими клітинами дилатаційну кардіоміопатію і яка ціна?

Унікальні результати лікування дилатаційної кардіоміопатії стовбуровими клітинами

Стовбурова медицина робить дива в багатьох країнах світу, але одним із лідерів галузі по кількості інновації, прогресивних унікальних методик та обладнання лабораторій є Україна. Багато іноземних пацієнтів обирають саме київські лікарні, які займаються безпосередньо лікуванням дилатаційної кардіоміопатії саме стовбуровими клітинами. Вартість такого лікування у різних українських клініках, детальні порівняння, вартість аналогічного лікування за кордоном, вимоги до пацієнтів та іншу дуже важливу інформацію Ви можете отримати, залишивши заявку на сайті УАМТ.  

Дякуємо Вам, що дочитали до цього моменту, адже він найголовніший та відповідає на безліч більш конкретних запитань, на які просто неможливо відповісти у межах однієї статті.

→ Про можливості лікування стовбуровими клітинами інших захворювань - читайте ТУТ

Нагадуємо, найкраща допомога хворому - можливість отримувати нові знання! Кожен виграний у хвороби рік - це додатковий шанс на появу нового революційного винаходу, задля повного вилікування Вашого захворювання взагалі та дилятаційної кардіоміопатії зокрема. Залишайтеся з УАМТ і Ви завжди будете попереду.