Лікування міжхребцевої грижі за кордоном

Лікування міжхребцевої грижі за кордоном

Небезпечною патологією, яка надає серйозний вплив на життєво важливі функції організму людини, є міжхребцева грижа. Це досить поширене захворювання, яке в разі несвоєчасного або недостатньо якісного лікування може призвести до серйозних наслідків, аж до інвалідності.

Лікування міжхребцевої грижі за кордоном допомагає в короткі терміни досягти ефективних результатів без шкоди рівню життя пацієнта.

Важливо! Зарубіжні медичні центри мають все необхідне для повного лікування: інноваційне обладнання, реабілітаційні палати, модернізовані хірургічні відділення, в яких працюють висококваліфіковані фахівці спінальної хірургії та лікарі-ортопеди.
Дізнатися вартість лікування

Бажаєте дізнатися скільки коштує лікування?

Дайте відповідь на кілька питань і отримаєте попередню інформацію про вартість діагностики та лікування!

Чи є у Вас результати досліджень?*Можна вибрати кілька варіантів
ПЕТ-КТ
МРТ
КТ
Біопсія
Ангіографія
Інші
Дослідження не проводилися
Назад Далі

Переваги лікування грижі міжхребцевого диска за кордоном

Вітчизняна медицина також не стоїть на місці, але, не дивлячись на високі результати в удосконаленні хірургічної техніки, відсоток повного одужання пацієнтів недостатньо високий і лише в 68% досягає задовільних результатів.

За статистичними даними в країнах пострадянського простору від 60 до 80% пацієнтів, які перенесли операцію, виходять на інвалідність. Це пов'язано з несвоєчасною постановкою діагнозу і, відповідно, пізнім початком лікування, недостатньо високим рівнем надання медичної допомоги в невеликих населених пунктах, певними складнощами в отриманні направлення в профільні медичні центри, а також неможливістю проходження повноцінної реабілітації.

У спеціалізованих зарубіжних клініках застосовують малоінвазивні втручання, які ефективні в 90-95% випадків. Лікування грижі міжхребцевого диска за кордоном досить результативно навіть в запущених випадках, коли крім ендоскопічної операції необхідні додаткові процедури.

Діагностика міжхребцевої грижі в зарубіжних клініках

Клініки по лікуванню грижі міжхребцевого диска за кордоном

Кваліфікована та своєчасна діагностика грижі міжхребцевого диска проводиться за допомогою наступних процедур:

 1. Електроміографія (ЕМГ). Метод дослідження біоелектричної активності м'язової тканини або вимірювання електричної активності реакції на стимуляцію певного нерва;
 2. Рентгенографія. Метод дослідження, при якому невидиме електромагнітне випромінювання проходить крізь тканини і внутрішні органи організму з трансляцією зображення на екран і фіксації на плівці;
 3. Комп'ютерна томографія (КАТ або КТ). Методи дослідження, що поєднують рентгенографію з сучасними комп'ютерними технологіями, за допомогою яких створюються аксіальні або горизонтальні зображення (зрізи) внутрішніх органів організму пацієнта. При проведенні КТ візуалізуються всі частини тіла, в тому числі м'язи, жирова клітковина, кісткова тканина і ін. Одержувані зображення перевершують рентгенівські знімки за якістю і деталізації;
 4. Мієлографія. Рентгенівське дослідження за допомогою спеціального барвника, який вводять в хребетний канал. При такому методі діагностика проводиться з детальною візуалізацією структури на зображеннях рентгенівських знімків;
 5. Магнітно-резонансна томографія (МРТ). Процедура дослідження із застосуванням великих магнітів, використанням радіочастотних хвиль і комп'ютерної техніки. Після закінчення дослідження лікар отримує оброблену інформацію з докладними знімками внутрішніх органів пацієнта.

У складанні докладного плану проходження курсу лікування беруть участь фахівці спінальної нейрохірургії та лікарі, що займаються опорно-руховим апаратом (ортопеди).

По аналізах результатів діагностики грижі міжхребцевого диска лікарями приймається обгрунтоване рішення про призначення пацієнтові необхідного курсу лікування.

Методи лікування міжхребцевої грижі в клініках за кордоном

Світова медична практика свідчить про те, що для оптимального лікування людині не завжди потрібне проведення оперативного втручання.

Довідка! У переважній більшості випадків найбільшу ефективність показують щадні методики: голковколювання, медикаментозна та фізіотерапія, ЛФК, мануальна терапія, бальнеотерапія.

Кращі зарубіжні медичні центри в залежності від поточної стадії хвороби з успіхом практикують різні методики лікування патології (консервативні, малоінвазивні, медикаментозні). Варіанти лікування підбираються індивідуально на основі результатів проведених досліджень і отриманих аналізів.

Мінімально-інвазивні операції

Затягування лікування, роками проводиться симптоматична терапія, в більшості випадків закінчуються тим, що замість малоінвазивної ендоскопії доводиться проводити відкриту хірургічну операцію традиційним шляхом, яка супроводжується пошкодженням зв'язок, травмуванням м'яких тканин і суглобових відростків хребців.

З метою зведення до мінімуму втручання в організм пацієнта закордонні клініки при призначенні лікування грижі намагаються застосовувати малоінвазивні методики, такі як:

 • Нуклеопластика, при якій частина ядра ураженого диска видаляється з використанням радіочастотної абляції, холодної плазми і лазерного випромінювання шляхом проколу шкіри під ретельним рентгенологічним контролем;
 • Діскогель-терапія, в ході якої в постраждалий хребцевих диск вводиться спеціальний гель, що знижує тиск в диску з ефектом «втягування» грижі на початкове місце;
 • Оперативне втручання робота-хірурга, в якій всі необхідні маніпуляції проводяться лікарем шляхом здійснення мінімальних проколів (що не перевищують 1,5 см), із застосуванням роботичних установки. Рухи хірурга обробляються системою і виконуються роботом плавно і ефективно. Такі операції проходять з найбільшою точністю, усуваючи ефект «тремтячих рук»;
 • Disk-FX. Методика, при якій грижа видаляється без крововтрати - розрізи в цьому випадку не виробляються. Ендоскопічний інструмент видаляє зайве вміст диска через мінімальний прокол, внаслідок чого нервові корінці звільняються від тиску, звільняючи пацієнта від больових відчуттів. Маніпуляції хірурга координуються під безпосереднім контролем рентгена з досягненням максимальної точності рухів;
 • Лікування озоном. Така методика лікування ефективна на ранній стадії захворювання. В ході процедури ін'єкція озону знижує розмір міжхребцевої грижі, надаючи при цьому позитивну протизапальну дію.

Переваги малоінвазивних методик лікування очевидні, так як такі втручання є нетривалими (до 1 години), мають найменше число протипоказань, мають коротку відновним періодом (пацієнт може покинути клініку в день проведення процедури).

Важливо! Ще одним позитивним моментом таких процедур є негайне зняття симптомів захворювання і повне усунення тих факторів, які підтримували розвиток патологічного процесу.

Хірургічне втручання

У провідних зарубіжних клініках проводяться наступні види операцій:

 • Дискектомія - потерпілий диск видаляється повністю або частково, в результаті чого відбувається відновлення чутливості на нервових закінченнях, усуваються больовий синдром і ефект оніміння кінцівок;
 • Стабілізація хребта - процедура, при якій міжхребетні диски фіксуються спеціально розробленими елементами підтримки (імпланти, гвинти, пластини). Проводиться в тих випадках, коли хребетний стовп після видалення грижі в достатній мірі не може зберігати стійке положення;
 • Декомпресія або ламінектомія. Така процедура проводиться в безпосередній близькості від уражених нервових закінчень. Видаляється фрагмент кісткової тканини, що ефективно усуває зайвий тиск і нормалізує кровопостачання нерва. При цьому також усувається больовий синдром;
 • Заміна або протезування міжхребцевого диска. Такі втручання проводяться в тих випадках, коли після проведення дискектомії існує ризик порушення стабільності дисків, розташованих в безпосередній близькості. З метою усунення можливих ускладнень проводиться імплантація (вживлення штучного хребця).

Медикаментозне лікування

При проведенні лікування без хірургічного втручання пацієнтові призначають прийом нестероїдних протизапальних препаратів. Активні речовини, що містяться в цих медикаментах, позбавляють від больових синдромів ще на ранніх стадіях виникнення захворювання, ефективно знімають запальні процеси і набряки. При цьому методі лікування відновлюється кісткова тканина. Даний метод дозволяє уникнути небажаних реакцій в органах шлунково-кишкового тракту.

У разі недостатньої ефективності анестетиків, а також за індивідуальними показаннями, фахівці клінік з лікування міжхребцевої грижі за кордоном вводять кортикостероїди в місця ураження диска. Такий ін'єкційний спосіб знімає біль, але використовується в основному в якості симптоматичного лікування, тому що не усуває повною мірою тиску грижы на нервові закінчення.

Ціни на лікування міжхребцевої грижі в клініках за кордоном

Вартість отримання лікування для кожної людини визначається індивідуально в залежності від країни проходження терапії, вибору способу лікування, від необхідності і тривалості післяопераційної реабілітації.

Спочатку слід пройти діагностику і здати необхідні аналізи, після чого фахівці зможуть позначити вартість лікування міжхребцевої грижі за кордоном з урахуванням ціни на медикаменти і операцію. Необхідно враховувати, що вартість безпосередньо залежить від Вашого рішення: проходження лікування на більш ранніх етапах хвороби значно дешевше і менш тривало.

Орієнтовна вартість діагностики та лікування в клініках різних країн вказана в таблиці.

 

Ізраїль

Німеччина

Туреччина

США

Діагностика

від $1600

від $5000

від $2000

від $10000

Лікування

від $12000

від $14500

від $13000

від $16000

Віолетта Янишевська
Віолетта ЯнишевськаАвтор і медичний редактор