Ендопротезування колінного суглоба за кордоном

Заміна колінного суглоба за кордоном

З усіх суглобів опорно-рухового апарату найбільш вразливим є колінний. Він несе найбільше навантаження, а тому найбільше схильний до захворювань і травм. Сучасна медицина має у своєму розпорядженні достатню кількість методів лікування, проте навіть найбільш інноваційні з них можуть виявитися неефективними.

Якщо руйнування досягло 70-80%, лікувальні заходи по збереженню суглоба втрачають сенс. У цьому випадку відновити втрачену рухову функцію допоможе ендопротезування - заміна суглоба штучним протезом. Проведена операція поверне кінцівці рухливість, позбавить від болю і дозволить вести звичний спосіб життя.

Порада! Ендопротезування - складна процедура, яка вимагає особливого підходу і спеціальних технологій, адже від її результатів залежить, чи зможе людина повноцінно рухатися. Довіряти її проведення можна тільки досвідченим фахівцям.

Найкраще з цим завданням справляються хірурги зарубіжних клінік. Завдяки новітнім розробкам, ендопротезування колінного суглоба за кордоном знаходиться поза конкуренцією. Проведена операція допомагає забути пацієнту про хвороби на багато десятків років.

Дізнатися вартість лікування

Бажаєте дізнатися скільки коштує лікування?

Дайте відповідь на кілька питань і отримаєте попередню інформацію про вартість діагностики та лікування!

Чи є у Вас результати досліджень?*Можна вибрати кілька варіантів
ПЕТ-КТ
МРТ
КТ
Біопсія
Ангіографія
Інші
Дослідження не проводилися
Назад Далі

Види операцій із заміни колінного суглоба за кордоном

Колінний суглоб кожної людини має свої анатомічні особливості, тому фахівці підбирають хірургічний метод індивідуально для кожного пацієнта. При заміні колінного суглоба за кордоном застосовують:

  1. Артроскопічний метод - малотравматичний вид операції без пошкодження навколишніх м'яких тканин. Через невеликі проколи в суглобову порожнину вводиться артроскоп, який з'єднаний з камерою. Зображення з камери з багаторазовим збільшенням виводиться на монітор, що дає можливість отримати детальну інформацію про всі порушення;
  2. Однополюсна артропластика - часткове протезування, при якому проводять заміну тільки пошкодженого суглобового фрагмента. На його місці встановлюється імплант, виготовлений із пластику або металу;
  3. Тотальне ендопротезування - під час процедури видаляється уражена кісткова і хрящова тканина, а на їх місці встановлюється протез з міцного полімеру, пластика або сплаву металів.

Сучасні методи ендопротезування колінного суглоба за кордоном

Ендопротезування колінного суглоба

Ендопротезування колінного суглоба за кордоном вже давно перестало бути унікальною операцією. Тільки в США за рік виконується близько 600 тис. таких втручань. Але закордонні фахівці не зупиняються на досягнутому і продовжують удосконалювати технології, що використовуються.

Так, перед хірургами стоїть завдання підвищення точності підбору і установки ендопротеза. Щоб імплант ідеально підходив пацієнтові, сьогодні все частіше використовують комп'ютерну навігацію. Для цього в комп'ютер вводять дані сканування колінного суглоба, і розумна машина за допомогою спеціальних програм моделює об'ємну форму протеза і видає рекомендації по виконанню операції. Ці «інструкції» підвищують точність установки до 0,10 і 0,1 мм.

Користується популярністю і технологія Signature Knee («Коліно на замовлення»). За кілька тижнів до втручання клініка відправляє тривимірне віртуальне зображення суглоба виробникам протезів. До потрібного терміну виробники надсилають імплант, розрахований на вагу, рухову активність і індивідуальні особливості пацієнта.

Будова чоловічого скелета різниться від жіночого пропорцією і формою кісток, а також кутом згинання суглобів. Однак виробники протезів довгий час не враховували цих відмінностей. Тому хірургам доводилося докладати чимало зусиль, щоб підігнати «чоловічий» імплант для жінки. Цю проблему змогли вирішити в США - саме там у 2007 році з'явилися перші протези для жінок. З тих пір новинка стала використовуватися в практиці клінік різних країн світу.

Працюють фахівці і над пошуком нових матеріалів для протезування. В кінці 90-х вченим вдалося створити «трабекулярной метал». У голівках трубчастих кісток трабекули представлені у вигляді найтонших перегородок, які необхідні для збільшення міцності. Отриманий пористий метал має дивовижну схожість з кісткою. Виготовлені з нього протези відрізняються легкістю, міцністю і не відторгаються організмом. Після їх установки кісткова тканина швидко проростає всередину пор, тому ендопротез закріплюється дуже міцно і служить набагато довше.

Як відбувається заміна колінного суглоба за кордоном?

Перед операцією хірург створює віртуальну 3D модель з урахуванням особливостей пацієнта. Це знижує ризик розвитку ускладнень, дає можливість уникнути незручностей, пов'язаних з експлуатацією протеза, і продовжує термін його служби. Потім, в залежності від показань, підбирається методика проведення втручання.

У більшості випадків при заміні колінного суглоба за кордоном застосовують малоінвазивні хірургічні методи. При найменшій можливості лікарі намагаються зберегти суглоб. Нерідко фахівці практикують часткове ендопротезування, при якому замінюється лише пошкоджений фрагмент. Для такої операції використовується роботизована технологія MAKOplasty. Всі відповідальні етапи виконує робот під контролем досвідченого хірурга, і робить це більш точно, ніж людина.

Під час операції застосовується комп'ютерна навігація, що дозволяє лікарю в реальному часі мати інформацію про стан поверхні кісток і зв'язкового апарату.

Це дає можливість:

  • Виявити потрібний кут для імплантації;
  • Встановити ендопротез з максимальною точністю, що є гарантією його повноцінного функціонування і довговічності;
  • Виконати операцію через менший надріз, в порівнянні зі звичайним втручанням, тим самим зменшуючи післяопераційні ускладнення;
  • Зберегти навколишні сухожилля і тканини і забезпечити меншу втрату крові

Завдяки цим перевагам, реабілітація відбувається набагато швидше, вже на другу добу пацієнт починає ходити, а через день може повернутися додому.

Вартість ендопротезування колінного суглоба за кордоном

Навіть в одній країні в різних клініках ціни на заміну колінного суглоба за кордоном можуть суттєво відрізнятися. Але в цілому, загальна вартість включає витрати на протез і його індивідуальний підбір, і оплату операції.

Увага! До кошторису лікування не входить післяопераційна реабілітація. Це необхідно враховувати при плануванні своїх витрат.

Орієнтовні ціни в різних країнах наведені в таблиці:

Країна лікування

Вартість заміни колінного суглоба

США

від $35000

Ізраїль

від $17000

Німеччина

від $19000

Польща

Від $7500

Латвія

від $8000

Віолетта Янишевська
Віолетта ЯнишевськаАвтор і медичний редактор