Пересадка (трансплантація) серця в Індії

Пересадка серця в Індії

Серце - орган, який повністю забезпечує працездатність живого організму. Всього кілька десятків років тому медиками була проведена перша пересадка органу, яка завершилася успішно.

Сьогодні ж, в різних країнах функціонують клініки, які займаються пересадкою і трансплантацією серця - однією з найскладніших хірургічних операцій.

Питання донорства та трансплантології особливо гостро відчувається в нашій країні, оскільки навіть на рівні законодавства відсутня підтримка. Крім того, відсутні клініки з необхідним обладнанням, база донорів, відсутність транспортної логістики для доставки органів і ін.

Саме тому, більшість операцій на серці проводиться за межами країни. Для багатьох пересадка серця в Індії чи Ізраїлі стала єдиним рішенням у складній ситуації.

Дізнатися вартість лікування

Бажаєте дізнатися скільки коштує лікування?

Дайте відповідь на кілька питань і отримаєте попередню інформацію про вартість діагностики та лікування!

Чи є у Вас результати досліджень?*Можна вибрати кілька варіантів
ПЕТ-КТ
МРТ
КТ
Біопсія
Ангіографія
Інші
Дослідження не проводилися
Назад Далі

Чому пересадку серця часто проводять в Індії?

Індійські клініки є лідерами за операціями пересадки серця. Індія вважається однією з небагатьох країн, де дозволена трансплантація органу з бази донорів. Щороку в країні проводиться більше сотні кардіохірургічних операцій, в тому числі, і серед дітей молодшого віку.

Позитивні моменти трансплантації в Індії:

Індійські клініки є лідерами за операціями пересадки серця. Індія вважається однією з небагатьох країн, де дозволена трансплантація органу з бази донорів. Щороку в країні проводиться більше сотні кардіохірургічних операцій, в тому числі, і серед дітей молодшого віку.

Позитивні моменти трансплантації в Індії:

 • Трансплантація серця в Індії - це не єдина подібна операція, тут також успішно пересаджують печінку, нирки, кишечник і т.д.
 • В місяць виконують близько 25 операцій;
 • Найкращі показники ремісії в світі;
 • 95% успішного результату операції;
 • Індійськими лікарями вперше була проведена комплексна пересадка серця;
 • Можливість проведення операції людям старше 55 років;
 • Успішне проведення трансплантації дитячого серця;
 • Доступ до світової бази донорів.

Як проходить операція з трансплантації серця в Індії?

Операція з трансплантації серця в Індії

В індійських центрах операція з трансплантації серця проводиться високопрофесійними хірургами-трансплантологами з позитивним результатом в 95% випадків.

Щоб виконати хірургічне втручання береться орган донора згідно з листом очікування. Ступінь складності - висока, і щоб здійснити операцію потрібно не менше 4-х годин під загальною анестезією.

В цілому, виділяють два методи роботи:

 • операція на відкритому серці;
 • операція на функціонуючому серці.

Якщо при операції на відкритому серці, потрібне підключення апарату штучного кровообігу, щоб підтримувати рівень кисню в крові і постачати органи, то при операціях на працюючому серці, немає необхідності підключати апарат. Це новітня і більш складна методика, але вважається більш ефективною.

Етап ремісії включає в себе перебування пацієнта в клініці протягом декількох тижнів, а також подальший моніторинг стану пацієнта і здачу всіх необхідних аналізів. Також з пацієнтом в центрах Індії працюють реабілітологи, що допомагають привести пацієнта в форму після пересадки, розробляють вправи і техніки, які сприяють відновленню.

Ціни на пересадку серця в Індії

Ціна пересадки серця в Індії - не єдиний фактор прийняття рішення, але, мабуть, один з головних.

Пересадка органу дозволена при:

 • наявності родинного донора;
 • наявності органів трупного донора, в разі, якщо індійцям він не підійшов. В такому випадку, дорослі чекають до трьох місяців, а діти - до 6-ти.

Операція в Індії обходиться в 3-4 рази дешевше, ніж в тій же Німеччині чи Ізраїлі.

Багато хто пов'язує це з тим, що Індія вважається бідною країною, де зарплати не найвищі. В середньому, вищий медичний персонал заробляє 230-250 $ в місяць, що вважається елітним класом суспільства. Тому, лікарями тут стають кращі. Також, більшість з майбутніх докторів навчаються в країнах східної та західної Європи, де досить високий рівень освіти.

Кількість медцентрів і клінік, де проводиться трансплантація органів, кількість пацієнтів і рівень оплати праці дозволяють встановити ціни на пересадку в Індії в рази дешевше, ніж у великих європейських і американських клініках.

Стоимость трансплантации сердца в Индии - от 90 000$. В тех же госпиталях США цена на операцию варьируется от 950 000$. В Германии цена вопроса начинается от 170 000€, в Израиле - 200 000-350 000$.

Вибираючи Індію для пересадки серця, Вам гарантовано проведення операції на новітньому обладнанні, із застосуванням новітніх методик і технік, за участю висококласних фахівців.

Віолетта Янишевська
Віолетта ЯнишевськаАвтор і медичний редактор