Лікування лейкозу в клініках Білорусі

Лікування лейкозу в Білорусії

В основі лейкозу як захворювання лежить утворення в кістковому мозку бластних (молодих) клітин крові замість нормальних (зрілих). Бластні клітини неконтрольовано діляться, заміщаючи собою нормальні кров'яні тільця. Згодом це проявляється у вигляді слабкості, множинних крововиливів на тілі, збільшених лімфовузлів і болю в кістках.

Стандартна терапія лейкозу не завжди дає позитивний результат. Багато пацієнтів їдуть на лікування раку крові в Білорусь, де у лікарів є досвід і необхідне обладнання для здійснення трансплантації. До того ж, вартість операції у республіці одна з найдоступніших в Європі. Лікування лейкозу в Білорусії шляхом пересадки кісткового мозку дозволяє повернутися до нормального життя навіть тим пацієнтам, у яких великий ризик рецидиву.

Білорусь - один з лідерів в лікуванні гострого дитячого лейкозу

Більшість пацієнтів вибирають лікування гострого лейкозу в Білорусі, тому що країна займає 8 місце серед 67 по ефективності терапії, випереджаючи навіть США. В онкологічних клініках Білорусі не застосовують токсичну високодозну терапію, ефективність якої не доведена. Медикаментозна терапія лейкозу на 70% складається з препаратів власного виробництва, захищених від підробки.

Ще одна перевага Білорусі в лікуванні онкозахворювань - висока кваліфікація лікарів, які постійно вдосконалюють свої знання в країнах Європи. Лікування здійснюється виключно за протоколом «Москва-Берлін», що забезпечує 88% виживаність дітей протягом п'яти років.

Діагностика раку крові в білоруських медичних центрах

Діагностика лейкозу в Білорусії включає наступні методи:

 • Дослідження периферичної крові: вивчається лейкоцитарна формула, значення ШОЕ, питома вага;
 • Коагулограма: визначення стану системи згортання (тромбоцитів, факторів згортання і їх інгібіторів);
 • Мієлограма - підрахунок кількості злоякісних мієлобластних клітин в крові;
 • Комп'ютерна томографія для виявлення метастазів;
 • УЗД і ендоскопія внутрішніх органів для визначення ступеня їх ураження;
 • Біопсія лімфовузлів, клубової кістки;
 • Гістологічне дослідження відбитків лімфовузлів і інших тканин пацієнта;
 • Визначення імунного статусу шляхом іммунофенотипування;
 • Цитохімічні, генетичні, молекулярні дослідження.

Особливості лікування лейкозу в клініках Білорусі

Клініки з лікування раку крові в Білорусі

Детальна діагностика дозволяє визначити, в якій клітинній лінії відбулась злоякісна трансформація, встановити вид і форму лейкозу, що займає зазвичай не більше двох діб. Від встановленого діагнозу буде залежати вибір методів терапії. Клініки по лікуванню лейкозу в Білорусі застосовують такі інноваційні методи, як:

 1. Хіміотерапія в комбінації з трансплантацією власних стовбурових клітин. Проводиться забір крові у пацієнта і її заморожування перед хіміотерапією для захисту нормальних клітин від високих доз препаратів. Після проведення хіміотерапії ці клітини вводяться назад, сприяючи швидшому відновленню нормальної формули крові;
 2. Молекулярно-прицільна (таргентная) терапія. На відміну від стандартної хіміотерапії цитостатиками, яка пригнічує розмноження пухлинних клітин, таргентная терапія націлена на пригнічення росту і розвитку злоякісних клітин;
 3. Пересадка кісткового мозку від родинного або неспорідненого донора. Застосовується у дітей при особливо агресивному лейкозі, схильному до загострення. При цьому концентрат донорських клітин вводиться крапельним шляхом, відбувається повна перебудова імунної системи, що займає від 4 місяців до року.

Вартість лікування лейкозу в Білорусі

З огляду на високий професіоналізм білоруських онкогематологів і достатнє оснащення клінік для терапії за європейськими протоколами, ціни на лікування лейкозу в Білорусі більше, ніж демократичні. Вартість в кілька разів нижче, ніж за аналогічні послуги в центрах Німеччини та Ізраїлю:

 • Діагностика гострого лейкозу: 100-120 у.о .;
 • Індукційна терапія гострого лімфобластного лейкозу (30 днів): 1200-1500 у.о .;
 • Консолідація або індукційна терапія гострого мієлолейкозу (7 днів): 400 у.о .;
 • Лікування лімфогранулематозу по протоколу DAL-HD - від 3 тис. У.о .;
 • Терапія неходжкінської злоякісної лімфоми за німецьким протоколу BFM - від 3 тис. у.о.
Віолетта Янишевська
Віолетта ЯнишевськаАвтор і медичний редактор