Лікування шванноми в Ізраїлі

Шваннома

Шваннома (різновид невриноми) являє собою пухлину зі шванівських клітин мієлінової оболонки нервів. Вона може бути доброякісною і вражати, в основному, трійчастий, слуховий нерви та спинний мозок. Але зустрічаються і злоякісні форми, що вражають крижове, плечове нервове сплетення, сідничний нерв. По частоті шваннома зустрічається у 20% випадків від усіх пухлин спинного мозку та всього у 8% випадків від усіх новоутворень головного мозку.

Найефективніше проводити лікування шванноми в Ізраїлі, т.к. країни застосовуються практично методики, дозволяють повністю позбутися новоутворення без рецидивів. Крім того, за відгуками пацієнтів, ціни на лікування в Ізраїлі в кілька разів нижчі за аналогічні в клініках США та Європи. Цінова політика у сфері медицини в Ізраїлі повністю контролюється Міністерством охорони здоров'я, за рахунок чого вартість лікування залишається доступною.

Дізнатися вартість лікування

Бажаєте дізнатися скільки коштує лікування?

Дайте відповідь на кілька питань і отримаєте попередню інформацію про вартість діагностики та лікування!

Чи є у Вас результати досліджень?*Можна вибрати кілька варіантів
ПЕТ-КТ
МРТ
КТ
Біопсія
Ангіографія
Інші
Дослідження не проводилися
Назад Далі

Переваги лікування шванноми в Ізраїлі

 1. Досвідчені лікарі. В ізраїльських медичних закладах працюють кваліфіковані нейрохірурги з вузькою спеціалізацією та великим досвідом;
 2. Найновіше обладнання. Клініки оснащені найсучаснішим діагностичним та лікувальним обладнанням;
 3. Інноваційні методи лікування. Перевага віддається малоінвазивним щадним способам лікування, що забезпечує хороший результат за мінімального впливу на здорові органи;
 4. Доступні ціни. Вартість лікування в Ізраїлі приблизно на 30-40% менша, ніж у європейських або американських онкологів.

Як відбувається діагностика шванноми в ізраїльських клініках?

Діагностика шванноми в ізраїльських клініках

Програма діагностики кожного пацієнта розробляється індивідуально. Для того, щоб при підозрі на пухлину точно дізнатися про її розмір, тип і локалізацію щодо сусідніх органів, призначається ряд інструментальних та лабораторних досліджень.

За рахунок використання високочутливого обладнання, точність результатів діагностики гарантована. Весь діагностичний процес займає не більше 4 днів і проходить у декілька етапів:

Огляд онколога

За першої консультації лікар збирає історію хвороби, аналізує скарги пацієнта. Також враховуються результати попередніх досліджень, зроблених до приїзду, якщо пацієнт взяв їх із собою.

Далі слідує огляд з пальпацією області розташування новоутворення, дослідженням чутливості до дотиків і болю, перевіркою сухожильних та шкірних рефлексів. За результатами огляду лікар виписує низку додаткових обстежень, необхідні постановки діагнозу.

Діагностичні процедури

Серед додаткових досліджень для діагностики шванноми найчастіше призначають:

 • МРТ (магнітно-резонансну томографію) – виявляє навіть найдрібніші новоутворення, дозволяє уточнити місцезнаходження та точний розмір пухлини;
 • Рентгенівське дослідження – виявляє поширеність пухлини сусідні ділянки;
 • Біопсію – взяття шматочка тканини під анестезією визначення типу пухлини, відмінності доброякісних новоутворень від злоякісних;
 • ЕНМГ (електронейроміографію) – досліджує прохідність периферичних нервів електричних імпульсів;
 • УЗД (ультразвукове обстеження) – призначається при розташуванні пухлини усередині м'яких тканин;
 • Аудіограму – перевірку гостроти слуху та ступеня зниження слуху у разі акустичної шванноми.

Висока точність діагностичних методів дозволяє виявити новоутворення навіть на початковій стадії та уникнути таких можливих ускладнень, як зниження слуху до глухоти або параліч лицьового нерва.

Узгодження програми терапії

В ізраїльських клініках у складанні плану лікування бере участь не один лікар, а збирається консиліум з онколога, радіолога, невролога, нейрохірурга та суміжних фахівців. На підставі даних, отриманих за результатами обстежень, лікарі підбирають найбільш оптимальну схему терапії. Як показує досвід, така стратегія та спільний підхід дають вищі результати.

Методи лікування шванноми у клініках Ізраїлю

У кожному конкретному клінічному випадку метод лікування підбирається індивідуально. Це залежить від розміру та розташування, глибини залягання новоутворення, його стадії при злоякісному процесі. Також береться до уваги загальний стан здоров'я пацієнта, його вік та супутні хронічні патології.

Хірургічне втручання

Хірургічний метод – один із найнадійніших, він застосовується строго за показаннями:

 • при ризику малігнізації (переростання доброякісної в злоякісну) пухлини;
 • якщо пухлина може пошкодити нерв чи сусідні органи;
 • якщо пухлина продовжує швидко зростати;
 • якщо симптоми посилюються, та захворювання прогресує з часом.

Для лікування доброякісних шваном, які ростуть повільно, здавлюючи оточуючі органи, використовується малоінвазивний мікрохірургічний метод При цьому широкі розрізи на шкірі не роблять, а пухлину видаляють через невеликі проколи.

Такий щадний підхід зменшує травматичність операції, дозволяє зберегти функцію нерва, прискорити відновлення. Мікрохірургія у 75% випадків запобігає рецидивам шванноми.

Довідка! Особливо складне завдання хірургів при розташуванні шванноми на голові та обличчі. Потрібна висока точність маніпуляцій, щоб не пошкодити слуховий, лицьовий нерви, не порушити слух, міміку та чутливість шкіри.

Але навіть часткова резекція шванноми дає чудовий результат у вигляді зниження компресії (тиску) на нерви, усунення болю та підвищення якості життя пацієнтів.

На відміну від доброякісних пухлин, коли достатньо мікрохірургії, злоякісні шванноми повинні видалятися разом з висіченням прилеглих тканин, щоб зменшити ризик рецидиву та метастазування. Для прискорення відновлення після великих операцій пацієнтам призначають фізіотерапевтичні заходи.

Кібер-ніж

Лікування шванноми в Ізраїлі кібер-ножем

Сьогодні для лікування шваном у медичних центрах Ізраїлю широко застосовується метод стереотаксичної радіохірургії або кіберніж. Це інноваційна технологія, що дозволяє опромінювати пухлину прицільно більшими дозами опромінення практично без впливу на навколишні тканини та організм у цілому. Таким чином, доза радіації, яку отримують пухлинні клітини, максимальна, а доза, що впливає на навколишні тканини, мінімальна.

Опромінення за методикою кібер-ніж проходить під контролем КТ та МРТ, що дозволяє точно бачити розташування пухлини. Установка оснащена сучасним програмним забезпеченням, яке управляє головкою випромінювача з точністю до сотих часток міліметра.

Застосування кібер-ножа показано при:

 • рецидивуючих шванном;
 • пухлинах із важким для звичайного хірургічного втручання доступом;
 • високий ризик травматизації нерва під час класичної операції;
 • за наявності протипоказань до наркозу.

До таких протипоказань відносять серцеву недостатність та інші патології серця, хвороби нирок, цукровий діабет у тяжкому ступені. Оскільки радіохірургія не потребує анестезії, ні місцевої, ні загальної, її можна проводити навіть пацієнтам із тяжкими хронічними хворобами.

Важлива перевага технології – повна відсутність протипоказань та можливих ускладнень. Така процедура абсолютно не інвазивна, не вимагає проведення розрізів чи проколів. Відповідно, не потрібно і спеціальної підготовки, а також тривалого відновлення як після звичайної хірургічної операції з розрізами, трепанацією черепа і т.п.

Хіміотерапія

Метод хіміотерапії застосовується лише за злоякісних шванномах. При цьому пацієнт приймає цитостатики, що уповільнюють ріст пухлини, що зменшують її об'єм і запобігають розносу метастазів в інші тканини з кровотоком. Клініки лікування шванноми в Ізраїлі пропонують пацієнтам тільки сучасні цитостатики підвищеної ефективності з мінімальними побічними ефектами.

Вартість лікування шванноми в Ізраїлі

Ціни на лікування шванноми в Ізраїлі формуються залежно від типу ураженого нерва, розміру пухлини, кількості необхідних діагностичних процедур, застосовуваних технологій лікування, обсягу відновлювальних процедур у разі проведення операції.

Тому остаточна вартість лікування може бути названа тільки після приїзду пацієнта до клініки після проведення діагностики та збору лікарського консиліуму. Але, в будь-якому разі, ціни будуть на третину або навіть вдвічі нижчі, ніж у клініках США чи країн Західної Європи, які популярні у медичних туристів.

Зразковий прайс на послуги у клініках Ізраїлю наступний:

 • консультація нейрохірурга – $600 і вище;
 • дослідження коротколатентних викликаних слухових потенціалів (КСВП) у разі вестибулярної шванноми – $245 і вище;
 • МРТ голови – від $650;
 • операція з видалення пухлини – від $17200;
 • лікування кібер-ножем – $12500 і вище.
Віолетта Янишевська
Віолетта ЯнишевськаАвтор і медичний редактор