Сучасні методи лікування епілепсії у дорослих та дітей.

Сучасне лікування епілепсії дуже відрізняється від лікування цієї хвороби у минулі роки. Завдяки сучасним методам діагностики, які дозволяють виявити точну локалізацію епілептичної активності головного мозку та діагностувати хромосомну мутацію тепер стало можливим найбільш точно встановити причину епілепсії, спрогнозувати подальший її розвиток та досягти стійкої ремісії за найкоротший термін.

Якщо зважити на те, що біля 1% населення страждає на ті чи інші форми епілепсії за даними ВООЗ (а це дуже багато) – дана інформація може бути корисною не тільки Вам персонально. Ваше знання про те, що сьогодні існують  сучасні методи  лікування епілепсії можуть врятувати комусь життя!

Які є методи сучасного лікування епілепсії?

 Методи лікування епілепсії

В залежності від типу епілепсії визначається найбільш доцільна методика її лікування:

  • медикаментозна терапія – призначення протиепілептичних препаратів (АЕП);
  • хірургічне лікування епілепсії, наприклад, операція з видалення невеликої частини мозку, яка викликає судоми;
  • вагусна нейростимуляція або VNS-терапія - процедура з розміщення невеликого електричного пристрою в тіло, яке може допомогти контролювати судоми. вважається найбільш поширеним та ефективним методом лікування рефрактерних епілепсій. Методика VNS терапії полягає в тому, що оперативним шляхом встановлюється пристрій, що призводить до активації власних протиепілептичних систем пацієнта і зниженні частоти та сили нападів та судом, а деколи і їх повне зникнення;
  • DBS-терапія - глибинна стимуляція головного мозку. При цій операції встановлюється спеціальний пристрій і, коли пацієнт з епілепсію відчуває типову передвісники епілептичного нападу, так звану ауру - може негайно активувати пристрій та самостійно уникнути нападів та судом;
  • MRgLITT - технологія, що поєднує в режимі реального часу МРТ - тепловізор з лазерним зондом. Ця методика лікування епілепсії особливо підходить для літніх пацієнтів і хворих з важкими супутніми захворюваннями. MRgLITT є новим, менш інвазійним методом хірургії при епілепсії;
  • спеціальна дієта (кетогенна дієта), яка може допомогти контролювати судоми

Важливо! Епілепсія – це хвороба, при якій, зазвичай, лікування потрібне все життя. Але, в залежності від типу епілепсії за рішенням лікаря можливе припинення терапії, якщо судоми переконливо зникають.

Вам може не знадобитися будь-яке лікування, якщо ви знаєте свої пускові механізми і можете їх гарантовано уникати. 

Сучасні препарати для лікування епілепсії (АЕП).

Епілептичний напад

АЕП є найбільш поширеним методом лікування епілепсії. Вони допомагають контролювати напади приблизно у 70% хворих. Препарати для лікування епілепсії працюють шляхом зміни рівня хімічних речовин у мозку пацієнта. Вони не виліковують епілепсію, але можуть зупинити напади.

Загальні типи включають в себе: вальпроат натрію, карбамазепін, ламотриджин, леветірацетам, окскарбазепін, етосуксимід, топирамат та інші.

Запам’ятайте! Найкращу схему лікування для Вас обирає лікар з урахуванням типу судом, Вашого віку і від того, чи хочете ви мати дитину. Самолікування неприпустимо! Сучасне медикаментозне лікування епілепсії доступне в різних формах.

Важливо підкреслити! Пацієнту з епілепсією потрібно буде приймати ліки щодня, поступово збільшуючи дозу під контролем лікаря до отримання бажаного результату. Самостійна раптова відміна препаратів може викликати епілептичний напад і судоми, а отже заборонена! 

Якщо жодна з схем сучасного медикаментозного лікування не припиняє виникнення судом, говорять про так звану рефрактерну епілепсію.

Саме така епілепсія потребує інших, не медикаментозних методів сучасного лікування.

Як вибрати клініку та лікаря для лікування епілепсії?

Епілепсія

Сучасні методи лікування епілепсії використовують в багатьох країнах світу. Гарних результатів досягають лікарі з Ізраїлю, Німеччини, Туреччини, Іспанії та інших країн. Безсумнівно, для вибору свого лікаря та клініки потрібно пройти повну діагностику епілепсії. Зробити це можна як в країні проживання, ще до початку лікування, так і безпосередньо в спеціалізованих клініках за кордоном. Для безкоштовної консультації щодо вибору клініки по діагностиці та лікуванню епілепсії – заповніть заявку на сайті.

Висновок щодо перспектив розвитку методів сучасного лікування епілепсії.

Як бачите в матеріалах цієї статті, бурхливий розвиток інноваційних технологій як діагностики, так і в можливостях лікування епілепсії, а також сучасні методи запобігання епілептичним нападам та уникнення судом вселяють оптимізм! Ми віримо, що все більше буде збільшуватися кількість пацієнтів, які знаходяться в ремісії при епілепсії. Але акцентуємо, що особливу увагу слід приділяти саме точній діагностиці для правильної інтерпретації результатів та персоніфікованого призначення лікування пацієнтам з епілепсією.