Найкращі клініки Німеччини

Рейтинг найкращих клінік Німеччини

Німеччина по праву займає місце серед країн Євросоюзу за рівнем охорони здоров'я. Фахівці цієї країни заслужили на репутацію першопрохідців у більшості областей медицини. Ними вперше було здійснено перетворення клітин крові людини на стовбурові клітини, які зараз активно використовуються для відновлення різних органів та реабілітації.

Також вченими цієї країни розроблено нові види аналізу, які дають змогу у найкоротші терміни ідентифікувати збудника інфекційного зараження крові за допомогою використання магнітних терапевтичних наночастинок.

Найсильнішою стороною клінік Німеччини є пересадка серця. Фахівці успішно вживлюють імплантати пацієнтам, які чекають донорського органу. Німецькі лікарі широко застосовують найменш травмуючі методики під час проведення хірургічних операцій. Такі методи значно менше ушкоджують тканини та виключають втрати крові, скорочуючи термін відновлення.

Важливо! Медицина Німеччини використовує власні розробки, що дозволило фахівцям досягти високих досягнень у галузі онкології та нейрохірургії, а також у офтальмології, ортопедії та ін.

Дізнатися вартість лікування

Бажаєте дізнатися скільки коштує лікування?

Дайте відповідь на кілька питань і отримаєте попередню інформацію про вартість діагностики та лікування!

Чи є у Вас результати досліджень?*Можна вибрати кілька варіантів
ПЕТ-КТ
МРТ
КТ
Біопсія
Ангіографія
Інші
Дослідження не проводилися
Назад Далі

ТОП-5 найкращих клінік у Німеччині

Розвинена медицина дозволяє підтримувати високоякісне лікування у всіх лікарнях країни, проте з них можна виділити 5 найкращих клінік Німеччини, які лідирують у всіх світових рейтингах:

Клініка Шаріте у Берліні

Університетська клініка Шаріте

Найвідоміша німецька клініка, заснована 1710 р. Вона є найстарішою традиційною лікарнею. Найменування Берлінська клініка милосердя отримала від французького слова Charite, яке можна перекласти як «любов до ближнього». Добре обладнаний університетський комплекс щорічно приймає близько мільйона амбулаторних та стаціонарних пацієнтів та демонструє високий % лікування хворих.

Приватна клініка Геліос

Лікарня Геліос Берлін-Бух

Helios – це багатопрофільний комплекс лікувальних закладів, що входять до групи приватних клінік вищої категорії HELIOS Hospital Group. Близько 5 мільйонів пацієнтів щорічно отримують допомогу у цій найбільшій європейській медичній корпорації, з них понад мільйон проходять лікування у стаціонарах. Штат клініки налічує понад 71 тис. співробітників, серед яких вчені та професори зі світовим ім'ям.

Університетська клініка Аахен

Уніклініка Аахен

Багатопрофільна університетська клініка широко відома за межами Євросоюзу. З 2010 р. установа бере участь у проекті High 5s, реалізуючи різні програми ВООЗ, включаючи Безпечну хірургію. У клініці суворо дотримується система управління гігієною та використовується внутрішня програма CIRS, яка здійснює контроль за небажаними обставинами. Така система моніторингу дозволила значно знизити випадки внутрішньолікарняної інфекції порівняно із середнім рівнем інших німецьких закладів охорони здоров'я.

Клінічна лікарня Нордвест

Клініка Нордвест

Академічна клінічна лікарня німецького університету імені Ґете. Багатопрофільний центр медицини надає повний комплекс лікування у 10 спеціалізованих клініках. Практична діяльність лікарів клініки поєднана з проведенням досліджень у медицині, через що пацієнти мають можливість отримувати нові та експериментальні методики при лікуванні хвороб.

Мережа медичних клінік Асклепіос

Мережа приватних клінік Асклепіос

До найбільшого концерну входить мережа приватних клінік, які надають медпослуги з кваліфікованого лікування із сервісом високої якості. Налічує понад 100 лікувальних закладів із 40 стаціонарами. Спеціалізація клініки охоплює великий спектр напрямків практично у всіх галузях медицини. Мережа має клініки, що знаходяться не тільки в Німеччині, але й за межами ЄС, включаючи США. Застосування інноваційних розробок та висока якість послуг вивело групу до лідерів німецької медицини.

Чому клініки Німеччини лідирують у міжнародних рейтингах?

Через низку причин німецькі клініки є найбільш підходящою альтернативою для лікування іноземних пацієнтів у порівнянні з лікувальними закладами інших країн. Найважливіші серед них:

 1. Високоточна діагностика. Досвідчений персонал та високоточні зразки діагностичного обладнання дозволяють проводити обстеження за чітко налагодженою схемою;
 2. Нові методики лікування. Німецькі вчені займаються розробкою нових методик та використовують їх на практиці. Ця країна серед перших застосувала таргетну терапію для лікування онкохворих. Метод покращив прогнози при лікуванні онкологічних захворювань, лімфоми та інших патологій;
 3. Інноваційне встаткування. Клініки оснащені медичною технікою найвищого рівня. Обладнання фіксує будь-які відхилення у роботі органів та порушення в тканинах організму. Наприклад, використання томографів високої точності своечасно виявляє нові утворення кілька міліметрів. Застосування робота Da Vinci під час проведення операції дозволяє видалити патології у тканинах з точністю до одного міліметра;
 4. Рівень обслуговування. За популярністю в рейтингах клініки Німеччини знаходяться на лідируючих позиціях, оскільки застосовують інновації в методах лікування, що забезпечують клієнтам високий рівень комфорту. Виявлене захворювання найчастіше викликає у людей стресовий стан та нервове переживання. Німецькі клініки забезпечують максимальний комфорт та знижують напругу, щоб хворі могли спокійно зосередитись на своєму здоров'ї;
 5. Індивідуальність підходу. У клініках Німеччини відтворюють найповнішу інформаційну картину, яка враховує всі нюанси стану здоров'я пацієнта. При підборі оптимального лікувального методу враховуються інші захворювання, вік та інші параметри. Такий особливий підхід допомагає досягти високої результативності терапії. Більше половини онкохворих у німецьких лікарнях виліковуються повністю;
 6. Доступна вартість лікування. Розцінки на медпроцедури при відмінному рівні лікування та сервісу лояльні. Ціна за прийом, проведення консультації, втручання та інших медпослуг набагато нижча, ніж у США та інших розвинених країнах. Цей факт підтверджується великою кількістю туристів, які щороку їдуть за лікуванням до німецьких лікарень.

Яке обладнання є у провідних німецьких клініках?

Устаткування в клініках Німеччини

Медичні установи у країні оновлюють своє обладнання кожні 1-2 роки. Медтехніка провідних клінік Німеччини модернізується швидкими темпами. У країні використовуються сучасні діагностичні апарати, багато складних оперативних втручань проводяться роботизованими системами. Під час лікування та в період реабілітації використовується таке обладнання, як:

 • Апарати МРТ. Нове покоління діагностичних приладів з високою точністю та потужністю 3 Тесла;
 • Робот Da Vinci. Дозволяє виключити людський фактор під час проведення більшості хірургічних операцій;
 • Роботизований помічник ROSA. Допомагає проводити малоінвазивні втручання під час виконання процедур у нейрохірургії;
 • Найновіші системи моніторингу. Забезпечують цілодобовий контроль за станом хворих;
 • Системи нейронавігації. Комплекс комп'ютеризованих технологій, що використовуються для ендоскопічних втручань;
 • Реабілітаційні екзоскелети. Такі костюми дають можливість ходити навіть хворим, які пересуваються на інвалідному візку. Реагують на нервові імпульси людини, завдяки чому пацієнт пересувається в екзоскелеті;
 • Допоміжне обладнання для тяжких пацієнтів. Нові прилади штучного кровообігу, подачі кисню в легені, системи знезараження та очищення повітря, спеціальні ліжка з підйомним механізмом та ін.;
 • Прилади для відновлення пам'яті та інтелекту. Використовуються для покращення працездатності мозку неврологічних пацієнтів;
 • Реабілітаційні тренажери. Роботизовані комплекси, що відновлюють рухові функції.

Які типи медичних клінік є у Німеччині?

Вибираючи німецьку клініку для проходження діагностики, лікувальних та реабілітаційних заходів, слід звертати увагу на те, що лікувальні заклади поділяються на муніципальні, університетські та приватні. При виборі критерії індивідуальні і залежать від конкретного діагнозу та методу лікування, що призначається.

Університетські

Однією з найпоширеніших категорій лікарень є університетські клініки в Німеччині. Зазвичай вони організовані на медичних факультетах освітніх установ. Такі великі медцентри часто мають широкий профіль і є клінічними базами університетів. Основна відмінність – доступність методик лікування власної розробки, використання експериментальних методів, що впроваджуються у процесі співпраці лікарів із вченими.

Вартість лікувальних процедур в Уніклініці більш висока в порівнянні зі звичайною лікарнею. Але основною перевагою для більшості людей є те, що центр наукової уваги кожної кафедри – спеціалізація на методах лікування конкретних захворювань.

Муніципальні

Більшість німецьких муніципальних клінік є багатопрофільними, у них лікуються хворі, що мають різні захворювання. Лікарні мають достатнє обладнання та штат персоналу, проводяться різноманітні дослідження. В установах є все необхідне і хворим не доводиться звертатися до інших організацій, щоб провести інші спеціальні дослідження.

Приватні

Більшість приватних клінік Німеччини – це вузькопрофільні установи, що спеціалізуються в будь-якій конкретній галузі, наприклад, хірургії, онкології та ін. Вузька спеціалізація значно підвищує якість медпослуг. Як правило, такі організації щільно контактують з провідними фахівцями, які практикують в унікальних та державних лікарнях.

Уряд Німеччини здійснює суворий контроль діяльності таких медустанов і регулює вартість послуг, які найчастіше дешевші в порівнянні з цінами в уніклініках.

Порада! Хоча лікування у приватній лікарні за ціною вище, ніж у муніципальній, пацієнти значно заощаджують, якщо хвороба не передбачає госпіталізації. У таких випадках набагато вигідніше пройти лікування у приватних клініках.

Віолетта Янишевська
Віолетта ЯнишевськаАвтор і медичний редактор