Пересадка кісткового мозку в клініках Білорусі

Пересадка кісткового мозку в Білорусі

Кістковий мозок - важливий орган кровотворної системи і збої в його роботі викликають серйозні порушення функції клітин крові. Коли в силу якихось причин внутрішнє середовище організму - кров - не справляється зі своєю місією, необхідна трансплантація кісткового мозку (ТКМ). Це маніпуляція, під час якої проводять заміну хворого кісткового мозку на здоровий.

Якщо виникла необхідність в такій операції, зовсім не обов'язково їхати в далеке зарубіжжя - з цим завданням успішно справляються білоруські гематологи. Фахівці займаються пересадкою кісткового мозку в Білорусі вже понад 25 років і виконали близько 1,8 тис. трансплантацій. В тому числі, половину пацієнтів склали діти.

За цей період часу гематологам вдалося значно знизити післяопераційну летальність. На сьогодні вона становить не більше 2%.

Важливим результатом лікування є відсутність необхідності приймати імуносупресивні препарати довічно, через півроку пацієнт стає практично здоровим. І це не єдина перевага операцій, що проводяться в Білорусі.

Переваги пересадки кісткового мозку в Білорусі

Головні плюси ТКМ:

 • У Білорусії пересадка кісткового мозку можлива і від неспоріднених донорів, в той час коли вона заборонена в країнах Європи і багатьох інших;
 • Великий досвід фахівців - в рік у відділеннях гематології проводиться 230-250 операцій з пересадки кісткового мозку і стовбурових клітин крові, що дозволяє лікарям удосконалювати свою майстерність;
 • Організація спеціалізованого догляду за пацієнтами - хворі, які перенесли трансплантацію кісткового мозку в Білорусі, поміщаються в спеціальні палати, обладнані системою фільтрації повітря. Персонал клінік веде за системою ретельне спостереження;
 • Доступна вартість операції - ТКМ в Мінську обійдеться на 25% дешевше, ніж в європейських центрах.

Які види ТКМ проводять в Білорусі?

ТКМ в клініках Білорусі

Найчастіше в заміні кісткового мозку потребують пацієнти з такими захворюваннями як лейкоз, різні форми лімфом, мієлом, анемії.

Фахівці гематологічних відділень застосовують кілька видів пересадки кісткового мозку в Білорусі. Кожен з них має свої особливості:

 1. Аутологічна ТКМ - пацієнтові пересаджують власні стовбурові клітини крові.
 2. Алогенна пересадка від родинного донора - під час операції використовують донорський матеріал від родича.
 3. Алогенна трансплантація від нерідного донора - стовбурові клітини беруть від сумісного донора, який не є родичем.

Вибір різновиду трансплантації залежить від багатьох факторів: ефективності консервативного лікування, віку пацієнта, супутніх захворювань. Також враховується на скільки терміновою є ця операція для стану хворого.

Вартість трансплантації кісткового мозку в Білорусі

Під час первинного звернення вам не зможуть назвати остаточну ціну пересадки кісткового мозку.

На вартість ТКМ буде впливати:

 • Вид захворювання, яке вимагає пересадки кісткового мозку або стовбурових клітин;
 • Стадія розвитку хвороби;
 • Наявність ускладнень і супутніх захворювань;
 • Обраний вид трансплантації;
 • Цінова політика клініки.

Для дітей використовуються більше складні технології лікування, ліки коштують набагато дорожче, тому вартість ТКМ у дитини буде вище, ніж у дорослого.

В середньому ціна пересадки кісткового мозку в Білорусі становить 120 тис. доларів, що на чверть нижче, ніж в розвинених країнах Європи або в Ізраїлі.

Сама операція технічно не дуже складна і не займає багато часу. Але тривалий післяопераційний період, під час якого хворий повинен бути повністю захищений від інфекцій, може потребувати додаткових істотних витрат.

Віолетта ЯнишевськаАвтор і медичний редактор

Оцініть цю статтю

рейтинг: 90.22% - 9 гол.

Медичний консультант

Наші послуги для Вас БЕЗКОШТОВНІ!

Ми працюємо безпосередньо з провідними клініками по всьому світу. Медичний консультант зв'яжеться з Вами і допоможе з вибором лікування.

Наша адреса

02002, Україна, м. Київ

вул. Микільсько-Слобідська, 1а, оф. 76

Телефони

Тел./факс: +38 044 541 09 79

Моб. тел.: +38 050 330 10 08

Графік роботи

ПН-ПТ з 9:00 до 18:00

Email

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.