Пересадка кісткового мозку в клініках Білорусі

Пересадка кісткового мозку в Білорусі

Кістковий мозок - важливий орган кровотворної системи і збої в його роботі викликають серйозні порушення функції клітин крові. Коли в силу якихось причин внутрішнє середовище організму - кров - не справляється зі своєю місією, необхідна трансплантація кісткового мозку (ТКМ). Це маніпуляція, під час якої проводять заміну хворого кісткового мозку на здоровий.

Якщо виникла необхідність в такій операції, зовсім не обов'язково їхати в далеке зарубіжжя - з цим завданням успішно справляються білоруські гематологи. Фахівці займаються пересадкою кісткового мозку в Білорусі вже понад 25 років і виконали близько 1,8 тис. трансплантацій. В тому числі, половину пацієнтів склали діти.

За цей період часу гематологам вдалося значно знизити післяопераційну летальність. На сьогодні вона становить не більше 2%.

Важливим результатом лікування є відсутність необхідності приймати імуносупресивні препарати довічно, через півроку пацієнт стає практично здоровим. І це не єдина перевага операцій, що проводяться в Білорусі.

Дізнатися вартість лікування

Бажаєте дізнатися скільки коштує лікування?

Дайте відповідь на кілька питань і отримаєте попередню інформацію про вартість діагностики та лікування!

Чи є у Вас результати досліджень?*Можна вибрати кілька варіантів
ПЕТ-КТ
МРТ
КТ
Біопсія
Ангіографія
Інші
Дослідження не проводилися
Назад Далі

Переваги пересадки кісткового мозку в Білорусі

Головні плюси ТКМ:

 • У Білорусії пересадка кісткового мозку можлива і від неспоріднених донорів, в той час коли вона заборонена в країнах Європи і багатьох інших;
 • Великий досвід фахівців - в рік у відділеннях гематології проводиться 230-250 операцій з пересадки кісткового мозку і стовбурових клітин крові, що дозволяє лікарям удосконалювати свою майстерність;
 • Організація спеціалізованого догляду за пацієнтами - хворі, які перенесли трансплантацію кісткового мозку в Білорусі, поміщаються в спеціальні палати, обладнані системою фільтрації повітря. Персонал клінік веде за системою ретельне спостереження;
 • Доступна вартість операції - ТКМ в Мінську обійдеться на 25% дешевше, ніж в європейських центрах.

Які види ТКМ проводять в Білорусі?

ТКМ в клініках Білорусі

Найчастіше в заміні кісткового мозку потребують пацієнти з такими захворюваннями як лейкоз, різні форми лімфом, мієлом, анемії.

Фахівці гематологічних відділень застосовують кілька видів пересадки кісткового мозку в Білорусі. Кожен з них має свої особливості:

 1. Аутологічна ТКМ - пацієнтові пересаджують власні стовбурові клітини крові.
 2. Алогенна пересадка від родинного донора - під час операції використовують донорський матеріал від родича.
 3. Алогенна трансплантація від нерідного донора - стовбурові клітини беруть від сумісного донора, який не є родичем.

Вибір різновиду трансплантації залежить від багатьох факторів: ефективності консервативного лікування, віку пацієнта, супутніх захворювань. Також враховується на скільки терміновою є ця операція для стану хворого.

Вартість трансплантації кісткового мозку в Білорусі

Під час первинного звернення вам не зможуть назвати остаточну ціну пересадки кісткового мозку.

На вартість ТКМ буде впливати:

 • Вид захворювання, яке вимагає пересадки кісткового мозку або стовбурових клітин;
 • Стадія розвитку хвороби;
 • Наявність ускладнень і супутніх захворювань;
 • Обраний вид трансплантації;
 • Цінова політика клініки.

Для дітей використовуються більше складні технології лікування, ліки коштують набагато дорожче, тому вартість ТКМ у дитини буде вище, ніж у дорослого.

В середньому ціна пересадки кісткового мозку в Білорусі становить 120 тис. доларів, що на чверть нижче, ніж в розвинених країнах Європи або в Ізраїлі.

Сама операція технічно не дуже складна і не займає багато часу. Але тривалий післяопераційний період, під час якого хворий повинен бути повністю захищений від інфекцій, може потребувати додаткових істотних витрат.

Для вибору центру трансплантації кісткового мозку заповніть заявку або замовте зворотний дзвінок. 

Читайте також: Пересадка кісткового мозку в Індії

Віолетта Янишевська
Віолетта ЯнишевськаАвтор і медичний редактор