Лікування в аюрведичних клініках Індії

Аюрведа лікування в Індії

Аюрведичне лікування - це стародавнє учення про терапію різних захворювань, яке виникло більше 5000 років тому в Індії. В його основі лежить використання тільки природних засобів. Керала (південний штат Індії) вважається батьківщиною аюрведи. Саме тут знаходиться найбільше центрів і курортів. Медики, які практикують лікування аюрведа в Індії, дотримуються думки, що одночасно з тілом потрібно лікувати і розум.

На жаль, під час колоніального періоду багато знань не збереглися. Але сьогодні вони відновлюються, і лікарі навчаються традиційній індійській медицині в спеціальних навчальних закладах.

За час свого довгого існування аюрведа довела ефективність в терапії багатьох хвороб: розладів ЦНС, розладів опорно-рухового апарату, швидкому відновленні після травм і операцій.

Дізнатися вартість лікування

Бажаєте дізнатися скільки коштує лікування?

Дайте відповідь на кілька питань і отримайте попередню інформацію про вартість діагностики та лікування!

Який діагноз у пацієнта?*
Захворювання серцево-судинної системи
Захворювання опорно-рухового апарату
Захворювання шкіри
Інше
Назад Далі

Як проходить аюрведічне лікування в Індії

Перед початком аюрведичного лікування пацієнт в клініці проходить діагностику, яка має важливе значення для подальших призначень. Лікар робить перевірку мови, пульсу, голосу, очей. Також перевіряється життєздатність тканин (крові, лімфи, сім'яної рідини), здатність адаптуватися до різних труднощів, фізична витривалість і багато іншого.

Потім складається індивідуальна програма лікування. Основну роль відіграє процес очищення, що рятує організм від шкідливих речовин на рівні клітини.

Для лікування використовуються методи:

  • Снехана - під час цього методу тіло пацієнта насичується індійським маслом;
  • Вамана - чистка організму від токсинів зсередини шляхом виклику блювоти;
  • Віречана - очищення кишечника;
  • Ракта-мокша - у пацієнта викликають кровопускання (за аналогією з лікуванням п'явками);
  • Сведана - цілюще потіння.

Організм, пройшовши очищення, призводить в рівновагу свої життєві сили. Це полегшує подальшу терапію важких захворювань і допомагає людині впоратися з негативним впливом зовнішнього середовища.

Який ефект приносять аюрведичні процедури в клініках Індії

Аюрведа в клініках Індії

Лікування аюрведою в клініках Індії засноване на впливі на весь організм в цілому, а не тільки на його уражену частину. Ефективність терапії пов'язана з особливим підходом до лікування:

  • головний акцент робиться на профілактиці, попередженні хвороб. Дотримуючись певних правил, кожен отримує можливість вести здорове, щасливе, комфортне життя;
  • спеціальні препарати виготовляються з рослин, що зводить ризик розвитку побічних ефектів до мінімуму;
  • система типології дозволяє передбачити ризик розвитку у пацієнта тієї чи іншої хвороби і визначити, як вона буде протікати.

Лікування в аюрведичній клініці в Індії допомагає позбутися від псоріазу, бронхіальної астми, захворювань шлунково-кишкового тракту, безпліддя. Хороший результат спостерігається при проблемах з обміном речовин, стресах, надмірній вазі. Одна з головних складових успішного лікування - зміна способу життя і ставлення до всього того, що відбувається.

Від чого залежать ціни на аюрведа лікування в Індії?

Вартість завжди індивідуальна і встановлюється після огляду. Ціни на лікування аюрведа в Індії залежать від пори року (тур взимку коштує дорожче, навесні і восени - дешевше), кількості пацієнтів, що знаходяться в клініці. Також ціна має сильну залежність і від того, з якою проблемою звернувся пацієнт.

У Кералі можна знайти пропозиції на різний смак і гаманець. Проходять оздоровчі процедури не тільки в клініках, але і в готелях категорії 5 * або салонах краси.

Віолетта Янишевська
Віолетта ЯнишевськаАвтор і медичний редактор