Пересадка (трансплантація) печінки в Білорусі

Трансплантація печінки в Білорусі

Печінка - один з головних органів в організмі. Сьогодні медицина досягла високих результатів у лікуванні багатьох захворювань, пов'язаних з порушенням її функції. Але незважаючи на досягнення медиків, деякі патології печінки не піддаються лікуванню і орган перестає функціонувати. В цьому випадку єдиним виходом для пацієнта є пересадка печінки.

Трансплантація органу - складна процедура, яку виконують далеко не скрізь. Але білоруські хірурги успішно справляються з поставленим завданням.

В галузі трансплантології фахівці Білорусі не новачки - з моменту першої операції пройшло вже більше 11 років. Сьогодні центри трансплантації органів і тканин відкриті не тільки в Мінську, але й у всіх областях. У кожній клініці виконується близько 70 операцій в рік і результати роботи хірургів відомі далеко за межами країни.

Центри приймають на лікування не тільки своїх громадян, а й іноземців. Пацієнти з інших країн звертаються за допомогою, так як пересадка печінки в Білорусі в порівнянні з країнами далекого зарубіжжя має чимало переваг.

Дізнатися вартість лікування

Бажаєте дізнатися скільки коштує лікування?

Дайте відповідь на кілька питань і отримаєте попередню інформацію про вартість діагностики та лікування!

Чи є у Вас результати досліджень?*Можна вибрати кілька варіантів
ПЕТ-КТ
МРТ
КТ
Біопсія
Ангіографія
Інші
Дослідження не проводилися
Назад Далі

Переваги пересадки печінки в Білорусі

Важливі плюси лікування:

 • Держава дозволяє трансплантації від неспоріднених пацієнтові донорів;
 • Великий досвід роботи трансплантологів - щорічно в центрах країни виконується більше 500 операцій;
 • Високі показники виживаності пацієнтів після хірургічного втручання - 75% хворих живуть більше 5 років, 70% - більше 10 років, 50% - понад 20 років;
 • Освоєно всі існуючі методики по трансплантації, розробляються власні унікальні методи, в тому числі і по вирощуванню органів;
 • Створена спеціальна дитяча програма - щорічно трансплантація печінки в Білорусі проводиться 6-10 маленьким пацієнтам;
 • Більш низька вартість лікування - ціна операції в Білорусі на 50% дешевше, ніж в країнах Європи та Ізраїлі;
 • У найближчі роки буде відкрито новий центр трансплантології, оснащений найсучаснішою технікою. Що ще більш збільшить результативність роботи білоруських фахівців.

Особливості трансплантації печінки в Білорусі

У Білорусі питання трансплантації вирішені на законодавчому рівні. Це дозволило лікарям накопичити досвід і освоїти нові технології. Закон РБ «Про трансплантацію органів та тканин людини» дозволяє проводити трансплантацію печінки від живих донорів (наприклад, від батька або матері дитині) або від померлої людини.

Також білоруські правознавці працюють над законодавством щодо захисту прав донорів і реципієнтів і протидії торгівлі органами.

При яких діагнозах потрібна пересадка печінки?

Операція з пересадки печінки в Білорусії

Головне показання до пересадки печінки - прогноз життя менше року. Загрозу представляє печінкова недостатність, викликана:

 • Цирозом печінки, що виникли в результаті хронічного вірусного або аутоімунного гепатиту;
 • Хворобами жовчовивідних проток;
 • Гемохроматоз - спадкове захворювання, що виявляється накопиченням в печінці заліза;
 • Хворобою Вільсона - патологією, при якій відбувається ураження печінки в результаті порушення транспорту міді;
 • Неалкогольний стеатогепатит;
 • Злоякісними новоутвореннями.

Вартість трансплантації печінки в Білорусі

Трансплантація печінки є однією з найскладніших операцій. Вона вимагає застосування сучасних медичних технологій і великого досвіду хірургів-трансплантологів. Велике значення має і післяопераційний догляд.

Однозначно відповісти на питання «Скільки коштує пересадка печінки в Білорусі?» не можна. Ціна буде залежати від ступеня тяжкості стану пацієнта, його віку, супутніх захворювань і ряду інших факторів.

Середня вартість трансплантації печінки становить 132 тис. доларів. Це досить висока ціна. Однак в США аналогічна операція обійдеться в $ 500 тис., в Німеччині її вартість становить 200-400 тис. доларів, в Ізраїлі - $ 250-270 тис., А в Південній Кореї - 200-250 тис. доларів.

Виходячи з наведених цін, можна зробити висновок, що лікування в Білорусі - це реальний шанс на порятунок життя і відновлення здоров'я.

Віолетта Янишевська
Віолетта ЯнишевськаАвтор і медичний редактор