Блефаропластика в Україні

Операція з підтяжки повік

Обличчя – це найвідкритіша частина тіла, яка піддається впливу ультрафіолету, перепаду температур та атмосферних опадів. Особливо тонкою та чутливою є шкіра навколо очей, на якій насамперед утворюються зморшки та характерні темно-сині мішки. Також багато людей бажають позбутися недоліку у вигляді верхніх повік, що провисають.

Швидким, доступним та ефективним способом вирішення проблеми є блефаропластика в Україні – процедура, в результаті якої, завдяки висіченню надлишків шкіри та жирових відкладень, виправляються косметичні недоліки, коригується зона навколо очей та здійснюється підтяжка м'язів. Після процедури спостерігається стійкий ефект, що омолоджує, а делікатна підтяжка повік робить погляд «розкритим».

За останнє десятиліття блефаропластика повік твердо займає лідируючі позиції серед затребуваних пластичних операцій через довготривалого терміну для досягнення позитивного результату та скороченого періоду реабілітації. Популярність блефаропластики продовжує зростати. Експертами ВООЗ підраховано, що кожного року проводиться понад 1,5 мільйона операцій – блефаропластики повік у клініках різних країн.

Дізнатись вартість лікування

Бажаєте дізнатися скільки коштує лікування?

Дайте відповідь на кілька питань і отримайте попередню інформацію про вартість діагностики та лікування!

Скільки років пацієнту?*
до 20
40-60
20-40
Більше 60
Назад Далі

Коли потрібна блефаропластика повік?

Віковим змінам насамперед піддаються періорбітальні зони. Саме ці ділянки явно підкреслюють біологічний вік: утворюються зморшки, з'являються розтяжки та формуються мішки. Це анатомічні особливості будови шкіри.

Усунення структурних деформацій, підтяжка кругового м'яза очей і ліфтинг брів можливі за допомогою блефаропластики повік, в процесі якої відбувається перерозподіл або часткове видалення жирової маси.

Проведення блефаропластики повік рекомендовано у таких випадках:

 • Утворення зморшок, що візуально додають зайві роки;
 • В'ялість м'язів і шкіри в періорбітальній ділянці;
 • Проблемний розріз очей. Наприклад, форма, що заважає повному огляду, або людині суб'єктивно не подобається такий косметичний недолік;
 • Птоз чи опущення слізної залози;
 • Темно-сині круги під очима. Проблема не усувається навіть за правильного харчування, здорового режиму сну та фізичної активності;
 • Нависання верхньої повіки, що заважає комфортному зору;
 • Жирова грижа, обумовлена випинанням надмірної кількості клітковини, внаслідок чого повіки виглядають напливлими;
 • Випинання очного яблука, що утруднює рух зіниць;
 • Заворот повік та інші дефекти зовнішності, вроджені аномалії, що є наслідком травм та хвороб.

Операція з блефароплатики усуває практично всі дефекти, спричинені деформацією шкіри у періорбітальній зоні. Коригувальна пластика також допомагає людям, у яких знизилася якість зору через перераховані вище проблеми.

Увага! Корекція (блефароплатика) підходить пацієнтам будь-якого віку, які досягли 18 років. Після проведення блефаропластики повік, погляд стає відкритим та бадьорим, скорочується кількість зморшок, усуваються нависання та припухлості. На цих ділянках шкіра дуже тонка, що сприяє швидкому загоєнню рубців, які стають зовсім непомітними, оскільки сучасні технології приховують їх у природних складках.

Переваги корекції повік за допомогою блефаропластики

Естетична медицина має масу переваг, серед яких:

 • Омолоджуючий ефект. Усунення чинників, які візуально демонструють старіння, обличчя стає свіжим, а погляд – сяючим. Внаслідок зовнішніх змін підвищується самооцінка, зникають комплекси, покращується якість життя;
 • Виправлення фізичних особливостей. Тільки завдяки хірургічним методам можлива зміна форми та розрізу, підняття опущених куточків та усунення інших дефектів;
 • Усунення косметологічних недоліків. Ефективність підтверджується у складних випадках, де не впораються креми та апаратна косметологія. Наприклад, усунення грижі хірургічним шляхом повертає зорові функції та покращує зовнішній вигляд;
 • Можливість видалення нависання верхньої повіки. Першою ознакою старіння є опущення шкірного покриву на верхніх складках, що надає людині хворобливого вигляду. Корекція повік кардинально вирішує цю проблему, усуваючи ефект втомленого погляду;
 • Довгостроковий ефект. Омолоджуючий результат дає стійкий ефект, що зберігається до десятків років, незалежно від індивідуальних особливостей періоду старіння.

Які різновиди пластики повік практикують у клініках України?

Блефаропластика повік

Для корекції повік у клініках України успішно практикуються такі затребувані методики, як:

Блефаропластика верхніх повік

Косметична пластика верхніх повік давно вже стала потоковою операцією, до якої вдаються не лише жінки, а й чоловіки. Показаннями для її проведення є: підшкірна грижа або надлишок шкіри, що нависає над війною кромкою, інші дефекти, що заважають повному огляду, що завдають психологічного дискомфорту та похмурого виразу обличчя.

Надмірна тканина не тільки заважає якісному нанесенню макіяжу, а й призводить до швидкого стомлення м'язів, погіршує зір. Верхня блефаропластика позбавляє від складок, що провисають, відкриваючи огляд і надаючи погляду жвавість і чарівність.

У процесі операції лікар робить мікроскопічний розріз чітко вздовж природної лінії та усуває клітковину з надлишками тканин, формуючи верхню повіку (при необхідності). Розмір надрізів, їх кількість визначаються лікарем під час підготовки до проведення медичних заходів.

Увага! Після блефаропластики верхніх повік накладається тонкий косметичний шов, який зазвичай знімається на 5 день. Рубець стає непомітним, оскільки він прихований у природній лінії, до того ж за період реабілітації запускається процес самовідновлення, відбувається оновлення епідермісу та вироблення нових клітин.

Блефаропластика верхніх повік може проводитися під загальним наркозом, але найбільш поширене поєднання місцевої анестезії із внутрішньовенною седацією.

Підтяжка нижніх повік

Показаннями для призначення блефаропластики нижніх повік є ефект зім'ятої шкіри та набряклі округлості, що нависають над вилицями. Проблеми можуть виникати через спадкову схильність або внаслідок вікового ослаблення кругової м'язової тканини.

За технікою виконання корекція нижніх повік вважається складнішим видом операції. Хірург робить надріз безпосередньо під віями, розділяє м'язові пучки, виконує висічення надлишкової маси та відсікає залишки в'ялої тканини. Практикується також інший варіант: коли відбувається перерозподіл жирових пакетів з метою згладжування наявних нерівностей.

Після закінчення хірургічного втручання (блефаропластики нижніх повік) лікарем накладається косметичний шов, після загоєння якого зникає набряклість, огляд стає повним, а погляд виразним, молодим і легким.

Кругова корекція повік

Одномоментна блефароплатика верхньої та нижньої повіки проводиться комплексно і показана при вроджених патологіях, набутих змінах, а також через фізіологічні вікові зміни.

У ході операції лікар виконує невеликі розрізи, видаляє надлишки клітковини або перерозподіляє її, відтворюючи рівну поверхню, після чого накладає шви.

Кантопексія та кантопластика

У результаті кантопексії та кантопластики змінюється форма розрізу очей, коригуються зовнішні куточки та фіксуються на потрібному рівні, а також розгладжуються зморшки, включаючи «гусячі лапки».

Усуваються дефекти за медичними показаннями, а за бажанням людини формується котячий або мигдалеподібний погляд, що надає особливої чарівності.

Міопексія

Міопексія спрямована на фіксацію м'язів, позбавляючи синців і повертаючи очам правильну пропорцію. У більшості випадків метод міопексії застосовується при повторних впливах, наприклад, при вивороті нижньої повіки, що поєднується зі слабкістю м'язової тканини. Завдяки міопексії зникає ефект втомленого погляду, освіжається покрив періорбітальної зони.

Європеїзація

Орієнтальна блефаропластика

Орієнтальна блефаропластика популярна серед людей, які мають східні риси обличчя, коли відсутні складки (епікантус) на верхніх повіках. Завдяки європеїзації азіатської повіки, створюється природна лінія, погляд стає більш розкритим та виразним.

Які види операцій з підтяжки повік (блефароплатики) проводять в Україні?

Методики хірургічної підтяжки повік в Україні поділяються на:

 • Класичну. У ході операції блефароплатики проводиться висічення надлишкової тканини, після чого м'язові волокна поділяються і з них видаляються грижові маси. Надріз зашивається тонкою ниткою, через 5 днів вона безболісно витягується. У разі потреби у процесі єдиної процедури проводиться кругове втручання у верхні та нижні повіки (класична медична квадрилатеральна операція). Завдяки одномоментному поєднанню двох способів, виходить вражаючий результат;
 • Транскон'юктивальну. Малоінвазивна технологія, спрямована на видалення грижі за відсутності надлишків шкірної тканини. Дана процедура блефароплатики підходить для молодих людей та тих, хто має гарний тонус шкірного покриву. У ході операції не проводиться черезшкірний розріз, метод не застосовується для видалення зайвої шкіри. Навіть якщо є її надлишок, видалення не передбачено. Лікар робить невеликий надріз на повіці з внутрішньої сторони і видаляє грижу;
 • Лазерну. Розріз на шкірному покриві та дії з грижею здійснюються високоточним спрямованим променем медичного лазера. Перевагою цієї операції блефароплатики є практично відсутність кровоточивості. Це стає можливим, завдяки коагуляції: коли краї розсічених тканин та судин зчіплюються, запечатуються та «запаюються»;
 • Субциліарну. Омолоджуюча процедура, в ході якої лікарем робиться невеликий надріз вздовж війного краю, висікається тканина, після чого видаляється або перерозподіляється жирова маса, вирівнюється поверхня. Методика блефароплатики затребувана у пацієнтів середньої та старшої вікових груп та показує ефективні результати, видаляючи грижі, великі «мішки», сильні набряки та розгладжуючи зморшки.

Як відбувається реабілітація після хірургічної блефаропластики?

У більшості випадків всі дії блефаропластики проводяться під місцевою анестезією, протікають практично без хворобливих відчуттів, при бажанні може бути загальний наркоз.

Під час післяопераційного періоду, у деяких пацієнтів, виходячи з їх індивідуальних особливостей, можлива поява неприємних відчуттів у періорбітальній ділянці, може спостерігатися невелика набряклість, яка проходить за нетривалий період часу. Остаточні результати хірургічної блефаропластики повік оцінюються через 3 місяці, коли очі набудуть природної форми, оновиться епідерміс, а нові клітини зроблять рубець непомітним.

Після проведення блефароплатики рекомендується:

 1. Максимально знизити зорове навантаження протягом першого тижня після втручання;
 2. Приймати призначені лікарем очні краплі, щоб перешкодити розвитку інфекційних ускладнень та усунути відчуття сухості;
 3. У зазначений період не користуватись декоративною косметикою та контактними лінзами;
 4. Під час сну намагатися розташовуватись горизонтально – на спині, уникаючи високих подушок;
 5. Обов'язково користуватись сонцезахисними окулярами при виході на освітлену сонцем вулицю;
 6. До зняття швів (перші 4-7 днів) необхідне суворе дотримання особливої обережності під час гігієнічних процедур. Не можна відвідувати лазню, сауну;
 7. Слід відмовитися від фізичних навантажень та активних занять спортом протягом місяця.

Ціни в клініках на проведення блефаропластики в Україні.

Різниця методик блефароплатики впливає на ціну корекції повік в Україні. Серед першорядних факторів ціноутворення можна відзначити такі, як: різновид, складність та обсяг потрібних маніпуляцій, вибір виду анестезії, оснащеність та рівень клініки, кваліфікація лікаря.

На підсумкову вартість корекції повік впливає також комплексність втручання, наприклад, якщо воно проводиться одночасно з підтяжкою обличчя. У деяких випадках така сукупність подвоює ефект один одного.

Ціни на послуги блефароплатики в Україні в будь-якому разі стабільно на порядок нижчі, ніж аналогічні у США, Ізраїлі чи країнах Євросоюзу.

Орієнтовний прайс на блефаропластику в Україні:

 • стандартна корекція верхніх повік – від $1100;
 • пластика на верхніх повіках у комплексі з корекцією птозу – $1500-$2000;
 • транскон'юктивальне втручання на нижніх повіках – від $1200;
 • кругова підтяжка – від $1600;
 • кантопексія – $700.

Популярні питання про підтяжку повік

 • Післяопераційний період проходить практично безболісно, тому переважна більшість пацієнтів не приймають знеболювальних препаратів. У деяких випадках виникають помірні больові відчуття при напрузі кругових м'язів.
 • Усі дії супроводжуються ретельним візуальним контролем, тому можливість пошкодження повністю виключена. Також це не впливає на гостроту зору. В силу індивідуальних особливостей організму, у деяких людей через ймовірний післяопераційний набряк можливе незначне зниження гостроти зору, яке повертається в норму протягом декількох днів.
 • Період післяопераційної реабілітації залежить від складності вибраного методу впливу, типу шкіри та індивідуальних властивостей судин людини. Зникнення гематом та набряків відбувається протягом 1-2 тижнів. Для повного відновлення знадобиться 1-2 місяці.
 • Найчастіше застосовується місцева анестезія. Залежно від побажань пацієнтів, особливо тих, хто психологічно важко справляється з проведенням оперативного втручання, може бути поставлений загальний наркоз.
 • Фактично відсутні. Послуги надаються людям, які досягли 18 років. Мета пластики повік – покращення зовнішнього вигляду. Більшість користуються послугами для позбавлення від ознак старіння, молоді люди коригують зовнішність і позбавляються дефектів. Неповнолітнім процедура призначається за медичними показаннями.
 • Перед проведенням маніпуляцій лікар визначає причину появи характерних мішків, які можуть утворитися внаслідок серцевої недостатності, хвороби нирок, інших процесів, що протікають в організмі, а також через генетичну схильність. При тонкій шкірі спостерігається більш виражена судинна сітка, що сприяє додаванню свого ефекту темно-синім мішкам. У результаті впливу у будь-якому випадку виразність характерних синців значно знижується до повного зникнення.
Віолетта Янишевська
Віолетта ЯнишевськаАвтор і медичний редактор