Лікування наркоманії в Україні

Лікування наркоманії в Києві

Наркоманія - серйозна проблема, рішенням якої займаються фахівці всього світу, в тому числі і України. Але незважаючи на всі вжиті заходи, наркоманія продовжує «молодіти», а число наркозалежних неухильно зростає. Середній вік наркоманів сьогодні не перевищує 22 років і тільки за офіційною статистикою в країні їх налічується понад півмільйона.

Причин, за якими людина пробує наркотики, безліч. А нові види наркотичних засобів викликають залежність вже після першого застосування. У лічені місяці вони здатні викликати важкі психічні патології і навіть привести до летального результату.

Людині, яка страждає залежністю, практично не може позбутися від неї самостійно. Необхідна допомога кваліфікованих фахівців, яких сьогодні в нашій країні достатньо. Лікування наркоманії в Україні буде не тільки ефективно, але й коштує набагато менше, ніж в клініках країн Європи.

Чому так складно позбутися наркозалежності?

Більшість обивателів розглядають наркоманію як залежність від певної речовини. І вважають, що достатньо зняти фізичну тягу до наркотику, аби людина одужала. Але це не зовсім так. При наркоманії розвивається не тільки фізична залежність, а й психологічна.

Людина звикає до постійного стану радості і ейфорії. І навіть при відсутності ломки після відмови від наркотиків відчуває себе погано: відчуває тривожність і пригніченість. Життя стає сірим і нудним. Щоб не погіршити стан, необхідно звернутися за допомогою в спеціалізовану клініку.

Лікування наркозалежності в Україні складається з декількох етапів. А результат досягається завдяки спільній роботі наркологів, психіатрів і психологів, в завдання яких входить не тільки позбавити пацієнта від залежності, а й навчити радіти життю без наркотиків.

Як проходить лікування наркоманії в Києві?

Позбавлення від наркозалежності в Україні

Поки єдиного універсального методу позбавлення від залежності не існує. Але завдяки розробленим на сьогодні методиками, можна цілком успішно вести боротьбу з усіма аспектами прояву захворювання.

Лікування наркоманії в Києві проводиться в комплексі і забезпечує всебічний вплив на організм. Терапія більш ефективна, коли проводиться в умовах стаціонару, в спеціалізованій наркологічній клініці. Звернутися в реабілітаційний центр можна анонімно.

Етапи лікування:

  1. Детоксикація - ряд процедур, спрямованих на виведення з організму залишків наркотичних речовин і продуктів їх розпаду. Її основна мета - поліпшити фізичний стан і зменшити гостру тягу пацієнта до наркотиків. Надалі важлива робота з психологічною проблемою;
  2. Психологічна реабілітація - етап, на якому до лікування підключаються психологи і психотерапевти. Результатом їх роботи має стати усвідомлення пацієнтом тяжкості свого захворювання, його небезпек і ускладнень. А також формування стійкої мотивації до продовження лікування;
  3. Терапевтичне лікування - проводиться для нормалізації роботи органів і систем, і для лікування супутніх захворювань. Пацієнту призначаються вітаміни, препарати для відновлення водно-сольового балансу, масажі, ЛФК. При необхідності може бути рекомендована медикаментозна терапія за допомогою блокаторів у вигляді таблеток або підшкірних імплантів. Препарати блокують опіоїдні рецептори, що робить подальше вживання наркотиків безглуздим;
  4. Соціальна реадаптація - її метою є навчити пацієнта справлятися з життєвими труднощами і будувати взаємини з людьми без наркотичної підтримки.
Читайте також: Лікування алкоголізму та наркоманії методом підшивання

Вартість лікування наркоманії в клініках України

Вартість лікування наркоманії в Україні розраховується індивідуально. Ціна буде залежати від застосовуваних методів терапії, тривалості курсу реабілітації, ціни препаратів, і ряду інших чинників.

Орієнтовна вартість деяких процедур:

  • Первинна консультація - безкоштовно;
  • Детоксикація - 180-255 EUR;
  • Сеанс з психологом - 11-18 EUR;
  • Курс гіпнозу - від 29 EUR.
Віолетта Янишевська
Віолетта ЯнишевськаАвтор і медичний редактор