Офтальмологія в Україні

Найкращі офтальмологічні клініки України

Різні офтальмологічні патології з частковою чи повною втратою зору досить поширена проблема сучасного людства. Причиною порушень можуть стати тривала робота за комп'ютером, тривале перебування за кермом автомобіля, стреси, травми голови та шиї.

За будь-яких погіршень зорової функції потрібна консультація професіоналів. Досвідчені лікарі у найкращих офтальмологічних клініках України в короткий термін поставлять правильний діагноз і призначать лікування, яке допоможе впоратися із хворобою та повернутися до звичного способу життя.

Дізнатись вартість лікування

Бажаєте дізнатися скільки коштує лікування?

Дайте відповідь на кілька питань і отримайте попередню інформацію про вартість діагностики та лікування!

Скільки років пацієнту?*
до 20
40-60
20-40
Більше 60
Назад Далі

Переваги офтальмології в Україні

Сучасна офтальмологія в Україні – це високий рівень розвитку, адекватні ціни на пропоновані послуги та уважне ставлення до пацієнтів.

Основні переваги українських офтальмологічних клінік:

 1. Системний підхід – за один візит можна отримати консультацію одразу кількох вузьких спеціалістів: хірурга-офтальмолога, ретинолога, дитячого спеціаліста;
 2. Міжнародні протоколи діагностики та лікування – клінічні рекомендації ґрунтуються на методах, що застосовуються в Європі та США;
 3. Використання новітніх методик та обладнання – застосування сучасних діагностичних та терапевтичних технологій дозволяє підвищити ефективність лікування та скоротити його терміни, а також зменшити дискомфорт під час проведення процедур;
 4. Безконтактні методи діагностики – проведення діагностичних процедур у більшості випадків не супроводжується дотиками до обличчя та очей пацієнта. Обстеження відбувається швидко та комфортно, що особливо важливо для дітей;
 5. Амбулаторна терапія одного дня - хірургічна та лазерна корекція нерідко проводяться в амбулаторних умовах і не вимагають перебування у стаціонарі. Такі щадні втручання дозволяють зменшити суворі обмеження для пацієнтів, які неминуче супроводжують післяопераційний період;
 6. Висока якість послуг за доступних цін – вартість медичних послуг в українських клініках значно нижча, ніж у Європі. На деякі послуги різниця сягає 90%. Але при цьому, якість послуг та сервіс в українських клініках не поступаються закордонним;
 7. Виконання процедур, недоступних у низці країн – наприклад, у деяких державах заборонено оперативні втручання щодо трансплантації стовбурових клітин. В Україні вони успішно проводяться.
Офтальмологічний центр «Новий зір»

Офтальмологічний центр "Новий зір"

Акредитований за вищою медичною категорією. Тут працюють досвідчені лікарі, які допомогли зберегти та покращити зір не однієї тисячі пацієнтів. Сюди звертаються за допомогою ті, хто потребує хірургічної корекції.

Клініка офтальмології «Окуляр»

Клініка «Окуляр»

Входить до рейтингу найкращих українських клінік офтальмології. Це великий новий центр європейського рівня, розташований у Києві. Тут лікують дорослих та дітей. Центр надає безліч медичних послуг: починаючи від якісної діагностики та закінчуючи лазерною корекцією, естетичною хірургією та складними операціями на сітківці. Досвідчені офтальмологи лікують різні захворювання очей: короткозорість, далекозорість, катаракту, глаукому і багато інших патологій.

Британський офтальмологічний центр

Британський офтальмологічний центр

Має вищу категорію та сертифікований за стандартом ISO. У клініці проводяться: лазерна корекція, лікування астигматизму, катаракти та глаукоми. Центр проводить консультації та лікування дорослих та дітей.

Діагностика в офтальмологічних центрах України

Так як на зір можуть впливати загальні проблеми організму, нерідко лікарі офтальмологічного центру направляють пацієнтів на додаткову консультацію до інших фахівців: кардіолога, невролога, ендокринолога.

За потреби призначаються дослідження: рентген, КТ, МРТ мозку, УЗД очей, лабораторні аналізи. На підставі огляду та даних обстеження лікар встановлює діагноз та розробляє індивідуальний терапевтичний план.

В офтальмологічних клініках виконуються діагностичні процедури:

 • Перевірка зору, підбір окулярів, у тому числі зі складними стеклами;
 • Офтальмоскопія – огляд очного дна з метою оцінки стану сітківки, її судин та диска зорового нерва;
 • Дослідження в світлі для визначення стану прозорих середовищ ока;
 • Вимірювання кута косоокості, перевірка рівнодії м'язів очей;
 • Огляд за допомогою щілинної лампи;
 • Вимірювання внутрішньоочного тиску;
 • Оптична когерентна томографія – дозволяє отримати важливу інформацію про сітківку ока та патологічні зміни в ній;
 • Корнеотапографія – дає можливість визначити товщину рогівки без безпосереднього контакту з її поверхнею. Метод набуває особливої актуальності при пошкодженнях рогівки та її патологіях.

Увага! Будьте уважні до свого здоров'я. Своєчасна діагностика очних захворювань дозволяє виявити небезпечні патології на ранніх стадіях та запобігти їх подальшому розвитку.

Які методи лікування проблем із зором використовуються?

Українські клініки офтальмології використовують різні терапевтичні методи, що відповідають міжнародним стандартам. Залежно від характеру захворювання та його стадії лікування може бути:

 1. Медикаментозне – використовуються антибактеріальні препарати, протизапальні, зволожуючі засоби, анальгетики, вітамінні комплекси;
 2. Фізіотерапевтичне та апаратне – при лікуванні запальних захворювань широко застосовуються УВЧ, лазерне опромінення, електрофорез. Сьогодні великого поширення набули прилади, які пацієнт може використовувати вдома. Їхнє застосування покращує кровопостачання тканин, знімає втому очей, зберігає зір. Апаратне лікування призначається при косоокості, амбліопії у дітей;
 3. Внутрішньоочні ін'єкції – маніпуляції проводяться тільки досвідченими лікарями, тому що їх неправильне виконання може призвести до найсерйозніших наслідків (поява гематоми, занесення інфекції, поранення очного яблука). Вид ін'єкції вибирається з урахуванням діагнозу, стану ока та супутніх захворювань;
 4. Хірургічна операція – проводиться лише тоді, коли консервативне лікування виявляється неефективним. Будь-яке оперативне втручання на очах несе певні ризики, тому такий підхід повністю виправданий. Так, при катаракті спочатку призначають вітамінні краплі. І тільки, якщо вони не мають належного ефекту, виконується заміна помутнілого кришталика на штучний.

Увага! За даними ВООЗ сліпоту можна запобігти в 80% випадків. Головний принцип полягає в ранньому виявленні патологій очей та їх своєчасної терапії.

Ціни на послуги в офтальмологічних клініках України

Вартість лікування у різних українських клініках не однакова. На ціну впливають вибір певного центру, складність діагностичних процедур та обсяг терапії.

Можливо, деяким пацієнтам вартість може видатися високою. Проте ціни в офтальмологічних клініках України вигідно відрізняються від цін на такі самі процедури у європейських країнах, Ізраїлі, США. При цьому, якість послуг в українських центрах не поступається закордонним.

Ціна окремих процедур в Україні:

 • консультація спеціаліста – від $30;
 • діагностика – від $50;
 • лазерна корекція – від $800;
 • лікування катаракти - $1000-2000;
 • оперативне лікування глаукоми – $1100-2500;
 • блефаропластика – від $900

Наведені ціни є орієнтовними. Детальний розрахунок вартості лікування зможе визначити медичний спеціаліст після проходження обстеження у клініці.

Віолетта Янишевська
Віолетта ЯнишевськаАвтор і медичний редактор