Аортокоронарне шунтування (АКШ) в Ізраїлі

Аортокоронарне шунтування

Аортокоронарне шунтування - один з основних хірургічних методів лікування атеросклерозу, що викликає такі серйозні патології як ІХС, інфаркт, стенокардію. Суть операції полягає в тому, щоб створити для кровотоку обхідний шлях, минаючи уражену ділянку коронарної артерії.

Незважаючи на те, що АКШ вже давно стало буденною процедурою, простий її назвати не можна. Операція складна у виконанні, її проведення вимагає високої майстерності хірурга. Тому пацієнти намагаються зробити аортокоронарне шунтування в Ізраїлі, який входить до числа країн, що лідирують за результатами лікування захворювань серцево-судинної системи.

Ізраїльські медики використовують новітні технології, до яких відноситься АКШ на працюючому серці і малоінвазивні методики. Ці втручання менш травматичні і дозволяють пацієнтові відновитися в найкоротші терміни.

Дізнатися вартість лікування

Бажаєте дізнатися скільки коштує лікування?

Дайте відповідь на кілька питань і отримайте попередню інформацію про вартість діагностики та лікування!

Чи є у Вас результати досліджень?*Можна вибрати кілька варіантів
ПЕТ-КТ
МРТ
КТ
Біопсія
Ангіографія
Інші
Дослідження не проводилися
Назад Далі

Що таке аортокоронарне шунтування серця?

АКШ - процедура, спрямована на створення нового шляху для постачання серця кров'ю, минаючи частина коронарної судини, яка звузилася. Його метою є відновлення доставки до серцевого м'яза крові, забезпеченою киснем. Відновлення нормального кровопостачання досягається шляхом з'єднання ділянки серця, що страждає від нестачі кисню, з аортою.

Відновлення кровообігу виконується шляхом установки шунта, який являє собою фрагмент великої судини, взятий з іншої частини тіла хворого. Нерідко використовуються грудна або променева артерії, а також велика підшкірна вена стегна. Але ізраїльські хірурги при аортокоронарне шунтування серця в більшості випадків використовують артерії і їх природні розгалуження. Що спрощує процедуру і робить її менш травматичною.

Довідка! Хворому не завжди встановлюють один шунт. Іноді їх може бути більше - тут все залежить від того, скільки звужених ділянок виявлено.

Які види аортокоронарного шунтування застосовують в Ізраїлі?

Вибір методу шунтування серця в Ізраїлі залежить від клінічної картини, даних обстеження і загального стану пацієнта.

Сучасна кардіохірургія використовує такі техніки:

 • Із застосуванням штучного кровообігу - втручання проводиться на зупиненому серці з підключенням до АШК для забезпечення дихання і кровопостачання. Хірургічний доступ здійснюється через грудину. Під час операції проводиться шунтування: один кінець шунта вшивається в аорту, а другий - в уражену артерію, нижче місця звуження. Після цього серце запускається;
 • Без зупинки серця - проводиться приблизно в 20% від загального числа АКШ. Найчастіше такі втручання виконуються на початкових стадіях ішемічних проявів або ж при важких супутніх захворюваннях, коли використання АІК становить загрозу для життя пацієнта. Хід процедури такої ж, як і при зупиненому серці. Під час втручання орган продовжує функціонувати, але серцеві коливання регулюються і знижуються спеціальною технікою;
 • Малоінвазивного АКШ - для його проведення використовується комп'ютеризована фіброоптична техніка. При використанні методу розтин грудної клітини не проводиться, всі маніпуляції виконуються через невеликий розріз між ребрами. Використання унікальної техніки дозволяє знизити травматичність процедури, зменшити ризик ускладнень і скоротити термін реабілітації;
 • Гібридні операції - інноваційний метод, впроваджений в практику зовсім недавно. При його застосуванні поєднується стентування і аортокоронарне шунтування, що дає можливість багатьом пацієнтам уникнути додаткового втручання;
 • АКШ із застосуванням робота-хірурга DaVinci Xi - ще один новий метод. Під час процедури розкриття грудної клітини не проводиться і немає необхідності в застосуванні АШК. Втручання виконується ендоскопічними інструментами, які вводяться через кілька невеликих розрізів між ребрами.
Довідка! Час виконання оперативного втручання залежить від обраного хірургом методу. Залежно від складності втручання і числа шунтів, АКШ на відкритому серці може тривати від трьох до шести годин. Тривалість малоінвазивних зазвичай становить приблизно дві години.

Переваги проведення шунтування серця в Ізраїлі

Шунтування серця в клініках Ізраїлю

АКШ относится к числу сложных оперативных вмешательств. Поэтому доверять лечение этим методом можно только настоящим профессионалам.

Многие кардиохирурги, проводящие коронарное шунтирование в Израиле, являются членами международных ассоциаций. Их знания, навыки и опыт признаны во всем мире. Но проведение АКШ в Израиле имеет и другие важные преимущества.

Главные из них:

 • Для шунтування в більшості випадків вибираються артерії. У них набагато рідше, ніж у венах утворюються тромби, а термін їх служби складає 10 і більше років;
 • Фахівці максимально використовують існуючі природні артеріальні розгалуження, що знижує травматичність втручання;
 • Хірурги Ізраїлю проводять близько 30 тис. операцій на рік. Багато з них виконуються без зупинки серця і з використанням малоінвазивних методів;
 • Ізраїльські кардіохірурги володіють достатнім досвідом і знаннями, щоб прооперувати через невеликий розріз до 10 см. Таке малотравматичне втручання знижує ризик ускладнень і скорочує термін перебування пацієнта в клініці в 2 рази;
 • Використання сприятливих методик дозволяє проводити аортокоронарне шунтування тим пацієнтам, яким в силу різних причин протипоказана порожнинна операція з зупинкою серця;
 • У клініках Ізраїлю існують високі стандарти безпеки, суворе дотримання всіх медичних норм, прийнятих в світі. Роботу всіх центрів контролює МОЗ Ізраїлю;
 • Уважне ставлення персоналу, створення для пацієнта максимально комфортних умов лікування.
Увага! Практично у всіх ізраїльських клініках є російськомовний персонал, що має велике значення для повноцінного спілкування і психологічної підтримки пацієнта.

У яких ізраїльських клініках проводять аортокоронарне шунтування?

Кардіохірургія вважається одним з пріоритетних напрямків ізраїльської медицини. Аортокоронарне шунтування в клініках Ізраїлю щорічно рятує життя тисячам пацієнтів з різних країн світу. Назвемо найвідоміші медичні центри.

Ізраїльська клініка Іхілов

Клініка «Іхілов»

Щорічно тут проводиться до 4 тис. операцій АКШ. Багато втручання виконуються в екстреному порядку. Операції проводяться провідними кардіохірургами клініки, які володіють усіма сучасними хірургічними методами. Фахівці успішно виконують як найскладніші операції на відкритому серці, так і з використанням малоінвазивних методик. Довгострокові результати покращує використання грудних артерій, а не вен.

Велике значення для стану пацієнта після втручання має реабілітація. Тому в клініці є спеціалізоване відділення, в якому займаються відновленням хворих.

Клініка Ассута

Клініка «Ассута»

Є однією з найбільших клінік Ізраїлю. Її фахівці успішно справляються з найскладнішими патологіями серцево-судинної системи. Високий рівень лікування забезпечується швидким впровадженням передових технологій і новітніх розробок. Хірургічний метод вибирається залежно від стану здоров'я пацієнта. Операції проводять кардіохірурги зі світовим ім'ям.

Медичний центр імені Хаїма Шиба

Клініка «Шиба»

Фахівці клініки вкрай рідко вдаються до втручань на відкритому серці. Навіть в складних випадках хірурги намагаються використовувати щадні методики. Завдяки високому професіоналізму лікарів, частота ускладнень не перевищує 3%.

Для відновлення післяопераційних хворих використовується спеціальна програма, розроблена співробітниками клініки. Суворе виконання всіх лікарських рекомендацій допоможе пацієнту швидше повернутися до звичного способу життя і не відчувати надалі фізичного дискомфорту.

Клініка Рамбам

Медичний центр «Рамбам»

Медичний заклад займає перше місце по країні в сфері надання невідкладної медичної допомоги, в тому числі і по захворюваннях серця.

Основна спеціалізація кардіологічного відділення клініки - проведення малоінвазивних операцій. Найбільш часто шунтування тут проводять пацієнтам після інфаркту, а також тим, у кого виявлено серцева недостатність.

Вартість аортокоронарного шунтування в Ізраїлі

Багато в чому на вартість лікування впливає ступінь пошкодження судин. Точна ціна може бути озвучена тільки після проведення повного обстеження. Від його результатів залежатиме вибір методу оперативного втручання і особливостей його виконання (необхідність підключення до АШК, спосіб хірургічного доступу і ряд інших важливих моментів).

Ціна аортокоронарного шунтування в Ізраїлі може відрізнятися в різних клініках. Але в середньому медичні послуги в країні мають таку вартість:

 • Консультація кардіолога - від 500 $;
 • Електрокардіографія - від 50 $;
 • Ангіографія - від 1000 $;
 • Операція з шунтування - від 17 000 $.

Для пацієнтів з країн СНД ці ціни не можна назвати низькими. Але в порівнянні з розцінками на аналогічні послуги в США і країнах Західної Європи, економія може досягати 30-40%.

Віолетта Янишевська
Віолетта ЯнишевськаАвтор і медичний редактор