Спінальна хірургія в Ізраїлі

Спінальна хірургія в Ізраїлі

Приблизно 80% населення Землі мають патології хребта різного ступеня складності. Такий стан дискомфортний і болючий, багато хто не може нормально рухатися, рівень якості їхнього життя значно погіршується. Найчастіше проблема може бути повністю усунена лише після проведення хірургічної операції.

Спінальна хірургія в Ізраїлі – це дуже популярна та затребувана процедура, що дозволяє здебільшого досягти відмінних результатів. Близько 25 000 пацієнтів із різних країн приїжджають у країну щороку на лікування хребта.

Деякі люди ставляться до таких маніпуляцій з побоюванням, думаючи, що їх паралізує після оперативного втручання. Такі випадки траплялися кілька десятків років тому, коли спинальна хірургія як напрямок у медицині тільки зароджувалась, і проводилися перші порожнинні маніпуляції. З тих пір наука зробила крок далеко вперед, технології вдосконалилися і негативний вплив цієї операції на організм трапляється вкрай рідко.

Важливо! Спінальна хірургія поєднує у собі як лікарську практику, так і наукові дослідження. Фахівці в цій сфері мають знання з основ нейрохірургії, неврології та інших дисциплін, володіють травматологічними методиками.

Дізнатися вартість лікування

Бажаєте дізнатися скільки коштує лікування?

Дайте відповідь на кілька питань і отримаєте попередню інформацію про вартість діагностики та лікування!

Чи є у Вас результати досліджень?*Можна вибрати кілька варіантів
ПЕТ-КТ
МРТ
КТ
Біопсія
Ангіографія
Інші
Дослідження не проводилися
Назад Далі

Які захворювання лікують процедурами спинальної хірургії?

Для проведення процедур спинальної хірургії в Ізраїлі є все необхідне: фахівці зі світовим ім'ям та найсучасніше обладнання. У державних медичних центрах та приватних лікарнях країни лікують найширший спектр порушень функцій опорно-рухового апарату, зокрема:

 • онкологія на хребті та хребетному каналі;
 • грижа міжхребцевого диска, що виникає у шийному відділі та області попереку;
 • стеноз хребетного каналу;
 • спинально-м'язова атрофія;
 • дегенеративно-дистрофічні патології;
 • сколіоз та інші деформації;
 • наслідки хребетних та спинномозкових травм;
 • спондилолістез, включаючи антеролістез (зміщення хребців уперед) та ретролістез (зміщення назад);
 • уроджені патології;
 • больовий синдром.

Переваги спинальної хірургії у клініках Ізраїлю

 1. Висококваліфіковані лікарі, які проходили стажування в кращих клініках США та Євросоюзу, мають багаторічний клінічний досвід і постійно підвищують свою кваліфікацію;
 2. Високі показники результативності. Ізраїльські клініки забезпечують максимально повне відновлення рухливості основної частини скелета, позбавляють болю та дозволяють уникнути інвалідизації багатьом пацієнтам, яким не змогли допомогти лікарі на батьківщині;
 3. Ефективні та безпечні методики. У пріоритеті фахівців органозберігаючий підхід, замість відкритих хірургічних операцій переважно застосовуються малоінвазивні впливи;
 4. Сучасне обладнання. Використання новітнього обладнання дозволяє поставити точний діагноз і згодом усунути патологію, не ушкоджуючи здорові тканини;
 5. Бездоганність сервісу. Пацієнтам забезпечений максимальний рівень комфорту і закріплений персональний кейс-менеджер, який вирішує всі питання, що виникають;
 6. Оперативність. Клініки спинальної хірургії в Ізраїлі забезпечують можливість отримання лікарської допомоги у найкоротший термін після звернення;
 7. Оптимальна ціна. Порівняно з аналогічними клініками США та країн Євросоюзу, за однакового рівня фахівців та обладнання, ціни на лікування в Ізраїлі відчутно нижчі.

Діагностика захворювань хребта в Ізраїлі

Діагностика у клініках спинальної хірургії

Рішення про проведення певних процедур та їх ефективне планування проводяться після ретельного вивчення анамнезу та повного масиву діагностичних досліджень.

Етапу проведення обстежень надається велике значення – стан хворого поглиблено перевіряється на сучасному високотехнологічному обладнанні, включаючи роботизовані установки. У разі потреби, призначаються додаткові консультації суміжних спеціалістів вузького профілю.

Спіральна комп'ютерна томографія

За допомогою даної методики здійснюється візуалізація основної частини скелета та прилеглих анатомічних структур. Внаслідок рентгенографічної перевірки проводиться аналіз стану хребців та міжхребцевих дисків, виявляються можливі захворювання (остеохондроз, спондильоз), травми, переломи або грижове випинання.

У разі наявності грижі на ділянці міжхребцевого диска оцінюється ступінь звуження каналу та здавлювання корінців спинномозкового нерва, проводиться аналіз поширення патології на найближчі анатомічні зони.

Електронейроміографія

Дане обстеження дозволяє отримати інформативну оцінку стану м'язів та елементів нервової системи у частині функціонування комплексу органів опорно-рухового апарату. В основі способу лежить реєстрація електричних сигналів, що передаються нервовими каналами і викликають скорочення м'язів.

Дослідження оперативно виявляє неврологічні проблеми (корінцевий синдром), що виникають після утворення грижі міжхребцевого диска – результату стискання структур спинномозкового нерва.

Сцинтиграфія

Процес радіоізотопного сканування кісткового матеріалу з метою виявлення первинних злоякісних клітин чи метастаз. Перевірка є найбільш актуальною для людей з онкологічними проблемами, які відчувають больовий синдром невизначеного характеру в кісткових структурах.

За відсутності метастатичного процесу болючі відчуття можуть бути викликані запаленнями або дегенеративними змінами, що вимагають специфічної терапії та залучення відповідних фахівців.

МРТ

Магнітно-резонансна томографія дозволяє провести обстеження м'яких структур тканини, розташованих у зоні основної частини скелета. Методика достовірно показує наявність доброякісної, злоякісної освіти, виявляє судинні патології та вроджені порушення.

МРТ обов'язково призначається перед проведенням оперативного втручання. Результати обстеження дозволяють проаналізувати ступінь розвитку стенозу, розміри грижі та протрузію диска, компресію нервових корінців. За необхідності застосовується введення контрастної речовини.

Які методи спинальної хірургії використовуються в Ізраїлі?

Застосування сучасних методів спинальної хірургії в Ізраїлі дозволяє зберегти працездатність хребта. Стратегія лікування переважно має на увазі малоінвазивні методики, за допомогою яких забезпечується доступність операційного поля крізь мінімум проколів невеликого діаметра. Технологія забезпечує високий показник лікування та практично виключає ризик післяопераційних ускладнень.

Порада! Такі інноваційні та щадні способи впливу значно скорочують період госпіталізації та реабілітації, що особливо актуально для пацієнтів, які приїхали з інших країн та не мають місцевого медичного страхування.

Залежно від поставленого діагнозу використовуються різні сучасні методи:

Ендоскопічна мікродискектомія

Процедура використовується для видалення грижі хребта. Лікар проколює шкіру, вводить ендоскоп та інструменти. Тривалість втручання не перевищує 1 годину, анестезія – місцева.

Кісткові тканини, нервові коріння та зв'язковий апарат не ушкоджуються. Вже за годину пацієнт може ходити, період реабілітації у стаціонарі не перевищує 3 дні.

Ламінектомія

Малоінвазивна технологія, за підсумками якої відбувається оптимальне розширення міжхребцевого каналу. Лікар видаляє частину кісткової структури, що давить на нервові коріння. Після проведення маніпуляцій нормалізуються рухові функції, зникають відчуття болю та оніміння кінцівок.

Кіфопластика

Оптимальний спосіб усунути біль та відновити пошкоджені тканини при компресійному переломі хребта. Лікар робить розріз діаметром не більше 1 см, вводить в нього троакар (порожню трубку), а через нього – спеціальний балон, що заповнюється контрастною речовиною для відновлення нормальної висоти тіла хребця. Після процедури балон витягають, а в сформовану порожнину вводиться кістковий цемент.

Вертебропластика

Метод спрямований на відновлення роздроблених хребців, які тиснуть на нервові закінчення, спричиняючи больовий синдром. У пошкоджену структуру хребця вводиться кістковий цемент під місцевим знеболенням.

Тривалість втручання – трохи більше години. Відразу після застигання цементу пацієнт може залишити стаціонар.

Транскутанна стабілізація хребта

Метод спрямований на фіксацію органів опорно-рухового апарату з використанням стрижнів та гвинтів, виготовлених із титану. Стабілізаційний матеріал має міцність і біологічну сумісність з тканинами людини.

Операція проходить у щадному режимі через розрізи невеликого розміру. Тривалість післяопераційного відновлювального періоду не перевищує 5-7 днів.

Нуклеотомія

Технологія дозволяє видалити грижове випинання диска, і усунути болючі відчуття, що виникають через тиск на нервові коріння. У проблемній зоні хірург здійснює мінімальний розріз, не травмуючи м'які та кісткові тканини.

Нуклеотомія передбачає два варіанти виконання: лазерне випарювання грижі або її висвердлювання спіраллю, що обертається. Рідина через вплив лазера випаровується, відбувається втягування грижі, розмір диска нормалізується. Тиск на відростки нервових клітин усувається, больові відчуття та набряк зникають.

Технологія Spinal Fusion

Спосіб застосовується з метою стабілізації основної частини скелета, у якому хребці скріплюються титановими гвинтами та пластинами. Також можна використовувати кісткові імплантати, наприклад, ApiFix. Гіпоалергенний матеріал довговічний і має безпечні для людини властивості.

Процедура рекомендована у випадках пролапсу, викривлення хребта або травмування. Втручання має на увазі мінімальну інвазію, триває 2-4 години, період реабілітації триває не більше тижня.

Лазерна термодископластика

Втручання, спрямоване на відновлення самого диска і хрящових структур шляхом впливу лазера на уражену зону. Випромінювання лазера цілеспрямовано на диск, дія відбувається через голку, тому абсолютно відсутня негативна дія на навколишні здорові тканини.

Вплив лазера призводить до зростання клітин, а молода хрящова тканина повністю відновлює пошкоджений диск.

Протезування хребців

У разі неможливості відновлення зруйнованих хребців вони замінюються високоякісними імплантатами. Спеціальна комп'ютерна програма відтворює 3D модель хребця, на основі якої вибирається форма імплантату, що встановлюється через невеликий розріз.

Точність установки контролюється інноваційним нейронавігаційним обладнанням. Скелет зберігає нормальну рухливість, тому людина може вести звичний спосіб життя.

Операції за допомогою установки "Mazor X stealth addition"

Для цієї процедури застосовують унікальний пристрій, розроблений ізраїльськими фахівцями. Поки що це єдина подібна установка в Ізраїлі, придбана в травні 2021 року медичним центром «Хадасса».

Під час роботи цієї роботизованої установки відбувається синхронізація обох систем комп'ютерної навігації (раніше вони працювали окремо). Результатом роботи інноваційної технології стало спрощення виконання хірургічних маніпуляцій, підвищення їх безпеки та точності.

Як відбувається підготовка до операції на хребті?

Операції на хребті в Ізраїлі

Прибуваючи до стаціонару, людина першу добу проходить обстеження. Перед операцією на хребті в Ізраїлі хворому призначаються різні дослідження (КТ, рентген, МРТ та ін.), він здає необхідні аналізи, а фахівці визначають діагноз, виявляють масштаб порушень та локалізацію патологій.

Виходячи з результатів обстеження, у ході консультації з лікарем узгоджується тактика лікування та на підставі підсумків лабораторних досліджень обговорюється можлива або необхідна участь вузьких фахівців у галузі онкології, а також ревматолога, невролога та ін.

Перед проведенням хірургічного втручання з хворим розмовляє спеціаліст-анестезіолог, який підбирає оптимальні дозування та різновид препарату з огляду на аналіз можливих ризиків.

З метою запобігання можливому ускладненню (утворенню тромбів, запальних процесів), може бути призначений прийом відповідних лікарських засобів.

Потім проводиться безпосереднє хірургічне втручання, що завершується відновлювальним періодом та обов'язковою реабілітацією, що нормалізує роботу хребта і усуває больові відчуття. Тривалість реабілітаційного періоду залежить від діагнозу, розміру та складності патології.

Ціна операції на хребті в Ізраїлі

Вартість послуг формується на основі багатьох факторів, через що досить важко назвати підсумкову суму до того, як пацієнт пройшов необхідні обстеження.

На ціну впливає особливість клінічної картини, адже навіть за однакових діагнозів методи лікування вибираються з урахуванням індивідуальних параметрів та особливостей кожного пацієнта. Також на вартість впливає рівень кваліфікації хірурга, тривалість періоду госпіталізації та реабілітаційних заходів.

Вартість операції на хребті в Ізраїлі приблизно на 30-45% нижче, ніж в аналогічних лікарнях США та країн Євросоюзу.

Зразок прейскуранту на затребувані процедури:

 • консультація – $590-1000;
 • видалення грижі – від $17200;
 • проведення МРТ одного відділу хребта – від $1250;
 • лікування сколіозу хірургічним шляхом – від $36300;
 • проведення дискектомії – від $17500;
 • ламінектомія – від $14600.
Віолетта Янишевська
Віолетта ЯнишевськаАвтор і медичний редактор