Санаторно-курортне лікування. Кращі курорти та санаторії України.

Лікування в санаторіях України

Сприятливі кліматичні умови, вигідне географічне положення, річкові та морські пляжі з виходом до Чорного та Азовського морів, широка степова зона та лісисті Карпати сприяли розвитку на території України санаторно-курортного лікування. В Україні біля 400 санаторіїв, оздоровчих та реабілітаційних центрів, що надають послуги сучасних методик лікування, оздоровлення та реабілітації.

Санаторно-курортне лікування в Україні підкріплене природними багатствами - понад 500 лікувальних унікальних мінеральних та термальних джерел різного хімічного складу, близько 100 родовищ лікувальних грязей з ропою солоних озер, а є санаторії, що пропонують озокерит, радон. Такі санаторії оздоровлюють та лікують, як власних громадян, так і іноземних медичних туристів з багатьох країн світу, у тому числі з країн СНД, Німеччини та Ізраїлю.

Особливості санаторного лікування в Україні.

Санаторії, де можна отримати всі необхідні послуги з ефективного санаторно-курортного оздоровлення та комфортного відпочинку є практично у кожному регіоні України.

Важливо! Україна серед світових лідерів за різноманітністю мінеральних лікувальних вод у санаторному лікуванні в Україні.

Бальнеологічні курорти України відомі своєю мінеральною водою, аналогів якої немає у Європі, як-от курорт Східниця з унікальними лужними водами, курорт Трускавець - з родовищем цілющої лікувальної води “Нафтуся”, а також курорти Моршин, Миргород, Хмільник та інші. Особливість наявних мікроелементів у мінеральних водах полягає у їх кількості, що дозволяє використовувати воду у терапевтичних цілях, зокрема у вузькоспеціалізованому лікуванні різних захворювань. Відомі далеко за межами України термальні джерела високої мінералізації Закарпаття, аналоги яких зустрічаються лише в Угорщині та Ісландії, але санаторно-курортне лікування в Україні у регіоні розміщення термальних та мінеральних джерел є в рази дешевшим, ніж за кордоном, при високій якості обслуговування.

У санаторіях України збалансоване лікувальне дієтичне харчування обов’язково використовується разом із загальним меню зі страв української та європейської кухні. Розвинута мережа санаторно-курортних комплексів в Україні, як правило, розташовується поряд із мальовничими природними об’єктами - сосновими лісами, гірськими масивами, річками, озерами чи біля моря, що неабияк впливає на пришвидшення процесів санаторно-курортного лікування, оздоровлення та реабілітації.

Кращі курорти та санаторії України. Забронювати путівку в санаторій.

Санаторій Хевіз

Курорт Трускавець

Розташований в екологічно чистій зоні на висоті 350 м над рівнем моря. На території Трускавця розташовується близько 14 родовищ унікальних мінеральних вод, у тому числі відома у світі - мінеральна вода “Нафтуся”, що складає гідну конкуренцію мінеральним водам у Карлових-Варах. Відомий факт, що «Нафтуся» здатна виводити пісок та дрібні камені з нирок! Є і інші джерела мінеральних вод. Санаторії Трускавця спеціалізуються в лікуванні хвороб нирок, захворювань опорно-рухового апарату, та серцево-судинної системи.
Курорт Шарвар

Курорт Моршин

Є лідером серед ефективності лікування захворювань кишкового тракту, хвороб печінки, підшлункової залози, проблем з кишківником та лікування цукрового діабету. Санаторії Моршина з сучасною медичною лікувальною базою, комфортабельними умовами проживання, кваліфікованими медичними спеціалістами розташовані поруч з чисельними джерелами мінеральної лікувальної води.
Термальний курорт Бюкфюрдо

Курорт Миргород

Санаторії на його території відомі своєю мінеральною водою та торф’яними грязями, що лікують захворювання шкіри, остеохондроз, знімають запалення суглобів та лікують хронічний простатит.

Лікування в санаторії Тапольца

Санаторії Закарпаття

Наприклад, Шаян - оздоровчий курорт Закарпатської області. На території унікальні в Україні родовища вуглекислих мінеральних вод в Україні, а наявність в мінеральних водах гідрокарбонатів не поступається водам “Єсентуки” чи “Боржомі”. Колоритна гірська місцевість та обслуговування європейського рівня не залишать нікого байдужим.
Санаторій Харкань в Угорщині

Курорт Хмільник

Пропонує широкий вибір оздоровчих процедур на основі лікувальних радонових мінеральних вод та торф’яної грязі місцевого походження. Комбінація радоново-вуглекислих та грязьових ванн дозволяє досягти максимального лікувального ефекту на організм людини, навіть з хронічними захворюваннями опорно-рухового апарату.
Хайдусобосло

Курорт Східниця

Молодий курорт Карпатського регіону поряд з заповідником “Сколівські Бескиди”. На території 38 джерел унікальної лікувальної води “Нафтуся”, з можливістю вживання води безпосередньо із джерел. Тут успішно лікують сечокам'яну хвороби та захворювання нирок.
Хайдусобосло

Косино

Повноцінний оздоровчий курорт, де розмістилися 3 термальні басейни, температура води яких досягає +40-42°С, яка видобувається з свердловин понад 1200 м. Ефективно лікує захворювання опорно-рухового апарату, серцево-судинні хвороби, хвороби шкіри та наслідки після травмувань. Курортний комплекс також надає послуги масажу, відвідування сауни та бані з гарантією повної релаксації.  

Хайдусобосло

Санаторії Одеси

Наприклад, санаторій Горького - єдиний питний курорт біля берегів Чорного моря. На території є власні свердловини мінеральної лікувальної води. Високоякісний сервіс з сучасними готельними номерами з видом на море. Профільні спеціалісти з багаторічним досвідом роботи, які лікують проблеми кровообігу, хвороби органів дихання та травлення, надають послуги з реабілітації. Санаторій Куяльник – «українське Мертве море», де знаходиться найнижча точка України мінус 5 метрів від рівня моря пропонує оздоровлення з використанням унікальних грязей.

 

Як вибрати санаторій в Україні?

Кожен санаторій в Україні має свою спеціалізацію у лікуванні, оздоровленні чи реабілітації. Це визначається за багатьма факторами, зокрема де розташований санаторій, які лікувальні властивості місцевих мінерально-лікувальних вод чи термальних джерел та лікувальною базою в санаторії. Здебільшого кожен санаторій має широкий спектр лікувальних напрямків серед своїх послуг.
Серед захворювань, які лікують у санаторіях України це: 

  • захворювання шкіри: себорея, дерматити, тощо;
  • хвороби опорно-рухового апарату: лікування хребта, суглобів;
  • захворювання шлунково-кишкового тракту: виразкові хвороби, гастрити, панкреатити та інші;
  • серцево-судинні захворювання;
  • порушення нервової системи;
  • проблеми обміну речовин: лікування цукрового діабету;
  • хвороби в області гінекології та урології
  • хвороби нирок та сечовивідних шляхів.

Вартість на санаторії в Україні

Порівнюючи зі світовими цінами, санаторно-курортні послуги є значно доступніші у ціновому вираженні.

Вартість залежить від категорії обраного номера в санаторії, сезону, сервісного наповнення, стан лікувальної бази та оздоровчої програми. Це може коштувати від декілька сотень гривень до понад 2 тисяч гривень за добу. Щоб вибрати санаторій, який підходить саме Вам та забронювати путівку заповніть заявку.

Віолетта Янишевська
Віолетта ЯнишевськаАвтор і медичний редактор