Пересадка (трансплантація) нирок у Білорусі

Пересадка нирки в Білорусі

Білоруські медики здійснюють надскладні хірургічні втручання з трансплантації нирок для громадян країни і гостей з-за кордону і відмінно процвітають в цій сфері вже не один десяток років. Трансплантологи з цієї країни організували спільну діяльність з провідними світовими фахівцями Birmingham Children Hospital і Oxford Kidney.

Трансплантація нирок в Білорусі майстерно виконується досвідченими хірургами з європейської кваліфікацією. Варто відзначити, що успішно трансплантовано більш ніж 2000 нирок, з яких 1000 тільки за минулі 4 роки, що є дуже непоганим результатом і набагато перевищує такі ж показники в країнах-сусідах.

Крім того, багато жінок, яким проводилася операція по пересадці нирки в Білорусі тепер уже радісні матусі: за цей час на світ з'явилося 13 чудових карапузів!

Республіка Білорусь в даний момент знаходиться на почесному першому місці в СНД і восьмому в усьому світі за кількістю трансплантацій нирки на 1 мільйон населення.

Дізнатися вартість лікування

Бажаєте дізнатися скільки коштує лікування?

Дайте відповідь на кілька питань і отримаєте попередню інформацію про вартість діагностики та лікування!

Чи є у Вас результати досліджень?*Можна вибрати кілька варіантів
ПЕТ-КТ
МРТ
КТ
Біопсія
Ангіографія
Інші
Дослідження не проводилися
Назад Далі

Переваги пересадки нирок в Білорусі

Клініки Білорусі з року в рік здійснюють сотні оперативних втручань з приводупересадки нирок. І ось чому трансплантація нирки в Білорусі так затребувана у медичних туристів з усього світу:

 • У Білорусі законодавчо дозволена пересадка від неспоріднених донорів (на відміну від ряду інших країн) - це є головною перевагою;
 • За багато років практики білоруським лікарям вдалося подолати головні труднощі цієї операції - технологічну складність оперативного втручання, відторгнення нирки в післяопераційний період;
 • Виходячи зі статистичних даних, 92% операцій мають сприятливі наслідки, а точніше пацієнти одужують і повертаються до звичного способу життя;
 • Медичні фахівці країни мають багаторічний стаж і великий досвід;
 • Клініки використовують інноваційні методики і постійно підвищують кваліфікацію персоналу;
 • Всі білоруські клініки оснащені новітнім обладнанням;
 • Ретельно вибирається кожен донор, щоб орган максимально підходив хворому
 • Показник виживання після пересадки нирок дорівнює 85 - 90%. Це дуже високий коефіцієнт, який знаходиться на рівні з клініками країн Євросоюзу.

Як відбувається трансплантація нирок в білоруських клініках

Операція з трансплантації нирки в Білорусі

Під пересадкою нирки мається на увазі трансплантація здорового, працездатного органу хворому, якому не обійтися без цього типу лікування.

Пересадка нирок в Білорусії включає в себе три фази:

 1. Донору виконується забір нирки (якщо мова йде про живого родича пацієнта, то забір органу проводиться лапароскопічно, а значить з меншими ризиками травмування, і відновлення самого донора буде відбуватися значно менше часу);
 2. Здійснюється підготовка органу до пересадки;
 3. Саме хірургічне втручання з трансплантації органу (використовується загальна анестезія, час операції - від 3 до 8 годин).

Як правило, власні нирки хворого не видаляються. А для збереження трансплантата в обов'язковому порядку слід приймати лікарські засоби, спрямовані на штучне пригнічення імунітету.

Після пересадки систематично змінюється дієта до того часу, поки пересаджена нирка не почне працювати в повноцінному режимі.

Коли клініка проводить виписку хворого, його інструктують про дотримання безпеки і підтримання життєвих функцій.

Вартість пересадки нирки в Білорусі

Сукупність витрат коливається з урахуванням додаткових витрат самого хворого, його стану, допоміжних медоглядів та іншого.

Отже, ціна пересадки нирки в Білорусі залежить від різновиду наданої послуги:

 • Пересадка органу від донора-родича пацієнта - 36000 USD;
 • Трансплантація нирки від нерідного донора - 60000 USD;
 • Діагностика перед записом в лист очікування донорського органу - 5400 USD.
Віолетта Янишевська
Віолетта ЯнишевськаАвтор і медичний редактор