Скільки коштує екстракорпоральне запліднення в Україні?

Екстракорпоральне запліднення в Україні

Екстракорпоральне запліднення, для спрощення сприйняття будемо називати іншою загальноприйнятою назвою ЕКЗ, це метод, що дозволяє парам, які довго і безуспішно намагаються стати батьками природним чином, стати ними за допомогою досягнень медичної науки. Не вдаючись глибоко в медичну термінологію, спрощено метод ЕКЗ можна описати таким чином. Запліднення відібраної яйцеклітини сперматозоїдом батька відбувається за межами жіночого організму, в «пробірці» якщо можна так висловитися. А вже запліднена вводиться назад в організм майбутньої матері.

Екстракорпоральне запліднення в Україні - досить затребувана послуга, як серед громадян країни, так і серед іноземців, які спеціально приїжджають в Україну для звернення в клініки репродуктивної медицини. І тих і інших приваблює високий професіоналізм і здатність українських лікарів вирішувати проблеми безпліддя сімейних пар, а в іноземців присутній і фінансова зацікавленість, адже вартість процедури в Україні значно нижче, в порівнянні із західними країнами.

Дізнатися вартість лікування

Бажаєте дізнатися скільки коштує лікування?

Дайте відповідь на кілька питань і отримайте попередню інформацію про вартість діагностики та лікування!

Тривалість безпліддя*
До року
1-3 роки
Довше
Назад Далі

Яка середня ціна на ЕКЗ в українських клініках?

Давайте розберемося, скільки коштує ЕКЗ в Україні і що формує ціну. Середня вартість штучного запліднення в українських клініках варіюється в межах $ 1000- $ 1500, але не варто забувати, що якщо врахувати медикаменти, і можливі додаткові послуги, остаточна вартість зросте приблизно в 1,5 рази. Така ціна ЕКЗ в Україні обумовлена тим, що при виконанні процедури використовуються медикаменти та витратні та супутні матеріали закордонного виробництва.

Скільки коштує ця процедура в Європі?

Зіставляючи вартість екстракорпорального запліднення в Україні та країнах Європи, варто розуміти, що рівень зарплат населення України нижчий за європейський. Саме цей факт відіграє визначальну роль у виборі України для лікування безпліддя іноземцями, оскільки при порівнянних інших факторах (рівень кваліфікації фахівців і рівні технології та обладнання) вартість ЕКЗ в Україні виходить нижче. В якості ілюстрації можна навести такі цифри: ціна ЕКЗ в європейських країнах стартує з позначки $ 4000, а в досить благополучних США та ж процедура обійдеться як мінімум в $ 10000.

Чи гарантує ЕКЗ 100% результат?

Вартість ЕКЗ в Україні

На сьогоднішній день ЕКЗ - найбільш дієвий метод боротьби з безпліддям, але він, на жаль, не дає 100% гарантії успішної вагітності. Статистичні спостереження показують, що з першої спроби вагітність наступає в 30-50% випадків, а вдале запліднення настає, як правило, з 2-4 спроби. Природно кожна спроба оплачується майбутніми батьками.

На успіх процедури впливає безліч факторів:

  • вік жінки. Успішність спроби у віці від 20 до 25 років становить близько 50%, а в сорокарічному віці - вже всього лише 15-20%;
  • реакція жіночого організму на гормональну стимуляцію;
  • якості отриманих яйцеклітин і сперматозоїдів;
  • психологічний настрой пацієнтів.

Якщо спроба виявилася невдалою, сімейна пара може відмовитися від подальших спроб стати батьками, або ж навпаки, доповнивши протокол ЕКЗ допоміжними методиками спробувати знову.

Скільки спроб штучного запліднення потрібно зробити?

Результати ЕКЗ

Однозначної відповіді не існує. Все вкрай індивідуально і визначається лікарем, виходячи зі стану пацієнтки. Сама процедура ЕКЗ не несе в собі небезпеку для жіночого організму, і може бути повторена кілька разів. У медичній практиці нерідкі випадки, коли довгоочікувана вагітність наступала з восьмої, а то і з десятої спроби.

Йдучи назустріч своїм клієнтам, багато клінік знижують вартість кожної наступної спроби, в середньому на суму близько 1000 грн. Таким чином, ціна екстракорпорального запліднення в Україні з кожною новою спробою стає нижче.

Природно, у всього є свої, розумні межі, і у кількості спроб, в тому числі, але їх повинні визначити лікар і пацієнти спільно, беручи до уваги конкретну ситуацію і медичні показання. При повторних спробах часто використовуються ембріони, отримані в минулі рази.

Але, як стверджують сімейні пари, які пройшли через процедуру ЕКЗ: витрачені гроші і час, не йдуть ні в яке порівняння з посмішкою свого малюка!

УАМТ об'єднує клініки ЕКЗ як в Україні, так і за кордоном. Для вибору оптимального рішення - заповніть заявку чи замовте зворотній дзвінок.

Важливо: зараз існують методи лікування як чоловічого так і жіночого безпліддя з використанням стовбурових клітин.
Наприклад, читайте тут: Лікування безпліддя маткового генезу стовбуровими клітинами. 

Віолетта Янишевська
Віолетта ЯнишевськаАвтор і медичний редактор