Ендопротезування суглобів за кордоном

Ендопротезування суглобів за кордоном

Повна або часткова заміна хворого непрацюючого суглоба штучним протезом називається ендопротезування або артропластика. Це ефективний і найчастіше єдиний метод для відновлення функцій кінцівки.

У країнах з високим рівнем розвитку медицини такі операції проводяться з 70-х - 80-х років минулого століття і вже стали класикою для лікування важких суглобових патологій.

Всього в світі проводиться понад півтора мільйона операцій по протезуванню суглобів на рік. За даними статистики ефективність таких операцій за кордоном практично стовідсоткова.

Ендопротезування суглобів за кордоном - часто єдиний шанс для людини уникнути інвалідного візка і повернутися до повноцінного життя. За рахунок новітніх методик зарубіжні хірурги проводять протезування хворого суглоба з найменшим ризиком для хворого.

Діагностика дозволяє підібрати найбільш оптимальний варіант протезування, за допомогою комп'ютерного моделювання вибирається протез, який найбільш точно співпадає з хворим суглобом. Завдяки щадним технологіям відновлення після операції займає всього пару днів. До людини повертається повний спектр рухів. З боку ніхто не помітить, що пацієнт пройшов ендопротезування.

Дізнатися вартість лікування

Бажаєте дізнатися скільки коштує лікування?

Дайте відповідь на кілька питань і отримаєте попередню інформацію про вартість діагностики та лікування!

Чи є у Вас результати досліджень?*Можна вибрати кілька варіантів
ПЕТ-КТ
МРТ
КТ
Біопсія
Ангіографія
Інші
Дослідження не проводилися
Назад Далі

При яких захворюваннях рекомендують ендопротезування?

Заміна суглобів рекомендується в наступних випадках:

 • Якщо суглоб втрачає велику частину своїх функцій, що призводить до інвалідності пацієнта;
 • При наявності сильних болів під час руху, коли людина змушена щодня приймати великі дози болезаспокійливих;
 • При утворенні несправжнього суглоба в результаті невдалого лікування перелому;
 • При дистрофічних змінах в суглобах, що виникли в силу віку або після інфекційного захворювання;
 • При зносі суглобів під впливом великих навантажень, наслідки травм. Особливо це стосується професійних спортсменів.
Важливо! Операції з ендопротезування протипоказані при наявності у пацієнта серцево-судинних і онкологічних захворювань навіть в стадії ремісії. Тимчасове протипоказання - інфекційні захворювання, навіть простий нежить.

Переваги ендопротезування суглобів за кордоном

Заміна суглоба в зарубіжних клініках

Заміна суглобів в іноземних клініках базується на найсучасніших досягненнях ортопедії і травматології, проводиться на високому професійному рівні, навіть якщо раніше пацієнт невдало лікувався в інших клініках.

Варто зважитися на заміну суглобів за кордоном тому, що там:

 • Проводять такі операції тільки висококваліфіковані хірурги з великим досвідом роботи з ендопротезування;
 • Завдяки новим технологіям при обстеженні точно можна визначити, в якому стані знаходиться суглоб, і чи є доцільним операція по його повного або часткового протезування;
 • Щадні методики значно зменшують втрату крові під час операції, значно знижують її хворобливість для пацієнта. За допомогою спеціального обладнання для відстеження ходу операції зводиться до мінімуму ризик помилки лікаря;
 • Протези, виготовлені за новими технологіями, повністю повертають всі функції суглоба. Пацієнт з ендопротезом з боку нічим не відрізняється від людини зі здоровим суглобом, може виконувати ті ж рухи;
 • Після операції пацієнт дуже швидко реабілітується. Вже на наступний день він може вставати з ліжка.

Заміну яких суглобів здійснюють за кордоном?

Можна знайти фахівців з ендопротезування суглобів за кордоном для будь-якого необхідного виду втручання. Найбільш же часто здійснюють заміну таких суглобів:

 1. Тазостегновий суглоб. До хірургічного втручання пацієнтові призначається курс терапії для зняття запалення. При операції використовують загальний наркоз. Щоб забезпечити доступ до продуктивністю виріб суглобу, роблять розріз збоку або ззаду. Операція протікає з мінімальною втратою крові, вже через місяць хворий зможе повернутися до роботи, якщо вона не передбачає великі фізичні перевантаження;
 2. Колінний суглоб. Сучасні протези коліна дають людині можливість згинати й розгинати коліно, ходити так само, як і здорові люди;
 3. Плечовий суглоб. Його заміна - складна операція, тому що в безпосередній близькості розташовано багато нервових закінчень і кровоносних судин. Але сучасні методики дають можливість провести таку операцію без ускладнень;
 4. Гомілковостопний суглоб. Це дуже складна операція. Завдання хірурга - при заміні суглоба не пошкодити нерви і сухожилля, що знаходяться поруч. Значно зменшує ризик для хворого спеціальне обладнання для навігації, яке відстежує точність маніпуляцій;
 5. Ліктьовий суглоб. Наслідки цієї операції зведені до мінімуму. Лікар робить зовсім маленький розріз, післяопераційний шрам буде малопомітний. Особливо це важливо для жінок. Застосовується місцевий наркоз, вже через 2 дні пацієнт виписується зі стаціонару.

Види ендопротезування суглобів в іноземних клініках

Перед проведенням операції по заміні суглоба за кордоном виконується повна діагностика, яка визначає ступінь його пошкодження. За результатами обстеження лікарі приймають рішення про те, який з видів протезування застосувати.

Залежно від стану пошкодженого суглоба застосовуються такі види ендопротезування:

Ресурфейсінг (часткове протезування суглоба)

У цьому випадку підлягає заміні один з елементів суглоба. Приклад операції - замість пошкодженого хряща на поверхню пошкодженого суглоба поміщають ковпак з полімеру, властивості якого відрізняються від властивостей натуральної хрящової тканини.

Така операція застосовується, коли інші частини суглоба знаходяться в хорошому стані. За рахунок імплантату з гладкою поверхнею суглоб може витримувати значні навантаження, протез хряща рятує суглоб від подальшого пошкодження.

Ресурфейсінг не такий травматичний, як повне протезування суглоба. А його вартість в зарубіжних клініках набагато дешевше, ніж для тотального ендопротезування. Ресурфейсінг рекомендують при остеоартриті і коли хворому протипоказано повне протезування.

Для інформації! Існує ще один вид часткового протеза суглоба - геміартропластіка. Це заміна суглобової головки. Ця операція застосовується, якщо пошкоджена лише головка (наприклад, після травми), інші частини суглоба здорові. Геміартропластіка застосовується в основному, коли пацієнт молодий, і дозволяє йому надалі жити активним життям. Ендопротез суглобової головки зроблений з міцного металу і здатний витримати великі навантаження.

Тотальна артропластика (повне протезування суглоба)

Застосовується, якщо суглоб повністю зруйнований, а його відновлення неможливе. Частини протеза: титанова «ніжка», металева головка і западина з полімеру.

Перед проведенням операції лікарі створюють на комп'ютері 3D-модель суглоба, для підбору протеза, який би максимально збігався з власним суглобом людини. Сучасні імплантати з підвищеною міцністю можуть служити до тридцяти років.

Протез бездоганно сумісний біологічно з тканинами свого господаря і не відторгається організмом. За відгуками пацієнтів, які пройшли заміну суглобів в зарубіжних клініках, ускладнення при операції виникають вкрай рідко і не перевищують 5%, а висока якість і довговічність протезів підтверджені часом.

Під час процедури в зарубіжних клініках застосовуються найбільш щадні методики, щоб реабілітація пацієнта зайняла мінімум часу. Зазвичай вже на наступний день пацієнт піднімається з ліжка і може ходити по кімнаті.

Під час реабілітації пацієнтові призначають курс масажу, лікувальну фізкультуру, фізіотерапію. Нарощувати навантаження на суглоб слід поступово. Тоді швидше заживе рана, відновиться тонус м'язів і кровообіг.

Вартість заміни суглоба за кордоном

Ціни на ендопротезування суглобів за кордоном залежать від того, для якого саме органу потрібно артропластика, від ступеня його руйнування суглоба, виду протеза (тотального або часткового), ступеня складності операції.

Зазвичай клінічна картина прояснюється після ретельної діагностики, тоді ж збирається лікарський консиліум і вибудовує тактику проведення операції.

Важливо! У вартість заміни суглоба закладаються якісні характеристики протеза. Не забувайте, що біосумісні і надійні протези від відомих світових виробників обходяться дорого.

Варто врахувати, що проведення операції з малоінвазивної методикою коштує дорожче класичної, так як необхідна участь висококваліфікованого персоналу і застосування дорогого спеціалізованого обладнання.

Новітні методики діагностування (3D-візуалілізація і інші) теж впливають на вартість лікування.

Підвищує ціну операції і кількість днів перебування хворого в стаціонарі, кількість процедур під час реабілітації.

Варто врахувати - в різних країнах і навіть в декількох клініках однієї країни вартість заміни суглоба може значно відрізнятися. Однакова операція, причому виконана так само якісно, може мати різну вартість. Як приклад внизу наведено ціни на ендопротезування кульшового та колінного суглоба (найбільш затребувані операції).

 

ІзраЇль

Німеччина

Латвія

Польща

Заміна кульшового суглоба

$17500

$18000

$7500

$7000

Ендопротезування колінного суглоба

$18500

$19500

$8500

$8000

Віолетта Янишевська
Віолетта ЯнишевськаАвтор і медичний редактор