Вакцини проти пухлин

Головним і значущим досягненням сучасної онкології є впровадження в терапевтичну практику спеціальних біопрепаратів і ін'єкцій, які здатні створити протираковий імунітет.

Вакцини на основі дендритних клітин - передова зброя в боротьбі з раком. Подібна лікувальна методика дозволяє не тільки повністю вилікуватися від раку, але і збільшити виживаність на кілька років.

Чому провідні онкологи світу вважають за краще використовувати протипухлинні вакцини, ніж хіміотерапію? Чи можна назвати імунотерапію перспективним способом лікування раку?

Вакцинація як ефективний метод лікування онкології

Вакцинація проти раку

Засіб, що дозволяє розбудити імунітет організму людини проти пухлини, представляє з себе імунні клітини самого пацієнта, які вилучили з крові, розмножили їх і навчили розпізнавати пухлинний антиген, а потім ввели назад.

Спочатку введена ін'єкція давала позитивні результати, але по відношенню до онкогематологічних захворювань вона була безсила.

Сьогодні ж, вакцинація є одним з етапів протиракової терапії, яка до кінця не здатна замінити хіміотерапію, але в комбінації з нею покращує в рази клінічний ефект.

Протипухлинна вакцина - поняття суто індивідуальне. Вона виготовляється на основі матеріалу пухлинних тканин. Іншими словами, після хірургічного видалення ракового зачатка, береться невеликий шматочок перероджень тканини і з нього готується вакцина.

Дана технологія дозволяє безпосередньо отримувати протипухлинні антигени, найбільш характерні для даного типу раку. Введені антигени служать своєрідними "кілерами": вони знищують всі злоякісні утворення, які можуть залишитися в організмі навіть після видалення пухлини. Дана вакцина дозволяє вбити рак, не давши йому перейти в метастатичну форму, при цьому методика здатна повністю замінити курс хіміотерапії.

Протипухлинні вакцини: в чому перевага?

Протипухлинні вакцини

Протипухлинні вакцини порівнянні з хіміотерапією і хірургічним втручанням мають масу переваг:

  • Низький рівень побічних реакцій і ефектів, а також виключення ускладнень;
  • Поліпшення якості подальшого життя людини;
  • Збільшення виживаності;
  • Виключно індивідуальний підхід до лікування;
  • Безболісність і відсутність необхідності в госпіталізації;
  • Високий показник клінічної ефективності.

Лікування на основі дендритних або імунних клітин дозволяє домогтися стійкої ремісії навіть у випадках розвитку метастатичного раку.

Провідні онкологи Європи активно застосовують вакцини в боротьбі з раком печінки, нирок, легенів, молочної та передміхурової залози, з метастатичним раком, з пухлинами головного мозку.

Клітинна Т-терапія дозволяє не тільки перепрограмувати Т-клітини імунної системи пацієнта, але і направити їх на активний пошук і знищення уражених клітин.

Одним з головних переваг клітинної терапії є той факт, що налаштовані клітини повністю видаляють ракові, але при цьому не зачіпають здорові і живі клітини.

Однак, вакцинація призначається не всім пацієнтам з онкологічними захворюваннями. Саме лікуючий лікар визначає шлях лікування раку: якщо в конкретному випадку домогтися більшої ефективності дозволяють хіміо- або променева терапія, то ін'єкція імунними клітинами не знадобиться. Але якщо в терапії необхідні додаткові заходи, щоб посилити клінічний ефект, то вакцинації мають місце бути.

На сьогоднішній день підтверджена ефективність використання протипухлинних ін'єкцій при онкологічних захворюваннях з різною локалізацією і стадіями.