Вартість пересадки кісткового мозку за кордоном

Трансплантація кісткового мозку

Трансплантація кісткового мозку - метод лікування, який полягає в пересадці пацієнтові стовбурових клітин крові. Він ефективний при онкогематологічних та аутоімунних захворюваннях. Найбільш часто ТКМ проводять при лейкозі, різних формах лімфоми, мієломи і анемії.

Завдяки ряду удосконалень, останнім часом межі застосування методики значно розширилися. Пересадка кісткового мозку стала можлива для пацієнтів старшого віку. Також метод використовують для лікування деяких онкологічних захворювань, при яких раніше трансплантація не застосовувалася.

Незважаючи на те, що ТКМ набула широкого поширення у всьому світі, вартість операції поки залишається досить високою.

Дізнатися вартість лікування

Бажаєте дізнатися скільки коштує лікування?

Дайте відповідь на кілька питань і отримаєте попередню інформацію про вартість діагностики та лікування!

Чи є у Вас результати досліджень?*Можна вибрати кілька варіантів
ПЕТ-КТ
МРТ
КТ
Біопсія
Ангіографія
Інші
Дослідження не проводилися
Назад Далі

Від чого залежить ціна операції по пересадці кісткового мозку?

Крім самої операції, в загальну вартість входять обстеження донора і реципієнта, утримання пацієнта в стерильному боксі, медикаментозна терапія, харчування.

На вартість операції впливає безліч факторів, у тому числі:

  • Діагноз і стадія захворювання;
  • Загальний стан пацієнта;
  • Наявність у нього ускладнень;
  • Цінова політика обраної клініки.

Також ціна пересадки кісткового мозку залежить від того, яким методом буде виконуватися втручання.

Які типи трансплантації існують і яка їхня вартість?

Операція з пересадки кісткового мозку

Для лікування багатьох онкологічних захворювань застосовуються променева і хіміотерапія. Але при терапії мієломи і лімфоми дані методи ефективні тільки при використанні великих доз. Невисокі дози при лікуванні цих захворювань не приносять користі. Небезпека високих дозувань полягає в тому, що вони нерідко пошкоджують кровотворні клітини.

Тому у пацієнтів завчасно, до проходження такого агресивного терапевтичного курсу, роблять забір стовбурових клітин і зберігають до закінчення лікування. Потім клітини повертають. Такий вид трансплантації, під час якої пацієнтові імплантуються його власні клітини, називається аутологічної.

Але при деяких захворюваннях (наприклад, лейкозі) хворому необхідна пересадка донорського кісткового мозку. Цей тип трансплантації називається алогенних. Клітини донора беруть на себе виконання функцій клітин господаря, а також атакують пошкоджені. При використанні донорських клітин вартість операції з пересадки кісткового мозку відрізняється від ціни аутологічної трансплантації.

В якості донора може виступати родич, не обов'язково кровний. Іноді використовуються стовбурові клітини, які беруть з крові пуповини новонароджених. А от користуватися послугами неспоріднених донорів дозволено далеко не в кожній країні.

Пересадка власних стовбурових клітин обійдеться дешевше, ніж від донора, особливо нерідного.

Також слід знати, що не в кожній країні виконають трансплантацію дитині. Наприклад, в Туреччині беруть на лікування тільки дорослих пацієнтів.

Скільки коштує пересадка кісткового мозку в різних країнах?

Трансплантація - процедура складна і досить затратна. Але в різних країнах вартість операції відрізняється, і досить істотно. Крім виду пересадки, ціна трансплантації кісткового мозку буде також залежати від необхідності підбору донора.

Наведемо приблизну вартість процедури в різних країнах. Це дасть можливість зрозуміти, скільки коштує операція по пересадці кісткового мозку за кордоном, і в нашій країні.

Ціна послуги:

  • Німеччина - трансплантацію тут можна зробити за 200-250 тис. Євро. У цю вартість входить оплата не тільки операції, але і реабілітаційного періоду, який займає чимало часу і вимагає складної імунозамісної терапії;
  • Ізраїль - вартість трансплантації буде залежати від діагнозу і стадії захворювання. В цілому операція обійдеться в 100-150 тис. доларів, що значно дешевше, ніж у Німеччині чи США;
  • Індія - в індійських медичних центрах за пересадку власних стовбурових клітин доведеться заплатити від 17 тис. USD. При трансплантації донорських клітин операція буде коштувати від 25 тис. USD;
  • Білорусь - в цій країні лікування обійдеться на 25% дешевше, ніж в Європі і складе близько 120 тис. доларів, включаючи всі супутні витрати. Крім того, в Білорусі дозволена трансплантація від неспоріднених донорів;
  • Україна - в вартість трансплантації у нас входять витрати на медикаменти, витратні матеріали та дорогі лабораторні дослідження. Орієнтовна ціна лікування при відсутності ускладнень становить 100 тис. USD.

Щоб ваш шлях до здоров'я був простим і комфортним, ви повинні ретельно зважити всі за і проти, і зробити правильний вибір, а також вивчити попередньо законодавство різних країн, на предмет того, чи дозволено в них дана операція.

Віолетта Янишевська
Віолетта ЯнишевськаАвтор і медичний редактор