Аортокоронарне шунтування серця в Німеччині

Аортокоронарне шунтування

Аортокоронарне шунтування (скорочено - АКШ) - створення обхідного шляху або шунта, між судинами і аорти, які живлять серцевий м'яз.

Операція здійснюється в тому випадку, коли були діагностовані ураження судин важкого характеру. Мета медичної маніпуляції полягає в купірування нападів стенокардії, а також в недопущенні ускладнень ішемічної хвороби серця (ІХС).

Аортокоронарне шунтування серця в Німеччині здійснюється виключно за допомогою інноваційних методів кардіохірургічної сфери. Така методологія дає можливість проводити хірургічні втручання на працюючому серці.

Малоінвазивні способи передбачають виконання операції, шляхом здійснення маленького розрізу на грудній клітці. Процес відбувається без підключення апарату штучного кровообігу. Це повністю нівелює ризики прояви ускладнень в судинах, попадання інфекції. Більш того, методика значно скорочує період реабілітації.

Важливо! Для пацієнтів з середніми і важкими формами стенокардії АКШ дозволяє усунути больові відчуття в області грудей. Це дозволяє пацієнтам робити фізичні вправи без больових відчуттів і задишки. Так люди можуть не припиняти вести звичний спосіб життя.

Дізнатися вартість лікування

Бажаєте дізнатися скільки коштує лікування?

Дайте відповідь на кілька питань і отримайте попередню інформацію про вартість діагностики та лікування!

Чи є у Вас результати досліджень?*Можна вибрати кілька варіантів
ПЕТ-КТ
МРТ
КТ
Біопсія
Ангіографія
Інші
Дослідження не проводилися
Назад Далі

Переваги аортокоронарного шунтування серця в Німеччині

Операції, що проводяться в кардіологічних центрах Німеччини, мають кілька унікальних аспектів:

 • Медичні маніпуляції відбуваються на «працюючому» серці. Шунтування може відбувається, як з використанням апарату штучного кровообігу, так і без нього. Німецькі хірурги вважають за краще завжди проводити втручання на «працюючому» серці, якщо немає протипоказань. Така операція складніше і вимагає від лікаря найвищого ступеня концентрації. Але завдяки такому методу у пацієнта значно скоротиться термін відновлення, не буде пошкоджень клітин крові, час операції буде значно менше, а значить знизиться операційний ризик. Шунтування серця не приводить до ускладнень, які можуть проявлятися, якщо використовувати систему штучного кровообігу. В іншому випадку, побічні ефекти є досить серйозними. До них відносять набряк легенів, недостатнє насичення киснем внутрішніх органів, емболію нирок, судин головного мозку;
 • Операційний шрам менше за розміром. Аортокоронарне шунтування в Німеччині здійснюється шляхом невеликого розрізу. Завдяки цьому, пацієнт набагато швидше проходить післяопераційний етап. Людина може кашляти, відчуває менше больових відчуттів, швидше повертається до нормальної життєдіяльності. Більш того, знижений ризик потрапляння інфекції в рану, виникнення кровотеч, та й зовнішньо, шрам більш естетичний;
 • Ендоскопічні способи. АКШ не проводиться такими способами. Однак пацієнт переживає дві операції за раз. Перша полягає у видаленні судин, які будуть служити сировиною для виготовлення протеза. Саме цей хірургічний етап здійснюється ендоскопічним методом. Як підсумок, у пацієнта не буде яскраво вираженого рубця після операції. Більш того, ризик виникнення ускладнень значно нижче;
 • Реабілітація. На другому місці за важливістю у німецьких фахівців знаходиться післяопераційний період пацієнтів. Завдяки грамотному контролю, медичні працівники знижують смертність протягом першої декади на 50%. Проходження реабілітаційного періоду покращує якість подальшого життя.
 • Сучасні методи діагностики. Перед операцією пацієнт проходить обстеження на найновішому обладнанні. На основі її результатів хірурги складають план операції і оцінюють можливість проведення малоінвазивного втручання.

Які типи аортокоронарного шунтування проводять в Німеччині?

Коронарне шунтування в німецьких клініках

Залежно від клінічної картини АКШ відбувається з використанням системи ШК або проводиться шунтування на «працюючому» серце. Використання в ході операції апарату штучного кровообігу може призвести до травм крові, а також це значно подовжує період відновлення. Тому шунтування на серці, що б'ється має переваги, але така операція, на жаль, показана не всім.

Традиційна операція

Розріз здійснюється посередині грудей. Серцевий м'яз «вимикається» з процесу кровообігу. Життєдіяльність пацієнта підтримується апаратом штучного кровообігу. Він дозволяє насичувати кров киснем і доставляти її в організм. Кров при цьому проходить фільтрацію, а також зберігає потрібну температуру.

Коронарне шунтування в клініках Німеччини в такому випадку здійснюється на непрацюючому серці. Лікар здійснює з'єднання між нормально функціонуючою областю коронарних судин і веною. Операція триває 3-5 годин. Роботу серця відновлюють після завершення хірургічних маніпуляцій. Работу сердца возобновляют после завершения хирургических манипуляций.

Важливо! АКШ має кілька ступенів складності. Яку з них застосувати вирішують в залежності від складності захворювання і числа уражених артерій. Тому визначити тривалість операції неможливо - вона відрізняється від випадку до випадку.

Аортокоронарне шунтування без зупинки серця

Операція проводиться із застосуванням відповідного обладнання, суть якого полягає в мінімізації скорочень міокарда. Ця сучасна методика, що застосовується німецькими лікарями, здатна зменшити ризики зупинки серця, а також негативні наслідків, які може викликати проходження крові по системі ШК.

Діагностика перед шунтуванням серця в німецьких клініках

Шунтування в Німеччині починається з кардіохірургічної консультації. Лікар складає детальну концепцію тих процедур, які пацієнту необхідно виконати перед втручанням. У число медичних маніпуляцій входить:

 • Ехокардіографія або ультразвукове дослідження серцевої діяльності;
 • ЕКГ. Її роблять в спокійному стані, і в стані підвищеного навантаження, коли міокарду потрібна збільшена доза кисню;
 • Сцинтиграфія, що представляє собою дослідження, за допомогою якого визначаються «уражені» області міокарда;
 • Спірометрія - визначення об’єму легень>;
 • Ангіографія – вивчення стану судин;
 • Традиційні аналізи, які проводять перед операцією;
 • Консультаційний прийом анестезіолога.

Німецьким фахівцям необхідно вивчити встановлене захворювання, щоб чітко розуміти всю картину.

Важливо! Пацієнтам потрібно бути готовим до того, що переважна більшість процедур їм доведеться пройти знову, так як результати деяких обстежень дійсні не тривалий час. Перед оперативним втручанням у лікаря повинні бути діючі результати аналізів. Крім того, законодавство Німеччини вимагає мати на руках результати діагностики перед проходження медичних процедур.

Як проходить реабілітація після АКШ в Німеччині?

Шунтування серця в Німеччині

Реабілітаційний період після коронарного шунтування в Німеччині полягає у відновленні нормальної життєдіяльності міокарда. Позитивний результат досягається шляхом поступового збільшення навантажень під тотальним контролем досвідчених лікарів-кардіологів.

До післяопераційним методам по відновленню організму відносять заняття на тренажерах, піші прогулянки, біг підтюпцем і заняття плаванням. Базова вимога полягає в постійному контролі показників артеріального тиску і частоти серцебиття. Проходження коректної реабілітації повністю усуває небезпеку для життя пацієнта і повертає його до нормальної життєдіяльності.

Реабілітологи в німецьких кардіологічних центрах для кожного хворого підбирають унікальну, індивідуальну програму, спрямовану на відновлення після хірургічної операції. Курирує реабілітацію досвідчений кардіолог, який встановлює кількість і характер навантажень на кожен день. Такий підхід дає можливість пацієнтам повернутися до повноцінного життя в найкоротший термін.

Для активної життєдіяльності, без виникнення атеросклерозу, потрібно переглянути своє ставлення до способу життя і вживаним в їжу продуктів. Всю безцінну інформацію пацієнти отримують від німецьких хірургів, які проводять операції. Редагуючи свій життєвий уклад, пацієнти отримують можливість врятувати судини від атеросклерозу і вберегти серце від захворювань.

Ціни на аортокоронарне шунтування в клініках Німеччини

Вартість шунтування в Німеччині можна порівняти з розцінками популярних українських клінік. Однак завдяки мінімальному терміну відновлення, терапія в Німеччині іноді стає для хворих більш вигідною.

Ціна терапії залежить від стадії захворювання, його характеру, плану лікування, обсягу втручання. Всі ці аспекти строго індивідуальні і визначаються в рамках кожного окремого випадку.

Важливо! Щоб встановити приблизну вартість хірургічного лікування фахівцям потрібно знати епікриз недуги, скарги, показники, рентгенівські знімки, мати диски з результатами обстеження. Все це можна надати в електронній формі.

Зразкові ціни на діагностику та терапію наведені в таблиці нижче:

Процедура

Вартість

Коронарографічне дослідження

від €3500

АКШ

від €19000

Стентування

від €8500

Віолетта Янишевська
Віолетта ЯнишевськаАвтор і медичний редактор