Спортивна медицина. Лікування та реабілітація спортсменів.

Між нами кажучи, є безліч запитань, які зависають у повітрі, так і не отримавши гідну відповідь ані від тренера, ані від лікаря про основні принципи лікування та реабілітації спортсменів. Дуже часто батьки юних спортсменів самостійно шукають розв’язання питань: ”Як визначити, до якого виду спорту є схильність у дитини, і як не втратити роки на випробування різних галузей?”, ”Як лікувати спортивну травму так, щоб гарантовано повернутися до тренувань та змагань?”,  “Як покращити спортивний результат за допомогою спортивної медицини?”, “Де найкраща реабілітація спортсменів після травм?”, “Як запобігти перевтоми та виснаження перед відповідальними змаганнями?”.

На ці та інші запитання відповідає окрема самостійна галузь у системі охорони здоров'я “Спортивна медицина”. Але ми не будемо Вас мучити складною термінологією та класифікацією структури спортивної медицини та спробуємо відповісти на найпоширеніші запитання найпростішою мовою.

Лікування травм у спортсменів. Спортивна травма. 

“Хіба травми у спортсменів чимось відрізняються від звичайних травм?” - запитаєте Ви, -“Перелом він же і в Африці перелом!”  

Лікування та реабілітація спортсменів

Важливо розуміти, що до пошуку клініки для лікування та реабілітації спортивної травми треба підходити більш обережно та виважено, ніж до лікування звичайних травматичних пошкоджень. І ми Вам в цьому допоможемо. Звичайні, “не спортивні” лікарі ортопеди-травматологи широкого профілю дуже часто не враховують ряд суттєвих моментів, які впливають на динаміку одужання та повернення спортсмена у змагальний процес. 

Важливо знати! Медицина широкого профілю, на відміну від спортивної медицини, дуже часто ігнорує психоемоційну складову пацієнта спортсмена, націленого на досягнення великих результатів будь-якою ціною. Отже, на такому важливому для Вас питанні зупинимося детальніше. 

Чим лікування спортивної травми відрізняється від звичайного лікування? 

Методи спортивної медицини

На жаль, багато клінік чи центрів реабілітації не беруть до уваги такі факти, що:  

 • лікування спортивної травми потребує не тільки відновлення функції травмованого органу та частини тіла, але й здатність до наднавантаження;
 • спортивна травма відрізняється від звичайної тим, що спортсмени майже ніколи не сприймають рекомендації лікаря про обмеження кількості, інтенсивності та ступеню виснаження на тренуваннях;
 • спортивні травми швидше загоюються через підвищений метаболізм спортсмена у порівнянні зі звичайною людиною;
 • ставки на найшвидше одужання або “НЕодужання” спортсмена взагалі іноді настільки високі, що зацікавлені сторони можуть таємно від лікаря вносити власні корективи в план лікування чи реабілітації. Обізнаний спортивний лікар завжди виявить та усуне можливі перешкоди на шляху вдалого лікування. 

Яку саме клініку в Києві, Україні чи за кордоном обрати для вдалого лікування та реабілітації спортивної травми та реабілітації спортсмена Ви можете дізнатися, заповнивши реєстраційну форму, а ми перейдемо до наступного найпоширенішого питання в галузі спортивної медицини. 

Реабілітація після травм у спортсменів.

Спортивна медицина для високих результатів у спорті

Зазвичай, спортивний лікар отримує від тренера прохання пришвидшити процес реабілітації після спортивної травми. Це має причини: щільний спортивний графік, важливі кваліфікаційні змагання, можлива втрата спортивних навичок. А в командних видах спорту, якщо ключовий гравець вибуває через травму – втрат зазнає вся команда. Так – ставки дуже високі. 

Але, спортивний лікар – перш за все лікар. Саме здоров’я та довголіття спортсмена є основним у прийнятті рішення про конкретні реабілітаційні заходи. Тому, кваліфікований спортивний лікар завжди знаходить найкращий спосіб досягнути швидкої реабілітації після спортивної травми без шкоди здоров’ю спортсмена. 

Процес лікування та реабілітації спортсмена проходить з використанням досягнень сучасної медицини:

 • Біотехнології;
 • Hi-Tech медичні технології;
 • Засоби фармакології, що є безпечними та дозволеними законодавством;
 • Психоемоційна реабілітація. 

Читайте також: SVF та PRP терапія суглобів

Саме такі клініки та реабілітаційні центри рекомендує для спортсменів УАМТ. Замовляйте зворотний дзвінок або заповніть заявку при потребі обрати кращий варіант лікування та реабілітації спортсмена. 

Як за допомогою спортивної медицини досягнути високих результатів у спорті?

Спортивна медицина не обмежується лише лікуванням чи реабілітацією спортсменів. За допомогою спортивної медицини можна також:

 • Визначити генетичну схильність до спорту та високих досягнень;
 • Скласти максимально ефективні програми тренувань;
 • Запобігти травмам та захворюванню спортсмена, якісно оцінивши його функціональний та фізичний стан;

Цікаво! Наш індивідуальний генетичний код програмує роботу всіх органів та систем. Визначивши його структуру, сучасна спортивна медицина може дізнатися не тільки про наявність високих здібностей та хисту до того чи іншого виду спорту, але й визначити схильність до спортивного травмування та виникнення специфічних спортивних захворювань.

Важливо! Спортивні рекорди постійно зростають, великою заслугою чого є сучасна спортивна медицина, яка не стоїть на місці. Починаючи з етапів відбору юних спортсменів та виявлення потенційних спортивних геніїв і до етапів високих спортивних досягнень важко переоцінити важливість спільної роботи тренера та спортивного лікаря, особливо щодо лікування та реабілітації спортсменів. Важливо, щоб батьки юних спортсменів та самі спортсмени добре володіли розумінням важливості професійності рівня спортивної медицини, яка супроводжує обраний вид спорту.