Нейроендокринні пухлини: методики лікування

Нейроендокринні пухлини, вони ж карциноїди і нейроендокринні карциноми, виникають при порушенні функцій роботи клітин-апудоцитів. Вони можуть проявлятися як самостійне захворювання, так і бути наслідком ендокринної неоплазії. Бронхіальні шляхи, органи шлунково-кишкового тракту, щитовидна залоза - перші за частотою уражень, пов'язаних з апудоцитами.

За останні три десятиліття відзначається зростання виникнення нейроендокринних пухлин, але розвиток медицини дозволяє діагностувати їх на ранніх стадіях, що спрощує лікування. Феохромоцитома, пухлини гіпофіза, пухлини молочних залоз, простати, тимуса, яєчників також відносяться до карциноїдів.

Повільне зростання і практична відсутність яскраво виражених симптомів - особливість даного типу захворювань. Гіперсекреция не завжди відразу відзначається організмом, проте саме вона допомагає встановити точну причину. Гіпертензія, панічні атаки і головні болі також виступають маркерами, тому бажано звернутися до лікаря, якщо до останнього часу до цього не було схильності. Всього симптомів безліч, тому діагностика і терапія різних видів карциноїдів дуже індивідуальна.

Методи діагностики нейроендокринних пухлин

Нейроендокринна пухлина мозку

Причини виникнення карцином не завжди можна встановити. Карциноїдний синдром виникає через підвищену секрецію серотоніну, іноді він поширюється за межі органу, іноді, якщо пухлина розвивається в апендиксі, не поширюється.

За підсумками первинної консультації обов'язково призначаються такі обстеження:

 • Дослідження на онкомаркери (основний - хроматографін А, деякі загальні, за показаннями - пролактин і ін.);
 • Аналізи крові і сечі на гормони (серотонін і його метаболіти);
 • УЗД, можлива ендоскопія (обов'язково для прямої кишки та інших органів шлунково-кишкового тракту);
 • Комп'ютерна томографія, іноді МРТ;
 • рентгенографія;
 • Біопсія ураженого органу (за показаннями - імуногістологія);
 • Навантажувальні тести (для карцином підшлункової залози).

За підсумками діагностики призначається терапія або консервативне лікування. В цілому виживаність після нейроендокринних пухлин має високу позитивну статистику, якщо лікування проходить в спеціалізованих медичних центрах, де наявні високоточна апаратура і високопрофесійний персонал, наприклад, в Ізраїлі або Німеччині.

Найбільш продуктивні методи лікування

Променева терапія нейроендокринних пухлин

Слід відразу зазначити, що хіміотерапія вважається малоефективною, оскільки злоякісні утворення апудоцитів стійкі до такого методу. На даний момент найпродуктивнішим вважається хірургічне втручання, при цьому йде паралельне променеве лікування і прийом гормональних препаратів. Метастази також видаляються.

Практикуються такі види терапії:

 • Променева;
 • Біологічна - відновлення імунної системи, використовуються альфа-інтерферони, аналоги соматостатину, їх комбінації,
 • Радіотерапія - при неоперабельності пухлини, наявності метастазів;
 • Брахітерапії, як підвид радіотерапії.

З розвитком більш точної діагностики медики намагаються застосовувати малоінвазивні методи видалення пухлин.

Лікування нейроендокринних пухлин в Ізраїлі

Лікування пухлин в Ізраїлі

Ізраїльські клініки, крім стандартного пакета діагностичних дій пропонують ПЕТ КТ з радіоактивними ізотопами гелію і пептидами DOTA. Результат дослідження має точність 100%.

При лікуванні раку в Ізраїлі широко практикується таргетна терапія, в тому числі радіонуклідна. Осередок пухлини піддається впливу пов'язаних з аналогом гормону росту радіонуклідів. Даний вид зачіпає тільки хворі клітини.

Радіочастотна абляція - також популярний дієвий спосіб післяопераційного відновлення.

Ізраїльські медики володіють малоінвазивною хірургією, тому якщо є можливість лапароскопічного втручання, то вони виберуть його. Завдяки відпрацьованим методикам, відновлення після видалення нейроендокринних пухлин відбувається швидко, в клініках є всі умови.

Найбільш зарекомендували себе клініки Ізраїлю, які мають великий досвід в консервативному лікуванні карцином:

 • Герцлія Медікал Центр;
 • Медичний центр ім. Сураскі (Телль-Авів);
 • LIV Hospital.

Це далеко не повний список, в даному випадку вказані багатопрофільні заклади. Також можна рекомендувати Університетську клініку в м Аахен, Німеччина. Вони більше 20 років займаються проблемами лікування нейроендокринних пухлин.

Рання діагностика і швидкий початок лікування ендокринних пухлин в більшості випадків дозволять не тільки зберегти життя пацієнту, але і повернути його до нормальної життєдіяльності.