Лікування раку протонною терапією

Протонна терапія - найбільш передова методика радіотерапії онкологічних захворювань. Ракові утворення «бомбардуються» пучком протонів, здатним знищувати злоякісні клітини. При всій своїй дієвості - це максимально щадний метод лікування, адже високоточне опромінення онкологічного утворення не завдає шкоди здоровим внутрішнім органам.

У клініках протонної терапії успішно лікуються пацієнти, у яких діагностували такі захворювання, як онкологія головного мозку, рак передміхурової залози, онкологічні новоутворення очей, інші типами пухлин. Які, як правило, розташованих в важкодоступних для класичних методів місцях, де існує ризик пошкодження здорових органів, що оточують злоякісне новоутворення.

Переваги протонної терапії раку

Лікування раку протонною терапією

У найбільш складних випадках протонна терапія раку проявляє себе як найефективніший, а в деяких - навіть єдино можливий спосіб допомогти пацієнтові. Основними перевагами даного способу боротьби з онкологією є:

 • Висока ефективність лікування. Протонна променева терапія, в порівнянні з фотонними променями, за допомогою своєї вищої дієвості суттєво підвищує шанси пацієнта на повне одужання. Таке опромінення, за рахунок своєї більшої потужності, особливо ефективно у випадках, коли традиційне вплив не дало позитивного результату;
 • Велика проникаюча здатність. Промені здатні проникати до ракових клітин, що залягає глибоко в тканинах організму. Висока потужність може ефективно руйнувати пухлини, що залягають на глибині до 30 см;
 • Точність опромінення. Апарат, на якому виконується процедура, здатний точково впливати на клітини злоякісних утворень, направляючи потоки променів точно в ціль, не зачіпаючи при цьому інші органи;
 • Більш безпечна методика. Можливі ускладнення після проведення курсу традиційної радіотерапії в довгостроковій перспективі значно вище. Вони обумовлені побічною дією на здорові органи пацієнта. Саме тому даний метод впливу кращий в педіатрії при роботі з маленькими пацієнтами.
Дізнатися вартість лікування

Бажаєте дізнатися скільки коштує лікування?

Дайте відповідь на кілька питань і отримайте попередню інформацію про вартість діагностики та лікування!

Чи є у Вас результати досліджень?*Можна вибрати кілька варіантів
ПЕТ-КТ
МРТ
КТ
Біопсія
Ангіографія
Інші
Дослідження не проводилися
Назад Далі

Чим протонна терапія краще традиційного опромінення?

Протонна променева терапія

Головною відмінністю лікування раку протонної терапією від традиційної радіології є те, що протонні промені діють виключно на хворі тканини. При рентгенівському і більш точному фотонному випромінюванні, радіація пронизує весь організм. Тому здорові тканини, що примикають до пухлини, також піддаються абсолютно непотрібному опроміненню.

Установка, яка використовується в протонної терапії при онкології, генерує промінь і управляє ним в трьох вимірах. Глибина проникнення регулюється шляхом управління потужністю пучка протонів, доставляючи їх до пошкодженої області. Під дією високої енергії шкідливі клітини гинуть за рахунок руйнування ДНК на клітинному рівні, але при цьому здорові тканини, розташовані поруч, залишаються недоторканими.

Які види онкології лікують в центрах протонно-променевої терапії?

Клінічний центр протонної терапії в Мюнхені

Установка здатна успішно боротися з більшістю ракових утворень, але особливо добре допомагає при лікуванні пухлин, розташованих в важкодоступних для класичних методів місцях. Курс протонної терапії проти раку ефективний і успішно використовується при таких видах онкології:

 • Пухлина головного мозку;
 • Рак легенів;
 • Новоутворення очного яблука;
 • Рак простати;
 • Лейкоз;
 • Пухлина молочної залози;
 • Лімфома;
 • Новоутворення в хребті.

Особливе місце займає лікування дитячої онкології, оскільки дана методика є найбільш щадною, не несе високі ризики рецидиву хвороби, не передбачає абсолютно непотрібного, досить шкідливого опромінення здорових тканин дитячого організму. Саме тому більшість світових онкологічних центрів протонної терапії вважають її головним і пріоритетним напрямком своєї діяльності.

Скільки коштує протонна терапія в онкологічних клініках?

Поки в світі існує не так багато клінічних центрів протонної терапії, оскільки сама установка на сьогоднішній день вважається найдорожчим медичним апаратом. Тому, в порівнянні зі стандартною радіотерапією, вартість цього методу лікування більше приблизно в 2 рази.

Кінцева ціна протонної терапії онкології залежить від безлічі факторів: ступеня розвитку захворювання, характеру і стадії злоякісного утворення і т. Д. Тому точна вартість курсу визначається після всебічного обстеження пацієнта. Орієнтовно вартість лікування пухлини на протонної установці складе 30-40 тисяч доларів.