матеріали сайту http://oncoportal.net

Наприкінці жовтня в Києві пройшла 22-га Міжнародна виставка "Охорона Здоров'я", організована компанією "Прем'єр Експо". Одне із самих найбільших виставкових заходів в Україні, присвячених охороні здоров'я, зібрало під своїми прапорами стенди компаній, що представляють охорону здоров'я та суміжні галузі. Звійсно, відвідав виставку і кореспондент Всеукраїнського онкопортала.

 Але на виставці нас цікавило все , що пов'язано з онкологією. Враховуючи специфіку фінансування більшої частини української медицини, стендів профільних державних лікувальних установ з нашої країни відшукати нам, що було очікувано, не вдалося.

 Як в цілому і іноземних онкоцентрів. Зате більш ніж в достатку на ділянці виставки, відведеному медичному туризму, були представлені різного роду іноземні посередники - об'єднання і асоціації, що пропонують лікування будь-чого - від ортопедії та кардіології до онкології і депресій у всіх клініках, але не України, а кожен своєї країни. Фактично, можна сказати, що значну частину стендів зайняли спеціалізовані туристичні компанії, що пропонують виїзний медичний туризм.

 Але Україні є що протиставити іноземним клінікам. І, якщо говорити про лікування онкологічних захворювань, то ті потужні приватні онкологічні центри, що працюють в Україні (в першу чергу, це "Кібер Клініка Спіженка", лікарня "Лісод", клініка "Інновація" ), виглядали більш ніж гідно. Саме вони і державний НМАПО імені П.Л. Шупика, представили свої досягнення на профільних семінарах та конференціях, що проходили в рамках виставки "Охорона Здоров'я".

 Уважно вивчивши програму заходів виставки, ми знайшли наступні доповіді та виступи за темою "онкологія":

  • Капсульна ендоскопія у діагностиці передпухлинних захворювань і пухлин тонкого кишечника (Сорокін Б.В. , Пироговський В.Ю. , Шепелінец У.И.) - конференція "Інноваційні технології в медицині", організатор НМАПО імені П.Л. Шупика
  • Рак легенів - сучасний стан проблеми (Захаричев В.Д.) - там же ж
  • Сучасні методи діагностики меланоми і раку шкіри (Богомолець О.В.)
  • Органозберігаючі операції за допомогою радіохірургічною системи "Кібер Ніж" (Бурик В.М.) - семінар "Променева діагностика і лікування", організатор "УАМТ".

Але найбільше представництво українських онкоцентрів було відзначено на Першому міжнародному конгресі медичного туризму (тематика "Сучасний розвиток медичного туризму в світі. Потенціал країн СНД. Обмін досвідом"). Вірніше, на другій частині Конгресу, модератором якої виступала новостворена Українська Асоціація Медичного Туризму.

І тут представники онкоцентрів України розгорнулися щосили. Крім безсумнівних успіхів і досягнень, звучали й інші цікаві тези. Наприклад, про потенціал української онкології для прийому на лікування іноземних пацієнтів говорили представники клініки "Інновація", про таку частину медичного туризму, як трудова міграція лікарського персоналу з інших країн - "Лісод". Але найбільш точним попаданням в тематику в'їзного медичного туризму стала доповідь Головного лікаря "Кібер Клініки Спіженка" Бурика Владислава Манолійовича, який за час свого виступу показав не тільки масу клінічних випадків успішного лікування пухлин в "Кібер Клініці Спіженка", а й продемонстрував всю "географію пацієнтів ", а це - 25 країн з трьох різних континентів. А щоб розвіяти сумніви учасникам Конгресу був продемонстрований вражаючий випадок лікування пацієнта з далекої Нігерії. Кулуарне спілкування з учасниками Конгресу показало, що масив виступів вітчизняних фахівців змусив серйозно переглянути свої пріоритети навіть представників компаній-посередників, зазвичай орієнтованих на вивезення пацієнтів, в т.ч. онкохворих, в іноземні клініки. Тим більше, що при однаковій, а часто, навіть і більш високій якості лікування пухлин, яке пропонують онкоцентри в Україні, ціна лікування раку в нашій країні - безумовно нижче, ніж у США, Ізраїлі, Туреччині і навіть Росії. А значить вже в найближчому майбутньому вітчизняні онкоцентри мають всі шанси отримати надійних бізнес-партнерів в розширенні географії країн, пацієнти яких отримають кваліфіковане лікування пухлинних захворювань в Україні.