Фото: Засідання представників Всесвітньої, Української та Турецької Асоціацій Медичного Туризму та Міністра охорони здоров'я Мусія Олега

Прес-реліз засідання представників Всесвітньої, Української та Турецької Асоціацій Медичного Туризму та Міністра охорони здоров'я Мусія Олега

За ініціативи Української Асоціації Медичного Туризму 19.03.2014р. була організована зустріч Міністра охорони здоров’я України Олега Мусія  з Головою управління Всесвітньої Асоціації Медичного Туризму Еміном Чакмаком та представниками Української та Турецької Асоціацій Медичного туризму.

Емін Чакмак поінформував українського міністра про завдання Всесвітньої Асоціації Медичного Туризму, які полягають в підвищенні кваліфікації медичного персоналу, залученні інвестицій в сферу охорони здоров’я та, звичайно, пошуку оптимальних умов та закладів охорони здоров’я для лікування пацієнтів, які не можуть отримати на своїх територіях, з-за певних юридичних чи організаційних причин, адекватну та комплексну медичну допомогу.

 

«Медичний туризм у світі є дуже розвиненим, і Україна в цьому плані є дуже привабливою для іноземних інвесторів. Тому, як партнери, хотіли б завжди бути поруч з українцями – і в складні, і в безхмарні часи. Саме зараз наша організація пропонує допомогу Україні в інвестуванні закладів охорони здоров’я та реформуванні галузі, і ми готові обговорити можливості спільної реалізації ряду проектів» — сказав Емін Чакмак.

Він навів приклад позитивного досвіду Асоціації у впровадження медичної реформи в Туреччині. «Ще 12 років тому турецька система охорона здоров’я була схожа на українську. Нині ж це третя країна, після США та Німеччини, куди пацієнти з усього світу бажають приїхати на лікування. В турецьку галузь охорону здоров’я було інвестовано понад 30 млрд доларів, ще 20 млрд доларів планується влити в найближчі роки. А головне, нам вдалося змінити підходи в наданні медичної допомоги, досвідом чого ми готові поділитися з Україною» — констатував Емін Чакмак.   

Олег Мусій підтримав думку свого закордонного колеги, зазначивши, що Україна має багато привабливих рекреаційних зон з унікальними можливостями та медичних закладів для інвестування. Це стосується Західної України зі своїми природними особливостями та тих областей, що мають джерела мінеральних та лікувальних вод, природні реабілітаційні центри, тому наша країна може стати потужним центром для медичного туризму.

«В Україні існує ряд багатопрофільних лікарень, які потребують інвестицій для повноцінного функціонування, наприклад, Охматдит. Також необхідне створення спеціалізованого центру з трансплантації кісткового мозку, реалізація якого дозволить суттєво економити державні кошти на лікування таких пацієнтів за кордоном та є доволі привабливим бізнес-проектом для залучення пацієнтів із інших країн. І подібних проектів для фахової співпраці в Україні достатньо, оскільки політика нового українського уряду полягає у широкому залученні інвестицій, відкритості до співпраці з закордонними партнерами та прозорості усіх процедур» — зазначив Олег Мусій.

Особливу роль в цьому процесі Міністр охорони здоров’я України приділив громадянському суспільству. На його думку, саме неурядові організації мають забезпечити успіх спільних програм за рахунок громадського контролю прозорості та відкритості усіх аспектів співпраці і він, як людина, яка 20 років активно працювала саме в громадянському суспільстві, в цьому абсолютно переконаний.

Наприкінці зустрічі Емін Чакмак запропонував безоплатне лікування в турецьких клініках для 20-25 постраждалих під час масових сутичок в Києві та допомогу Асоціації в проходженні стаціонарного лікування у німецьких та фінських лікарнях. Він також поінформував Міністра про можливості надання гуманітарної допомоги українським лікарням у вигляді хірургічного обладнання.

Олег Мусій подякував закордонному колезі за прояв турботи та милосердя і заявив, що кількість постраждалих, які нині перебувають на лікуванні в національних закладах охорони здоров’я, постійно знижується та їм надається необхідна медична допомога у повному обсязі, тому пропозиція Еміна Чакмака є дуже вчасною для надання українцям фізичної та психологічної реабілітації в післяопераційних періодах.


Інформація сайту: http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20140319_e.html#