Коронавірус та вагітність. Безпечні пологи в приватній клініці “Дьоблінг” в Австрії.

Як проходять вагітність та пологи при епідемії коронавірусу? Питання важливе, адже відсутність вакцини та уніфікованих протоколів лікування від вірусу Covid-19 викликали страх, нерозуміння та сумніви у майбутніх матусь: як захистити себе та дитину під серцем від згубного впливу вірусу. Тип паче, що постійно з’являється непрофесійна та неперевірена інформація, що бездумно поширюється у ЗМІ та соцмережах з вуст псевдоекспертів.

У цій статті професор, лікар акушер-гінеколог та медичний директор однієї із кращих австрійських приватних клінік “Дьоблінг” -  Крістіан Кайнц розбиває поширені міфи про вплив коронавірусу на вагітних жінок та новонароджених.

Коронавірус та вагітність: як відбувається інфікування?

Професор Крістіан Кайнц

Будьте уважні ! Вірус передається повітряно-крапельним шляхом від вже зараженої людини до людини. І вагітні жінки заражаються також аналогічним чином! Інші шляхи зараження не мають підтвердження! Через ніс, ротову порожнину чи очі при чханні, кашлі чи у процесі розмови через маленькі краплі відбувається передача збудника вірусу на слизову оболонку здорової людини. Існує і непрямий шлях передачі вірусу - через немиті руки, фізичні поверхні: столи, ручки дверей, поручні у транспорті тощо. Адже людина інстинктивно підносить руки до очей, рота чи носа. Саме тому важливо притримуватися дистанції не менше 1 метра, ходити у масці, часто мити руки з милом чи обробляти їх антисептиком. 

Вплив коронавірусу на вагітних жінок: чи знаходяться вагітні у групі ризику?

Ні, вагітні жінки не підпадають до групи підвищеного ризику заражених коронавірусом. 

Важливо! Процес захворювання коронавірусом та вплив коронавірусу на вагітних жінок здебільшого проходить з легкими симптомами. Адже стан вагітності має багато своїх особливостей і позитивних змін в організмі вагітної жінки! Вагітність змінює механізм роботи імунної системи, що дозволяє ефективно справлятися з інфекційними хворобами. Але все-таки при інфікуванні вагітної жінки коронавірусом імунна система реагує на вірус інакше, хоча і без ускладнень для організму вагітної жінки.

Міф про підвищення ризику завчасних пологів під час зараження вірусом - не підтверджений!

Чи можливе зараження коронавірусом новонародженої дитини від матері?

Вагітність і захист від вірусів

Зверніть увагу! Вже неодноразово проведені дослідження науковців та лікарів підтверджують, що зараження дитини в утробі матері не відбувається. Дитина під захистом. Але коли дитина з’являється на світ ризик зараження коронавірусом зростає, адже відбувається постійний та тісний контакт з матір'ю та навколишнім світом. Також перевірений той факт, що у новонародженої дитини симптоми вірусу переносяться достатньо легко, без ускладнень. 

Важливо! Годування груддю новонародженої дитини у жодному разі не забороняється! Молоко не інфікується коронавірусом - офіційні підтверджені дослідження! 

Але! Якщо інфікована коронавірусом жінка у силу різних причин все-таки має складний перебіг симптомів коронавірусу - рекомендують на деякий час відділити новонароджену дитину від матері. Експериментувати тут не варто! У випадку незначних симптомів у породіллі - достатньо дотримуватися заходів захисту та правил гігієни при контакті з новонародженою дитиною: вони ніколи не завадять! Систематично стерилізувати молоковідсмоктувач, пляшечки, коли відбувається годування груддю - намагатися не чхати та не кашляти, і обов’язково носити маску!

Народження дитини при коронавірусі: чи необхідний кесарів розтин?

Кесарів розтин лікар може призначити лише у випадку погіршення стану хворої вагітної жінки на коронавірус. Якщо немає медичних протипоказань, тоді можна народжувати природним шляхом. Кожен окремий випадок обговорюється безпосередньо з вагітною жінкою і що важливо - рішення приймається спільно з лікуючим лікарем!

Безпечні пологи в приватній клініці “Дьоблінг” в Австрії

Пологи в Австрії

Кожна вагітна жінка, що надходить до пологового відділення приватної клініки “Дьоблінг” обов’язково тестується на наявність коронавірусу. І у випадку планового стаціонарного перебування в клініці, і у разі інших випадків - тестується відразу після прибуття до приватної клініки “Дьоблінг”. Увесь медичний персонал приватної клініки суворо дотримується всіх передбачених заходів захисту від коронавірусу, обов’язкове носіння масок та дотримання гігієнічних норм. Всі відвідувачі та пацієнти клініки також суворо попереджені про обов’язковий масочний режим на території клініки. Заходи захисту проводяться і під час карантинних обмежень в Австрії і в подальшому після відкриття кордонів, аби убезпечитися від появи нових випадків захворювання на коронавірус в Австрії та захистити вагітних жінок та всіх пацієнтів клініки.

Залишайте запит на проведення пологів у кращих клініках Австрії. Експерти УАМТ допоможуть Вам у організації всіх необхідних заходів.