Томотерапія в кращих центрах і клініках за кордоном

Томотерапія - нове слово в лікуванні онкологічних захворювань. Застосовується у випадках, коли для боротьби з пухлиною пацієнту показана променева терапія. Суть методу полягає в точковому опроміненні ураженої ділянки тканин закрученим по спіралі пучком радіоактивних променів. Перевагою такого підходу є те, що апарат фокусує промені виключно на злоякісній пухлини, не піддаючи впливу здорові тканини організму.

За рахунок точного фокусування опромінення істотно знижується вплив радіації на організм пацієнта. Лікування проходить безболісно, не супроводжується неприємними відчуттями, що дозволяє проводити курс без госпіталізації хворого в стаціонар.

Переваги томотерапіі при лікуванні раку

Апарат томотерапії

Томотерапія відноситься до сучасних методів радіотерапії, але на відміну від останніх, має ряд істотних переваг:

  • Устаткування для томотерапіі об'єднало в собі можливості більшості апаратів, застосовуваних в радіотерапії. По суті - це апарат, який представляє собою томограф з пристроями відеоналаштування на уражену ділянку, контролю інтенсивності веерного пучка випромінювання. У ньому об'єднані функції кібер і гамманожа, що в сукупності дає приголомшливі результати терапії;
  • Точкове вплив на уражені ділянки тканин дозволяє проводити томотерапію раку поблизу здорових органів і тканин, не побоюючись зашкодити їхній роботі;
  • Висока точність діагностики і місця розташування пухлини дозволяють направляти вихровий потік променів безпосередньо до місця ураження. Причому, при цьому не потрібно проводити дослідження розміру і розташування ракової пухлини при проведенні кожного наступного сеансу томотерапіі.

При яких видах раку ефективна томотерапія?

Центр томотерапії в Туреччині

Висока ефективність методики дозволяє успішно боротися з недоброякісними утвореннями, розташованими в важкодоступних місцях організму. Лікування яких традиційними методами радіотерапії або хірургічного втручання важко або неможливо в принципі. Наприклад, пухлини головного мозку, хребта, простати. Томотерапія при раку простати дозволяє проводити успішне лікування недуги, не вдаючись до хірургічного втручання всього за один сеанс.

Особливо високі результати показує томотерапія при метастазах, коли вогнища ракових клітин виникають у всьому організмі людини. На основі сканування і їх виявлення, лікування апаратом можливо протягом одного сеансу по всій площі метастаз, коли як при проведенні процедури на апаратах попередніх поколінь для їх опромінення потрібно кілька сеансів променевої терапії.

Як відбувається лікування в центрах томотерапіі за кордоном?

Лікування раку томотерапією

В Україні томотерапія поки не дуже розвинена, наявне в клініках обладнання налаштовується і обслуговується фахівцями з-за кордону. Тому найбільш доцільним буде звернення до центрів томотерапіі за кордоном, в країни, де виробляються і вже тривалий час експлуатуються апарати подібного класу. Фахівці, яких мають багатий практичних досвід роботи на томотерапевтіческіх апаратах. До таких клінік відносяться онкологічні центри Ізраїлю, Німеччини, Туреччини.

Етапи лікування описані нижче:

  1. Планування лікування. Для оцінки загального стану пацієнта, визначення типу та характеру пухлини, планування лікування первинним етапом проводиться СТ-зйомка. За результатами якої формується точне тривимірне зображення пухлини, складається індивідуальний план лікування, який включає в себе визначення потужності, інтенсивності та напрямки променів, кількість необхідних сеансів. Після чого дані завантажуються в апарат томотерапіі;
  2. Розташування пацієнта в потрібному положенні. Правильне розташування хворого на столі апарату гарантує точковий вплив на пухлину. Для цього перед початком кожного сеансу процедури проводиться звірка поточного СТ-зображення із зображенням, отриманим на етапі діагностики. Дана процедура можлива завдяки вбудованому в апарат РЄ-пристрою. Навіть при незначному зміщенні тіла пацієнта система внесе потрібні коригувальні дії - вихровий пучок променів буде спрямований виключно на уражену ділянку. Саме за рахунок цих факторів і досягається висока точність впливу на пухлину;
  3. Опромінення. Випромінювач плавно переміщається навколо пацієнта на 360 градусів. Інтенсивність потоку, його форма і площа опромінюваної поверхні безперервно відстежується контролером апарату. При цьому одночасно відбувається переміщення столу з пацієнтом в горизонтальній площині. Таким чином, формується спиралевидний вплив на пухлину, що дозволяє успішно боротися з нею протягом усього одного сеансу;
  4. Оцінка результатів терапії. Успішність впливу, зміна форми пухлини і її розмірів контролюється безпосередньо під час процедури шляхом порівняння початкового і поточного СТ-зображень. Наступні додаткові перевірки не потрібні.

Вартість томотерапіі онкології в клініках за кордоном

Вартість курсу томотерапіі досить висока. Це, в першу чергу, обумовлено високою вартістю апарату і витратами на його утримання і обслуговування. Всього кілька клінік України змогли дозволити собі придбати подібне обладнання. Але, як говорилося вище, крім володіння обладнанням потрібні ще й висококласні фахівці, а вітчизняна томотерапія тільки робить перші кроки. Тому найбільш вірним рішенням буде звернення до закордонних клінік, що мають багаторічний успішний досвід експлуатації такого обладнання.

Кінцева ціна томотерапіі залежить від безлічі факторів, що виявляються в період обстеження пацієнта і постановки діагнозу. В середньому вартість процедури варіюється в межах 20-30 тисяч євро, що включають в себе витрати на проживання та супутні процедури в умовах клініки.