Обираючи країну для лікування за кордоном, медичний турист, як правило, спирається на кілька основних критеріїв - якість лікування, його вартість і простота в організації поїздки. Для більшості мешканців пострадянських і скандинавських країн усім цим критеріям відповідають Балтійські країни, особливо - Латвія, яка приймає найбільшу кількість іноземних пацієнтів на рік.

За сприяння Агентства Інвестицій і Розвитку Латвії представники Української Асоціації Медичного Туризму мали змогу познайомитися з рівнем латвійської медицини, дізнатися переваги медичних центрів, які так приваблюють іноземних пацієнтів. Усі передові медичні центри знаходяться у 3-х містах Латвії - Рига, Сігулда, Юрмала.

Латвійці дуже привітні та доброзичливі по відношенню до України. Багато, можливо, навіть не знали того факту, що такі клініки, як Orto klinikа та Dr. Valtera Protezu Laboratorija допомагали Україні в складні періоди. Лабораторія д-р Валтера - це клініка очного протезування - єдина установа в Балтійських країнах, де виготовляють очні протези з кріолітного скла і ПММА-матеріалів. Тут за 1-3 дні виготовлять протез максимально ідентичний до рідного ока. Варто підкреслити, що завдяки засновнику і керівнику даної клініки Валдісу Валтерсу, більш ніж 40 ранених змогли отримати безкоштовну допомогу у вигляді необхідних очних протезів. Клініка очного протезування також співпрацює з Київським Центром Терапії і Мікрохірургії Ока, де сотні діток вже отримали безкоштовну консультацію одного з провідних лікарів у галузі протезування очей – лікаря Валтерса. Якщо говорити про клініку «Orto» - навіть сама назва підказує, що основні напрямки лікування це - травматологія-ортопедія, лікування захворювань хребта та ревматологія. Сім кращих ортопедів-травматологів, вертебрологів і ревматологів країни об'єдналися і відкрили Orto klinikа у 2008 році. 

Основні переваги даної клініки - високий професіоналізм лікарів, цілодобове чергування лікаря-ревматолога, мінімальний ризик інфекцій при оперативних втручаннях і  комфортний психологічний клімат. У клініці ми зустріли пацієнтів із України - Олену та Юхима, які на запитання журналістів: «Чому саме ця клініка?», дуже точно відповіли: «Довіряють не клініці, а лікарю. Ми приїхали на операцію до конкретного лікаря, знаючи про його високий професіоналізм». Олена також зазначила, що в клініці чітка цінова політика, а  вартість послуг всього на 30% вище, ніж в Україні; дуже турботливий персонал і приємний аромат в приміщенні, який не нагадує про перебування в стінах лікарні».

Другий день у Латвії зустрів нашу групу прохолодною, але сонячною погодою. З самого ранку ми продовжили досліджувати Латвійську медицину і, згідно з маршрутом, вирушили в AIWA Clinic. Клініка була відкрита в березні 2016 року в новому чотириповерховому будинку в затишному районі Риги недалеко від річки Даугава. Профільним напрямком AIWA Clinic є хірургічна допомога, в основному малоінвазивна - лапароскопічна та ендоскопічна хірургія. Ми побували в «святій святих» клініки - чотирьох операційних залах, оснащених за останнім словом медичної науки. Палата післяопераційного спостереження та блок ранньої післяопераційної реабілітації стануть «серцем» нової клініки. Перебуваючи в сучасно облаштованій AIWA Clinic, можна відчути себе в надійних руках лікарів-професіоналів і зі сміливістю кидати виклик хворобам, а затишні палати готельного типу допоможуть відчути себе як вдома, а як ми всі знаємо, вдома і рідні стіни лікують. Головний лікар і співзасновник клініки Валерій Ратобильський розповів нам про лояльну і абсолютно прозору цінову політику на послуги, продемонстрував операційні зали і акцентував увагу на відділенні медичного туризму, яке користується все більшою популярністю серед іноземних пацієнтів.

Зовсім не секрет, що найчастіше, щоб отримати ефективне і результативне лікування, іноді просто не вистачає правильної та якісної діагностики. Для цієї мети в 1988 році був заснований медичний центр «Medicinas sabiedribas ARS», як перший приватний лікувальний заклад у Латвії. На даний момент, цей діагностичний центр вважається найбільшим багатопрофільним центром у самому серці Риги, де працює 200 фахівців різного профілю, більшість із яких  - це професори медицини й доктора медичних наук. Але, варто зазначити, що в центрі встановлено Philips Ingenia Ambient Experience 3.0T - перше повністю цифрове обладнання магнітно-резонансної томографії Premium класу із потужністю магнітного поля 3Т (тесла) і збільшеним до 70 см діаметром гентрі. Із подібним обладнанням можна провести максимально точне обстеження організму, отримати найточніші результати, діагностувати патологічні процеси на ранніх стадіях, що особливо важливо при лікуванні раку. На такому обладнанні можна зробити до 70 зрізів, так як рак краще лікувати на ранніх стадіях, тоді майже 100% гарантія отримання успішної результативності лікування. 

До великих діагностичних і лікувальних центрів також варто віднести Сарital Clinic Riga. Це, напевно, одна з найвідоміших багатопрофільних клінік Латвії. Центр уже давно відомий серед іноземних пацієнтів і дуже добре зарекомендував себе. Нам продемонстрували просторі палати, обладнання та усі послуги для VIP клієнтів. Особливий акцент в клініці робиться на реабілітацію.

Після Сарital Clinic Riga ми переїхали в Сігулду - спокійне, зелене місто з красивими парками, оглядовими майданчиками і розміреним ритмом життя. Прекрасне місце для перезавантаження після напруженого ритму життя великих міст. У Сигулді ми відвідали «Центр стереотаксичної радіохірургії Sigulda», який відкрився менше року тому і на даний момент є єдиним у Балтійських країнах, де є Система КіберНіж для лікування онкологічних захворювань. Система останнього покоління - 6. Найближчий такий знаходиться лише в Мюнхені. За 5 місяців роботи, окрім жителів Латвії, клініка вже встигла прийняти пацієнтів з більш, ніж шести країн.

"Операція КіберНожем проводиться амбулаторно, без хірургічного втручання і з мінімальним опроміненням", - підкреслив керівник клініки Маріс Скроманіс.

А лікар з України, нейрохірург Владислав Бурик, у деталях розповів, як працює даний апарат. КіберНіж використовується для лікування доброякісних і злоякісних пухлин із чіткими кордонами і локалізацією, а також для лікування невралгії трійчастого нерва. Рівень центру дійсно вразив, а вартість послуг значно нижче, ніж в інших Європейських країнах.

Що стосується агресивного злоякісного захворювання шкіри «меланоми», то і тут латвійська медицина на крок попереду. У Латвії розташована унікальна клініка по лікуванню онкологічних захворювань - Міжнародний центр Віротерапії. Саме лікування полягає в ін'єкції живих вірусів з онкотропними та онколітичними властивостями - «Rigvir», які розпізнають і вбивають ракові клітини. У клініці ми зустріли пацієнтку з України. Три роки тому їй поставили страшний діагноз - рак шкіри IV стадії з численними метастазами. В Україні ефекту від проведеної стандартної хіміотерапії не було. Але пацієнтка не опустила руки й почала пошуки медичного центру за кордоном, який би прийняв її на лікування. Ним виявився Міжнародний центр Віротерапії в Юрмалі. Через три роки лікування препаратом вірусу Rigvir, пацієнтка почуває себе чудово. Вона періодично приїжджає на підтримуючу терапію, хвороба зупинила свій розвиток, а метастази почали зменшуватися і зникати. Дана історія демонструє, що навіть у запущених випадках ніколи не можна опускати руки, а треба зайнятися підбором правильної клініки й системи лікування. Українська Асоціація Медичного Туризму зможе порекомендувати кращу клініку.

Також варто відзначити невелику, але затишну клініку в Ризі - "Veselības centrs 4", що заслуговує на належну увагу серед жіночої половини населення. Тут ви зможете омолодити обличчя й тіло, зробити пластичну операцію, пройти діагностику та лікування будь-яких шкірних захворювань, перевірити родимки, вилікувати вени біоклеєм, а також пройти діагностику та лікування гінекологічних захворювань. Окремий акцент тут варто зробити на Балтійську клініку вен, яка входить в «Veselības centrs 4» і пропонує унікальну технологію операції на венах із використанням біологічного клею, що не потребує анестезії. Голова правління Veselības centrs 4 і засновник Балтійської клініки вен - Маріс Ревалдс розповів нам про історію створення центру і його філій; унікальні послуги, а також про ідеальні умови для пацієнта.

Також Маріс Ревалдс є членом правління Центру медичного туризму Baltic Care, у який входить 14 різнопрофільних клінік - як приватних, так і державних. На даний момент Baltic Care - наймасштабніший центр медичного туризму Латвії, який тільки за 2015 рік обслужив 8 868 іноземних пацієнтів. Звернувшись в Baltic Care, ви можете бути впевнені в оперативному і якісному підборі лікаря, організації всього процесу лікування і перебування в Латвії.

І на завершення варто зазначити про можливості латвійської медицини для маленьких пацієнтів. Дитяча університетська лікарня - єдина в Ризі державна дитяча клініка. Масштаби і комфорт дійсно вражають: діагностика та лікування будь-яких захворювань - від генетичних досліджень до найскладніших операцій; реконструйовані будівлі; криті проходи між корпусами; комфортний бюджетний гостьовий будинок для батьків; лікарі в костюмах клоунів; просторі палати, оснащені ігровими кімнатами. Сюди з'їжджаються маленькі пацієнти не лише з усієї Латвії, але і з інших країн.

Якщо ви прийняли рішення їхати на пологи в іншу країну - зверніть вашу увагу на медичний центр «Jurmalas slimnica» в Юрмалі, який, за словами Доктора Іоланта Барбале Малнасе, є третім у Латвії за кількістю новонароджених на рік. За вартістю самі пологи обійдуться не набагато дорожче, ніж в Україні - від 600 Євро за відсутності ускладнень і потреби в додаткових маніпуляціях. Крім пологів, «Jurmalas slimnica» також спеціалізується на гінекології, хірургії та терапії.

Підводячи підсумки, рівень приватної медицини, а також додатковий сервіс для іноземних пацієнтів, який пропонує латвійська медицина, приємно вражає. Відсутність мовного бар'єру, м'який клімат і схожість культур є ще й приємним бонусом. У Латвії можна пройти обстеження та провести лікування практично будь-яких захворювань. Головне - правильно підібрати медичний центр відповідно до проблеми, попередньо обговорити всі деталі з провідним лікарем і вирішити всі організаційні питання щодо відкриття візи, логістики та акомодації.

Українська Асоціація Медичного Туризму зможе вирішити дані питання та порекомендувати найкращу клініку, якщо Ви вирішили пройти діагностику, лікування, реабілітацію, або отримати «second opinion» в Латвії.

Зробити запит на лікування в Латвії

Українська Асоціація Медичного Туризму

+38 044 541 09 79

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.